benim babam da...

Asortie

bun@luzumvar..
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
9.319
604
39
bende babama yazdığım bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum böyle bir duygu içindeydim

BABAM'A
Ben büyüdüm ve kirlendi dünya …
Hele ki senin gittiğin günden beri daha bi gri her yer. Ben biraz daha korumasız, biraz daha yalnız, aslında sol yanım hep buruk ya sensiz.
Düğünler yapılıyor baba, çocukları oluyor herkesin, anne, baba, dede oluyorlar. Ben hep senin kızın olarak kalmak istiyorum, başım hep omzunda biraz şımarık biraz mağrur.
Sen dede olamıycan ya, torunların da hep eksik kalacak ya, senin gibi bir dedeyi tanımamaktan dolayı bunu bilmek ne zor şey baba.
Buralar senin bıraktığın gibi değil. Sokaklar insan dolu, kavga dolu, evimiz bile aynı yerde değil sanki. Ama hala özlemimiz var, çiçeklerimiz sakız sardunya…
Senin bana bıraktığın tüm hasretleri kalbimde taşıyorum, kimselerin bozmasına izin vermiyorum, gerekirse karşılarına duruyorum savunuyorum senin inandığın, bana inandırdıkların için.
Her akşam eve geldiğinde çaldığın gibi ıslıklar duyuyorum arasıra, ama seninki gibi değil hiçbirinin tınısı. Hiçbiri yüreğimi kanatlandırmıyor, kapılara koşturmuyor.
Bir yıldız göz kırptı bana senden yana, eyvallah çekti tüm babasız kız çocukları adına… anladım…
inanamasam da hala Sen yoksun baba...senağlamasenağlamasenağlama

"Babama mektubumdur" başlığıyla açılan topicte kendi babama yazdığım mektubu ekledim aşağıya. Sizler en azından artık sizinle değilseler bile
güzellikleriyle anıyorsunuz babalarınızı. senağlama

Küçükken bizleri hep aşağıladığın için,
Ödev yaparken yazımız düzgün olmadığında ya da
Yemek yerken çocukluk hali işte sofraya bikaç parça ekmek kırıntısı döktüğümüzde,
TV izlerken, sohbet ederken güldüğümüzde ve daha bir sürü şey için yok yere canımızı acıttığın, vurduğun için,
İstisnasız herşeye avazın çıktığı kadar bağırıp, hiç ara vermeden küfür ettiğin için,
Hiçbirimizi istediğimiz okula göndermediğin, senin istediğin mesleği edinmemize sebep olduğun için,
İskambil kağıtlarının yerinin niye değiştiği gibi sudan bahanelerle bizim gözümüzün önünde anneme bağırdığın, vurduğun için,
Amcam pantolonunu yıkamadığı için anneme vurup çenesini kırdığında hiç bir tepki vermediğin için,
Annemin gözü önünde başka kadınlarla oynaştığın için,
Hepimizi sürekli rencide ettiğin, devamlı susturmaya çalıştığın için,
Karşı kaldırıma park eden araç sahipleriyle bıkmaksızın kavgalar ettiğin için,
64 yaşında olmana rağmen hala ve hala anneme dünyayı zindan ettiğin için,
Çocuklarının senden neredeyse nefret etmesine sebep olduğun için...
Evet belki de bunlardan çok daha fazlası için yazıyorum bu satırları.
Tek bir arkadaşın, tek bir sevenin yok baba, farkında mısın..
Herkes okuyunca ağladığını söylüyor baştaki mektubu...
Ben de bunları yazarken ağlıyorum ama keşkeler için ağlıyorum.
Keşke babam için de ağlayabilseydim diye ağlıyorum ben.
Sana teşekkür edebilmeyi ne çok isterdim baba.
Ben de babama duyduğum özlem için, sevgimden ağlayabilmeyi ne çok isterdim.
Ettirmedin baba, sevdirmedin.senağlamasenağlama

senağlamasenağlamasenağlamasenağlama
Nasıl bir babadır,nasıl bir vicdandır..
Neler yaşamış neler görmüşsün be güzelim sen..Kıyamam sana ben..
Ama nefret etme babacığından.
Evet yaşadıkların çok zor şeyler kötü şeyler bir evlat için ama gittiğinde çok kötü olur insan..
Benim eniştem de böyleydi.Kızlarına yapmadığı eziyet dayak kalmadı.Teyzem dahil herkes ondan nefret ederdi.Ölümü eniştemiz teyzemin kızının yanında olduğunda evde tek başına kalp krizinden gerçekleşti.
Ve günler sonra artık ses gelmeyince eniştemden babamlar tarafından bulundu kokmuş halde.
Canım benim inanki ağlayarak yazıyorum ama babacığından nefret etme..
Meslek sahibi namuslu arlı düzgün kişiler olarak yetiştirmiş sizi.Topluma kazandırmış helal olsun..
Canım arkadaşım benimmm:1hug:

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim canım arkadaşım.Şeniz
İnsan istemez mi babasına canı gönülden sarılmayı, öpmeyi...
İçinden gelerek sevmeyi. Ama bazen o şansı vermiyor bize yaşananlar..
Hayat böyle garip bişey işte. :1no2:

ah babam sağ olsaydı köşemizde otursaydı karlı dağ gibiydi arkamızda dursaydı.

Maalesef ben de yaralıyım baba konusunda senağlama sadece baba olsa.. Annemi de affedemiyorum.

Eşimin annesi 3 sene önce vefat etti. Bana hiç kaynanalık yapmadı. Eşim arada bir özleyip ağlıyor doğal olarak. Onu avutmak için söylediğim bir söz var 'Sen nerdeyse 35 sene annenle aynı evde doya doya sevgiyi yaşadın. Özlemek çok güzel. Keşke ben de özleyebilseydim. ' Keşke özlenebilecek annem babam olsaydı.

Sevilen insanın yokluğuna alışmak çok zor,ama sevgisiz büyümek ve bu yüzden hayatta hatalarla acılarla yaşamak zor inanın. Arkanızda kimsenin olmaması, bebeğim olsa kim yardım edecek diye düşünmek,yalnızlık daha kötü. Güzel anılarınız olmuş,annem babam diyebiliyorsunuz.

canım kötü şeyler yaşamışsın ama o yine de baban senin keşke benimde babam olsaydı da....tam 10 sene oldu onu görmeyeli keşke ölmeseydin babam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…