Ben mi kötü kalpliyim

hemmam

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2016
2.437
826
Eşimin ailesi ile evlendiğimizin ilk gününden beri yıldızlarimiz barışmadı .
Hep bir mesafe hep bir uzaklık .
Eşim onlarla yanyana geldiginde çok sevgi pıtırcigi oluyor.

Yeğenlerini çok seviyor ilgileniyor ki bende öyleyim derdim çocuklar değil.
Ama onlar mesela bizim çocuğa öyle değil.
O kadar mesafeliler ki şaka gibi .

Bende önceleri onların cahilliği boş ver diyor dum çocuklara yansıtmıyor dum ki hâla da yansıtmıyorum.

Ama önceliğim her zaman benim çocuğum.
Ama bakıyorum eşim öyle değil onların yanında kendi cocugunu unutuuyor gibi onlarla ilgilenme onlarla vakit geçirme benimki de caktirmiyor ama icerliyor bu durumda dengeyi nasıl saglamaliyim bu akşam beraber olacağız yine aynı ortamda

Ayrıca çocuklarin yaş grupları da aynı arada bir iki yaş var

Bende önceleri onların cahilliği boş ver diyor dum çocuklara yansıtmıyor dum ki hâla da yansıtmıyorum.

Ama bakıyorum eşim öyle değil onların yanında kendi cocugunu unutuuyor gibi onlarla ilgilenme onlarla vakit geçirme benimki de caktirmiyor ama icerliyor bu durumda dengeyi nasıl saglamaliyim bu akşam beraber olacağız yine aynı ortamda

Yeğenlerini her gün görmüyorsa ilgilenmesi, oynaması, sevmesi normal. Eğer yeğenlerine hediye alıp, kendi çocuğuna yapmasa sıkıntı olurdu. Kardeşleriyle arası iyiyse, yeğenleriyle de iyidir.

Önce can sonra canan demişler. Kocanız eşit şekilde kendi çocuğunu da aralarına alarak pek hayli sevebilir, ilgi ve oyun ile denge sağlayabilir.
Konuşarak laftan anlamıyorsa eşin küçük bir cinnet olayı çözer bence. Maalesef erkekler kibar konuşmadan işlerine gelmediği için anlamıyorlar üzgünüm.

Bu arada mesafe iyidir salla, çok muhabbet tez ayrılık derler.

Yeğenlerini her gün görmüyorsa ilgilenmesi, oynaması, sevmesi normal. Eğer yeğenlerine hediye alıp, kendi çocuğuna yapmasa sıkıntı olurdu. Kardeşleriyle arası iyiyse, yeğenleriyle de iyidir.
Kardeş leriyle arası iyi değil mecburi toplanma oluyor genelde

Oyun ilgi gösterilirken çocuk bu kıskanır illa, içerler. Hepsini etkileşime alarak sevgi ilgi gösterebilir. Ortamda örneğin 4 çocuk var 3 ü seviliyor teki kenarda ise çok mantıklı değil.
Baba güzel yeğen seviyor da diğer tarafın da yeğeni geliyor , onlarda aynı şevk yoksa sorun. Garibim küçük çocuk ne yapsın. Hepsi dahil edilmeli bana göre, çocuk az çok görmekten anlamaz

Sorunuza cevabım evet olabilir.
Ben yıllardır küs olduğum komşumuzun kızını çok seviyodum her gördüğüm yerde sarılırım falan dengesiz komşum bizden bi çocuk görünce kafasını çeviriyodu. Ben komşumun psikolojisinin bozuk olduğunu düşünüyorum bu yüzden sallamıyorum bile. Annesi babası sorunlu diye kocam çocuğu seviyo diye niye tribe giriyim. Sinir olmam için örneğin benim çocuk devlette okuyacak onların çocuğu özelde olacak parayı da kocam verecek. Yani sakin olun sadece seviyo 😂

Ne yani diğer çocuklarla oynuyor kendi çocuğu kenarda duruyor mu? Çocuk bir kere kendisi oyuna katılır. Bundan yüzde yüz emin misiniz? Bana sallıyor abartıyor gibi geldiniz çünkü siz istiyorsunuz ki eşiniz onların suratına bakmasın onların yanında kendi çocuğuyla oynasın.
Fitneyi bırakın. Çocuğa da yansıtmayın. Ben de yeğenlerimle oynuyorum her şeyi eşit yapıyorum onlara.

Oyun ilgi gösterilirken çocuk bu kıskanır illa, içerler. Hepsini etkileşime alarak sevgi ilgi gösterebilir. Ortamda 4 çocuk var 3 ü seviliyor teki kenarda ise çok mantıklı değil.
Baba güzel yeğen seviyor da diğer tarafın da yeğeni geliyor , onlarda aynı şevk yoksa sorun. Garibim küçük çocuk ne yapsın. Hepsi dahil edilmeli bana göre, çocuk az çok görmekten

Yeğen daha rahat sevilir, oynanılır, çünkü teyze/amca/dayı/hala olarak anne baba gibi sorumluluğu olmuyor kişide. Bu yüzden daha rahat iletişim kuruluyor.

Yani adam kendi çocuğunu git sen annenle oyna, veya sen hergün yiyorsun, kuzenlerin yesin, kuzenlerin senden daha akıllı gibi imaları yoksa bu bir saat, yarım saatlik zaman diliminde bahsettiğin durum gerçekleşmez.

Zaten kalabalık misafirlikte adam ne kadar çocuklarla uğraşabilir. 2 -3 saat bile değildir.

Bacım al sen de kendi çocuğunu sev oyna :KK70: bu iş çok komplike hale dönecek varsayım üzerinden

X