Ben ne yapıyım bu adamı?????

_vanilla_

o bir anne:)
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2008
5.512
9
Kızlar şu an çok sinirliyim.. Yanlış bir kelime yazarsanm kusura bakmayın.. Eşimin abisi yüklü bir miktarda bizden borç almıştı.. Eşim esnaf ve kriz sebebiyle sıkıştı banka borcu, kira borcu derken çok zor durumda kaldık ve abisinden parayı istedi.. Abisi telefonlarımıza bile çıkmadı birde üstelik kayınvalidemlere yalan söylemiş öyle bir borç yok diye.. Sonra biz umudumuzu kestik ve arabamızı sattık, annemlerden borç aldık borcumuzu ödedik.. Eşime çok kızgındım az para değildi çocuklarımın hakkı sonuçta.. Sonra bana, sana yemin ederim bir daha onunla konuşmuyacağım yüzüne bile bakmayacağım dedi..
Ama yarım saat önce eşimin cafesini aradım tel. abisi çıktı..:1shok: Şok oldum sonuçta daha 1 ay öncesi atılan afedersiniz ama bir kazık var.. Eşimi istedim onun seside gayet neşeli geliyordu.. Keyfiniz yerinde maşallah dedim ... Evet abim maç izlemeye gelmiş demesinmi?Çok sinirlendim arkadaşlar. Tamam abisi ondan vazgeçemez ama olay bu kadar yeniyken ne bu pişkinlik ya..:uhm: Şuan kafam allak bullak akıl verin bana bu durumda ben ne yapmalıyım sizce

hiç bişi yapmicaksın tatlım eşinin cafesine gitmiş kovucakmıydı abisini maç izlemeye gitmiş ve o anda neyapabilirdi eşin? untuma onlar aynı anneden ve babadan aynı kanı taşıyorlar sen ayır bakalım bi parmağını diğerinden ayrılıyormu??

Parayı veren eşiniz, zor durumda kalan siz....

İftira atan abisi...

Yine bir araya gelen ikisi....

Bekle bakalım bir açıklaması vardır mutlaka eşinin canım...

Valla atsan atılmaz satsan satılmaz kardeş bu....
Sonuçta allah kardeşi kardeş yaratmış kesesini ayrı yaratmış...Ortada bi borç varsa vermeli o parayı...
Eşiniz eve gelince sakin bi şekilde konuşun bakalım belki durum düşündüğünüz gibi değildir...

tavrını koy . arabamızı sattık diyosun demekki yüklü bi miktar. bide yalan var ortada. eşin nasıl rahat anlamadım. eşini kırmadan konuş. o da tavrını koysun

abi kazığı böyle bişey heralde. tatlı geliyo. aynı şey bizimde başımıza geldi. dedem hastayken amcam gelip hastaneye götürmeyin bırakın ölcekse ölsün yeter diyebildi. sonra hiç bişey olmamış gibi hastanede nerdeyse abisini yani babamı yumruklamaya çalıştı ben gece kalmam diye. şimdi ise hiç bişey olmamış babasının biricik evladı.

yapacak hiç bir şey yok sen bu kadar kızdığınla kalacaksın, defterler kapanacak, abi kardeş hiç bir şey yokmuş gibi bir araya gelecek, eşin rahat abisi rahat olan sana olacak sinirlerini yıprattığınla kalacaksın
işte evlilik dedikleri bu
:kahve:

kendini eşinin yerine koy
senin abin öyle olsaydı bu durumda sen ne yapardın?
sonuçta et tırnaktan ayrılmıyor ne olursa olsun kardeş işte.....
benim başımada aynı şey geldi ama eşim kardeşimle küstü beni bile konuşturmuyor çok üzülüyorum senin eşin yine şanslıymış sen çok ağır tepki vermemişsin ...
boşver eşine kızma insanın çok ağrına gidiyor arkadaşım insanlık sende kalsın....

