Ben de üçüz anne adayıyım kızlar

daisy16

daisy16
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2007
54
1
Hala şoktayım.2 Ocak' ta dr.la randevumuz vardı ve tam 3 tane ayrı kese vardı.Üçünün de kalp atışını dinledik, gayet ritmik dedi doktorum.Ama tabi sonra risklerinden bahsedip sayıyı düşürme konusunda bizi ikna etmeye çalıştı.Ne yapacağımı bilmiyorum... Bu kadar istedikten sonra hamile olduğumu öğreniyorum ama sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.Üçünün de gelişimi güzel olursa 11.haftaya kadar ben nasıl kıyarım, hepsini kaybetme riskim de var.Yorumlarınızı bekliyorumbenneyaptımki

TÜP BEBEKLE Mİ OLDU ARKADAŞIM,YOKSA BAŞKA BİR TEDAVİ İLE Mİ? nORMAL YOLLA ÜÇÜZ HAMİLELİK OLABİLİR Mİ BİLMİYORUM.ALLAH KOLAYLIK VERSİN.

Mikroenjeksiyon yöntemiyle oldu, 4 tane embriyo transfer etmişlerdi 3 tanesi tutmuş.4 diyecek diye çok korkmuştum doktor.İkiz hep gönlümden geçmişti ama 3 ve 4 telafuz dahi edemiyordum.

önceliikle hayırlı olsun canım.allah tamamına erdirsin.insan tek embrioyu bile tasırken 9 ay olana kadar neler cekiyor.sana allah kolaylık versin.senin gibi olanlara hep doktor ikize düşürmek istiyor.saglıklı üçüz dünyaya getiren o kdar cok bayan var ki.gelişimleri iyiyse ve senin hayati tehliken yoksa neden üçünüde dünyaya getirmeyesin ki.her zaman bi risk var ama ne bilim hangisinden vazgececeksin ki.allahım yardımcın olsun.hayırlısı neyse o olsun canım

Hala şoktayım.2 Ocak' ta dr.la randevumuz vardı ve tam 3 tane ayrı kese vardı.Üçünün de kalp atışını dinledik, gayet ritmik dedi doktorum.Ama tabi sonra risklerinden bahsedip sayıyı düşürme konusunda bizi ikna etmeye çalıştı.Ne yapacağımı bilmiyorum... Bu kadar istedikten sonra hamile olduğumu öğreniyorum ama sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.Üçünün de gelişimi güzel olursa 11.haftaya kadar ben nasıl kıyarım, hepsini kaybetme riskim de var.Yorumlarınızı bekliyorumbenneyaptımki

benimde 3 ünde randevum vardı hep dua ettim ne olur bir kesenin içi boş olsun diye ama 3 üde orda öyle güzellerdiki sonlandırmak deyince gözümün önüne hep o görüntüleri geliyor biz mecburen dr u dinliycez çünkü çok büyük bir risk diğeride çok acı ama ne yapalım işte bulamıyoruz çözüm yolu

Kızlar mikroenjeksiyon zorlu bir süreç mi? Tedavi ve transfer ne kadar sürüyor kaç ay?kilo çok aldınız mı?ben çatlatma iğnesi aşamasındayım inşallah hamile kalırım gerek kalmaz ama bu ymöntem hakkında bilgi istiyorum.yaşadıklarınızı anlatır mısınız?

Ha bir de ben sadece 2 embriyo transferi istiyorum deme hakınız yok mu? Doktor mu kara veriyor kaç emriyo transfer edeceğine?

Ha bir de ben sadece 2 embriyo transferi istiyorum deme hakınız yok mu? Doktor mu kara veriyor kaç emriyo transfer edeceğine?

Tabii deme şansın var ama başarı şansını yükseltmak için birçok şeyi göz önünde bulundurarak doktor yönlendiriyor.Bana doktorum yeni yaptığı bir transferden bahsetti.O da benim gibi 4 tane hiç istememiş ama bir şekilde eşiyle konuşarak ikna etmişler.Sonuçta bir tane tutmuş ama belki bizim en son koyduğumuz embriyoydu tutan dedi hiç tutmayadabilirdi dedi yani böyle işte anlıycağın.

