Ben düşük mu yapıyorum?

Sevimsizpamukseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
621
3
23
Cumartesi günü lekenme geldi kahverengi pazar hafif kanamaya döndü acile gittim tahlili filan test 759.9 çıktı bana kanı lekeyi kesmek için progestan verdi baktı bir şey demedi 6 +2 haftalık hamiliyim ama bugün bildiğimiz kanama oluyor pıhtı şeklinde değil normal kanama dün bana iki gün sonra gel dedi daha net olur dedi normal mi bu?
Ağırım da çok yok belimde normal kramp gibi

Sağlıklı gebelik oldu mu sonra?
Genetik olarak bizde hiç yok ikimizde sağlıklıyız bir bende tiordi oda çok yüksek değil dedi doktor ondan dolayı düşük olmaz dedi
Kan değerlerimiz de uyuyor
Yaptırdınız mı test? Benim de kimyasallarım vardı genetik sonucu temiz ama trombofili panelinde kanda pıhtılaşma yatkınlığı çıktı hamile kalınca iğne kullanmaya başladım

Yaptırdınız mı test? Benim de kimyasallarım vardı genetik sonucu temiz ama trombofili panelinde kanda pıhtılaşma yatkınlığı çıktı hamile kalınca iğne kullanmaya başladım
Test yapmadık yok ama evlendigimizde filan testler yapıldı sorun çıkmadı belki bu test farklı olabilir.
Büyük ihtimalle benim de kanda pıhtılaşma var test yapmadık ama bir hafta sonra gideceğim o zaman sorarım doktor yönlendirir ne yapılması gerek ama direk istemiyorum en azından neyden kaynaklandığını öğrenmek istiyorum kan uyuşmazlığı yok dedi doktor ama kan sulandırıcı kullanabilir bir hafta sonra kontrole gel dedi
Aptt mi oluyor kan pıhtılaşma olanı?

Eklentiler

• Screenshot_2024-09-25-17-20-41-544_tr.gov.saglik.enabiz-edit.jpg
    Screenshot_2024-09-25-17-20-41-544_tr.gov.saglik.enabiz-edit.jpg
    24,7 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Test yapmadık yok ama evlendigimizde filan testler yapıldı sorun çıkmadı belki bu test farklı olabilir.
Büyük ihtimalle benim de kanda pıhtılaşma var test yapmadık ama bir hafta sonra gideceğim o zaman sorarım doktor yönlendirir ne yapılması gerek ama direk istemiyorum en azından neyden kaynaklandığını öğrenmek istiyorum kan uyuşmazlığı yok dedi doktor ama kan sulandırıcı kullanabilir bir hafta sonra kontrole gel dedi
Bu iki test düşük yaptım gün oldu düşük olunca bu test direk düşer mi?

Eklentiler

• Screenshot_2024-09-25-17-26-40-310_tr.gov.saglik.enabiz-edit.jpg
    Screenshot_2024-09-25-17-26-40-310_tr.gov.saglik.enabiz-edit.jpg
    25,4 KB · Görüntüleme: 24
Hayır bu değil. Genetik bölümden randevu alın. Hem sen hem eşin. Gidip kan verin. Trombofili paneli 1 ayda çıkıyor. Doktora 2 düşüğün olduğunu söyle. Yoksa pek dikkate alıp yapmıyorlar

Kan uyuşmazlığı farklı bir şey. Alakası yok. Evlenirken yaptırdığınız testlerle de bunun alakası yok. Araştırılması için yapılıyor zaten bu testler

Hayır bu değil. Genetik bölümden randevu alın. Hem sen hem eşin. Gidip kan verin. Trombofili paneli 1 ayda çıkıyor. Doktora 2 düşüğün olduğunu söyle. Yoksa pek dikkate alıp yapmıyorlar

Ne zaman gidilmeli ona doktor mu yönlendirir
Tıbbi genetik mi olarak geçiyor?

Son düzenleme:
Peki genetik testi hangi poliklinik acaba oda mi tıbbi genetikte kan pıhtılaşma bakıldığı yerde de ikisi aynı şey mi 🤣 valla kusura bakmayın

Sağlıklı gebelik oldu mu sonra?
Genetik olarak bizde hiç yok ikimizde sağlıklıyız bir bende tiordi oda çok yüksek değil dedi doktor ondan dolayı düşük olmaz dedi
Kan değerlerimiz de uyuyor
Evet oldu tabiki ben genetik test yaptırdım çok az düzeyde kanımda pıhtılaşma çıktı hamile kalana kadar asprin kullandım 3. Hamileliğimde sağlıklı ilerledi çok şükür üzülmeyin yani oluyor

Evet oldu tabiki ben genetik test yaptırdım çok az düzeyde kanımda pıhtılaşma çıktı hamile kalana kadar asprin kullandım 3. Hamileliğimde sağlıklı ilerledi çok şükür üzülmeyin yani oluyor
Hangilerinde vardı acaba pıhtılaşma bir de gebeliği öğrendikten sonra kan sulandırıcı kullanmaya devam ettiniz mi iğne veya ilaç?
İğne kullandıysanız keseyi görünce mi yoksa gebeliği öğrenir öğrenmez mi başladınız?

Hangilerinde vardı acaba pıhtılaşma bir de gebeliği öğrendikten sonra kan sulandırıcı kullanmaya devam ettiniz mi iğne veya ilaç?
İğne kullandıysanız keseyi görünce mi yoksa gebeliği öğrenir öğrenmez mi başladınız?
Valla inanın hangi gendeydi hatırlamıyorum benim öğrenir öğrenmez iğneye başladı doktorum sonrasında kanamam olunca hemen iğneyi kesti yani toplasan 1 hafta falan iğne kullandım

X