Cigdemcim kizginligni anliyorum fakat öncelikle sakin ol!!:teselli:

Abisinin yaptigi cok büyük bir terbiyesizlik burda cok haklisin, ama tersini düsündügün zaman mesela senin kardesin veya abin ablan, bunu yapmis olsa onun birdaha yüzüne bakmicam diye yemin edermisin...:nazar:

Ben etmem, ve esinde mutlaka sinir aninda böyle bir yemin etti, bunu ciddiye almaman lazimdi zaten...:kahve:

Esin eve geldiginde mutlaka sana bir aciklama yapacaktir üzme kendini :teselli:
Et tirnaktan ayrilmaz:kahve:

ne olursa olsun sonuçta sen bu parayı kendin için istemiyorsun zaten en başta çocuklarının rızkı...
eşin belki kovamazdı abisini ama en azından surat yapabilirdi dediğine göre ikisi de gayet neşeli...
inşallah borcu ödemeye gelmiştir..

Canım sana katılıyorum kızmakta çok haklısın...
Abidir candır.Arkadaşlar da katılıyorum. Parmakların birini ayır ayırabiliyormusun demişler onada katılıyorum. Ama abinin YALANI na asla........
Yani bundan sonra parayı vermeyip yalan konuşan abi bile olsa araya mesafe koyulmalı bence. Tabiki atamazsın. Candır ama samimi olamayada bu kadar gerek yok.
Sen abisiyle ne konuştuklarını öğren ona göre davran. Ama sakin olmaya çalış canım...

senin yapabileceğin bişi yok ,yapması gereken söylemesi gereken eşin..
onlar bunu kendi atralarında bir şekilde hal edebiliyorlar ise,sen sadece kızgınlığınla kalırsın o kadar...
kardeş bile olsa,allah herkesin kesesini ayrı yaratmıştır,bununda bilincinde olmak gerek...dostluk başaka ,alış veriş başak olmalı,ne olursa olsun..

maalesef erkekler bizler kadar duyarlı olmuyorlar ve aileleri söz konusu olduğu zaman akan sular duruyor.

biz kadınlar ise ablamızla kardeşimizle konuşmayız, şahsen ben konuşmam öyle yaparsa...iftira atacak birde onunla konuşacağım.

inan bana tatlım eşim de aynı senin eşin gibi ama yapacak birşey yok ya bu develeri güdeceğiz yada boşayacağız.

umarım paranızı size öder..
ancak eşinde de biraz kabahat var..tamam vesin para ama çokta verilmezki.sonuçta sizde bir ailesiniz ve geçinmeye çalışıyorsunuz.hem eşinin hemde kardeşinin bunu düşünmesi lazım..birde sizi yalancı yerine koyması çok daha utandırıcı bir durum..umrım paranızı ödemeye gelmiştir yoksa eşin böyle hemen yüz verirse o zaman başınıza daha büyük belalr alabilirsiniz.nasıl olsa abim birşey demiyor diyip daha fazla para talep edebilir.

abiler hep böyle yaa
kardeşleri hep eziyorlar, hakkını yiyorlar ve kardeşlerin (eşinin yani) buna sesi çıkmıyor...

Et tırnak onlar nasılsa bir gün tatlıya bağlarlardı, aradan 1 ay geçmiş demekki barışma zamanı gelmiş onlar için.
Sizi anlıyorum bu durum çok kötü, ancak sanırım yapabilecek fazla bişeyiniz yok. Eşiniz ailesinin hakkını savunamıyorsa,sizde adımlarınızı bundan sonra buna göre atarsınız.

cnm abisini affetmiş görünüyor.çünkü kan bağları var.hiç konuşmamak zaten olmazdıda.biraz tavır koyması gerektiğine katılıyorum.sonuçta sıkıntıyı siz çekiyorsunuz.belki öder biraz daha bekleyin bakalım.bir tavsiye.eşinizle aranızı bozmayın niye konuşuyorsun diye.vereceği karşılık kesinlikle o benim abim.ne yapsaydım kovsamıydım olucak.hiç yıpratmayın kendinizi fazla.ama uygun bir dille arada sokun birkaç kelime.o kadar olsun artık.abideki yüzsüzlükte hayret verici yalnız

vay kalleş abi vay ben varya ben tınaklarımı boğazına geçiririm çocuklarımın rızkını ona verecem ha..canım senin kocanda suç belkide istedim vermedi dedi sanada vermeyecek vazgeçelim yaptı ve başınızın çaresine baktınız belkide hep görüşüyorlardı ben öyle kocayıda yerim çiğ ççççiğğğğğğğğ

X