Allah yardimcin olsun ...
Cok zor bir karar... Bunu cok iyi biliyorum ..:nazar:
Ben de ücüzlerime hamileydim ...senağlama
Doktorlar o kadar ürkütüyorlar ki insani ...
Hep ne olur Allahim eger hakkimda hayirli olacaksa bize birakma sen al birini diye dua ettim ...
Iyi mi ettim kötü mü ? Hala kendi kendime soruyorum ..
Bir kac gün sonra kanamalarim nedeniyle doktora gittim ...
Kesenin biri gözükmedi ..
Doktor bebegin biri gitmis dedi ...
Buna sevinemedim .. Ama güya biri gidince hersey yolunda gidecekti.. :1no2:
Malesef hic de öyle olmadi ...
Kanamalarim durmadi ...
Gün gectikce cogaldi ..
Doktora göre düsen bebegim iltihaplasmaya yol acmisti ..

Vee bayramin 3. günü diger bebeklerimi de kaybettim ..senağlama

Bu senin hayatin ... Asla bir hayat söz konusuyken etkilemek ...
Söyle , böyle yapsan iyi olur demek istemem ...
Ama onlari veren Rabbim se yine o koruyacaktir ...
Ben yurtdisindayim .. Burda o kadar cok ücüz görüyorum ki .. Neyse ...

Senin icin bol bol dua edicem ... :Saruboceq:
Rabbime teslim ol ...
O hayirlisini bilendir ...
Hakkinda hayirlisi neyse onu versin ...
Hic bir kararin icin pisman etmesin ..
Seni ve bebeklerini korusun ... :1hug:[/FON]

Son düzenleme:
benimde 3 ünde randevum vardı hep dua ettim ne olur bir kesenin içi boş olsun diye ama 3 üde orda öyle güzellerdiki sonlandırmak deyince gözümün önüne hep o görüntüleri geliyor biz mecburen dr u dinliycez çünkü çok büyük bir risk diğeride çok acı ama ne yapalım işte bulamıyoruz çözüm yolu

Belki ona gerek kalmaz gelişemeyen olur. Hep dua ediyorum allahım taşıyamayacağımız yük yükleme diye.Senin için de benim içinde hayırlı olan neyse o olsun

Silamcım ne diyeceğimi bilemiyorum gerçekten çok üzüldüm.Ama kendinde arama sakın suçu.Sen çok güzel bir şekilde hayırlısını istemişsin Allah'tan.Çok üzüldüğünü, ne kadar isteyerek bu yola baş koyduğumuzu biliyorum ama maalesef aynı riskleri hepimiz hamilelik boyunca taşıyoruz.Belki de hayırlı olan böyleydi demek.Kucağına alıp, kokusunu alıp kaybeden anneleri düşün.Allah sabır versin.Allah herkese anne olma duygusunu yaşatsın ama evlat acısı tattırmasın.

canım ya allah hayırlısını versin hakkınızda hayırlısı olsun ama kıyma derim ben risk olmadıktan sonra

canım öncelikle bebişlerin hayırlı olsun benimde 4. aylarını bitirdiler üçüzlerim var aynı yollardan bizde geçtik ama ben bebişimi aldırmadım allah razı olmaz diye düşündüm ve redüksüyona hayır dedim ve 35 haftalık doğdular dr.lar genelde hemen aldırmamız gerektiğini söylüyorlar ama bu kişiinin kendisinin vermesi gereken bir karar bence ben üçüz bebişleri olanlar için bölüm açtım orda üçüzü olan arkadaşlarda var oraya gel sende fikir vermende faydalı olur

canım öncelikle bebişlerin hayırlı olsun benimde 4. aylarını bitirdiler üçüzlerim var aynı yollardan bizde geçtik ama ben bebişimi aldırmadım allah razı olmaz diye düşündüm ve redüksüyona hayır dedim ve 35 haftalık doğdular dr.lar genelde hemen aldırmamız gerektiğini söylüyorlar ama bu kişiinin kendisinin vermesi gereken bir karar bence ben üçüz bebişleri olanlar için bölüm açtım orda üçüzü olan arkadaşlarda var oraya gel sende fikir vermende faydalı olur

Aynuröz maşaallah inanılmaz tatlılar Allah nazarlardan saklısın resimlerine falan baktım.Bir de 35 haftalık doğum yapmışsın süperdelikafadulden Küvezde falan kaldılar mı hamileliğin nasıl geçti?

