Ben mi abartıyorum yoksa sizinkilerde böyle mi

hemmam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2016
2.403
829
8 yaşında bir kızım var bazen dışarı yani güvenlikli siteli bahçede tek oynmaya iniyor kolunda saati var ve güvenli bölgesi aktif yani sirekli gözetim altinda.
.çoğu zaman bende iniyorum ama bazende tek inmesine izin veriyorum
Bunlari soyliyeyimde burdan vurmaya kalkmayın konunun amacı sapmasın

Sürekli arkadaşlarını getiriyor susamış.elini yikicak diye özellikle su için yani sonuçta herkesinn evi var bilmiyorum abartıyormuyum ama anne bize su anne elini yikayacak anne bizde yemek yesin hatta bir ara WC sirasi oluyor du bunun önüne geçtim ama diğerlerimde bilemedim

Ama kendi asla gitmez ki gitmesin bende istemem ama sürekli bizde arkadaşlari ihtiyaç gidersin istiyor bu konuda yaklaşımım ne olmalı.

Normal mi abartıyormuyum

Yani benimki böyle değil çünkü hiç tek göndermedim bu şekilde. Ama gönderen tanıdıklarım var çocukları kendileri tek geliyor herhangi bir ihtiyaclarında.Hiç arkadaş getirdiklerini görmedim.

Abartıyorsunuz.

Annemlerin evi zemin kattaydı, evde çocuk olmamasına rağmen çocuklar su ya da tuvalet için gelirlerdi. Anneme babaanne derdi sitenin çocukları. Şimdi taşındık, bu sitede de çocuklar sürekli birbirlerinin evine gidiyorlar gözlemlediğim kadarıyla. Annem aşağıda size gelebilir miyim diye kapıya geldikleri de oluyor arada ihtiyaç için. Çocuk bunlar, oyun oynarken birbirlerinden ayrılmak ya da eve gitmek istemiyorlar. Siz hiç bir komşu kapısı çalmadınız mı çocukken?

Hayır bir de alt tarafı bir bardak su, üç beş atıştırmalık. Neyi rahatsız etti bu kadar?

Zor bi konu aslında.
Normalde anne babalarının haberi olmadan ve sürekli böyle istemezdim ama bu seferde çocuğum onlara gider diye endişelenirim.
Sürekli aynı kişilerse annelerine söyleyin bence.

Yo bir şeyi rahatsız etmedi ama tutumumum.ne olmalı bilmiyorum çok verici bir çocuk tek çocuk ve aksine hiç bencil kıskanç değil sürekli birilerine bağlı olsun istiyor arkadaş larini yanında tutmak için böyle yaptığını düşünüyorum böyle olmasını istemiyorum hep verici

Benimkiler böyle. Biraz saftirik çocuklar böyle oluyor. Ben de küçükken öyleydim. Benim çocuklar da öyle. Büyük yine biraz daha kurnaz ama küçük saf. Arkadaslari ne dese yapıyor.

Bunu su içmeye gelen çocuğu engelleyerek değiştiremezsiniz ki ama.

Konu sizce 1 bardak su mu? Bizde çocukken başkalarında su içer veya eve getirirdik arkadaşlarımızı ama şu zamanda okuduklarımızı gördüklerimizi yoksayıp ne olacak kafası yaşamak nedir yaaa? 1) O çocuğun başına başka bir evde bir şey gelse sen suçlanabilirsin. 2) Çocuklara güvenli alanı öğretmek gerekir başlarına bir şey gelmesin diye. Böyle çok madde sayabilirim ama hepsinin ortak noktası çocukların başlarına bir şey gelmeden güvenle büyümesi yani verilen 1 bardak su değil.

Açıkçası yıllar önce olsa abartıyorsunuz derdim. Ama artık öyle bir dönemdeyiz ki çocuğuma su vermişsin diye kapınıza dayanabilecek İnsanlar var :)
Bence kızınızla konuşun ailelerinin haberi olmadan onları eve alamayacağınızı onların çocuk olduğunu ailesinin izni olmadan da bu şekilde evimize girmeleri doğru değil senin de bunu yapmanı istemem diye anlatın. Niyetinizin üç beş yiyecek olmadığını düşünüyorum. Ayrıca yaşı nedeniyle bu tarz şeyler yapabilir aman çocuğum sömürülecek diye derde düşmeyin ama konuşun bol bol

Güvenle büyüteyim derken asosyal hatta sosyal fobili çocuklar yetiştiriyorsunuz. Ailenin haberi ve onayı varsa bu kadar kasmak anlamsız geliyor bana. Korumak böyle bir şey değil çünkü.

Kimsenin çocuğuna annesinden habersiz hiçbir şey vermem. Evime de almam.
Ne olur ne olmaz riske gerek yok.
En basiti bir şeye alerjisi vardır, verdiğim şeyin içinde olur vs. O yüzden annesinin haberinin olmadığı hiçbir şeye kalkışmam.
Kendi yeğenime bile, yengeme sormadan yiyecek bir şey vermiyorum.

Benim çocukluğumda sokakta oynama alışkanlığım sadece yazlıkta vardı.

Arkadaşlarla birbirimizi çağırmaya giderdik, çok iyi hatırlıyorum.

Anneler güzel yiyecek,içecek yaparlarsa yanımıza toplu olarak getirirlerdi. Pişi,limonata gibi.

Bahçelerde otururduk,onu da unutmadım.

Anneler evlere gelinsin istemez miydi yoksa biz mi gitmezdik bilmiyorum da o dönemde sadece bir arkadaşımın evine girmiştim.

Güvenle büyüteyim derken asosyal hatta sosyal fobili çocuklar yetiştiriyorsunuz. Ailenin haberi ve onayı varsa bu kadar kasmak anlamsız geliyor bana. Korumak böyle bir şey değil çünkü.
Sizin gibi düşünmüyorum. Çocuklar dışarı çıksın iletişim kursun,oyunlar oynasın ama tanımadığı bir insanın evine gitmemesi gerektiğini bilsin.

Sizin gibi düşünmüyorum. Çocuklar dışarı çıksın iletişim kursun,oyunlar oynasın ama tanımadığı bir insanın evine gitmemesi gerektiğini bilsin.
Tanımadığı insanın evine tabi ki gitmesin çocuklar. Komşu, arkadaş ailesi tanınmayan insan kategorisine de sokulmasın ama. Bir zahmet çocuklarınız kimlerin çocuklarıyla oynuyor bilin, tanışın.

Ben kimseyi annesi olmadan eve almıyorum kaldı ki evde ben ve küçük kızım var gündüz eşim zaten yok. Benim fikrim bu kimsenin çocuğunun sorumluluğunu almıyorum kendi çocuklarımı da yollamiyorum bensiz bir arkadaşının evine.

Çok sevdiğim bir davranış bu. Tedbir bizden takdir Allah'tan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…