Canım hayırlı olsun miniklerin.Bence topla kendini biran önce.Ben de 7 aylık üçüzlerime hamileyim.Senin şuan yaşadıklarını ben de yaşadım canım.Ama ben redüksiyonu hiç düşünmedim, tabi sana bu konuda bişey diyemem bu kişisel bir karar.amaçok zor bi aşama, ben saatlerce ortalığı yıkmıştım ağlamaktan.ama aynı gün içinde de bebişlerimle devam etmeye karar vermiştim.Onlar beni bırakmadığı sürece ben de onları bırakmicam diye karar aldım.Seninde hakkında hayırlısı olsun canım.a.s.
Bu arada aynurcumun açtığı sayfaya bekleriz canım.biz çok şey öreniyoruz onlardan.

bu retuksiyon diyen doktorlar bununda telikesini anlatiyorlarmi. rayimin en üstundeki emriyoya göbekten bir siringayla kalbine bir igne yapiliyor ve kalb duruyor.
riskler:
- siringanin diger emriyolara deyerek sakatliga sebep vermesi.
- diger gebelik sarinin sedelenmesi
- rayimde kasilmalar olmasi yok edilen emriyonun sagladigi hormanlarin kisa sürede 1/3 düsmesi
- suyun infeksiyon kapmasi diger bebekleri kayip edme sebeblerinden biri
- rayimde siringanin batigi yerde kanama
retugsion yapdirmamanin riski
- bebekleri kayip edmek 24 haftadan once dogmalari
- erken dogum riski 24 haftadan sonra
- annede saglik sorunlari olmasi
- ücüz annesi olmanin madi ve manevi stresi
ikisini bir teraziye koyun ve karar verin
bence retuksiyon yaptirmama riskleri iyi bir doktor gözetimiyle kontrol altinda tutula bilinir
yapdirma riski bilemiyecem?

Özlemcim tamamen sana katiliyorum. Ama birseyi anladimki Türkiyede ki doktorlar, ücüz anne adaylarinin isini zorlastiriyorlar. ücüzü duyunca hemen reduksiyon diyorlar yoksa diger ikiside gider diyorlar. Almanya daki doktorlar ise baska birgözle bakip sadece gerekirse yani ense ölcümünden ve diger testlerden sonra reduksiyon yapiyorlar. Benim 2 haftasonra ense ölcümü insallah birsey cikmaz diye dua ediyorum.

Özlemcim tamamen sana katiliyorum. Ama birseyi anladimki Türkiyede ki doktorlar, ücüz anne adaylarinin isini zorlastiriyorlar. ücüzü duyunca hemen reduksiyon diyorlar yoksa diger ikiside gider diyorlar. Almanya daki doktorlar ise baska birgözle bakip sadece gerekirse yani ense ölcümünden ve diger testlerden sonra reduksiyon yapiyorlar. Benim 2 haftasonra ense ölcümü insallah birsey cikmaz diye dua ediyorum.

selam. ben mikroenjeksiyon yöntemiyle hamile kaldım.3 embriyo transfer edildi. 2 gün önce ultrasona girdim 3 tane kese gördük. sanırım üçüzüm olucak. pazartesi kalp atışlarına bakılacak. eğer üçüde canlıysa redüksyon öneriliyor. naparım ben hangisine kıyarım. hamile kaldığıma sevinsemmi üzülsemmi bilemiyorum. şimdi ararştırıyorum üçüz doğuranlar varmı diye ama var. fakat çok riskli.10. haftaya kadar bekleniyormuş ondan sonra redüksüyon yapılıyormuş. sen ne düşünüyorsun arkadaşım.

X