Ben anlayan var m??

burcumm25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2008
118
2
9 aylık evlıyım once kıstım vardı erıdı yanı oyle soyledıler daha dun tahlıl verdık esımle onda hersey ıyı cıktı ama doktor bana bısey soylemedıı adetımın ıkıncı gunu cocuk ıcın tedavıye baslayacaz.asılama nasıl oluyor?? bana anlatacak bı dost varmı??alttan bakılmaktan cok cekınıyorum utanıyorum nasıl olucak bılemıyorum.rabbım herkeze hayırlısından versın ama cocuk olmadan evlılık yasanmıyooo bunu ben degıl esım soyluyo:KK43:(((ya hıc olmzsa o zaman halım ne olur kımse anlamıyokııııııı benım durumumda olan varmı??senağlama:çok üzgünüm:

9 aylık evlıyım once kıstım vardı erıdı yanı oyle soyledıler daha dun tahlıl verdık esımle onda hersey ıyı cıktı ama doktor bana bısey soylemedıı adetımın ıkıncı gunu cocuk ıcın tedavıye baslayacaz.asılama nasıl oluyor?? bana anlatacak bı dost varmı??alttan bakılmaktan cok cekınıyorum utanıyorum nasıl olucak bılemıyorum.rabbım herkeze hayırlısından versın ama cocuk olmadan evlılık yasanmıyooo bunu ben degıl esım soyluyo:KK43:(((ya hıc olmzsa o zaman halım ne olur kımse anlamıyokııııııı benım durumumda olan varmı??senağlama:çok üzgünüm:

9 aylık evlisin eşin diyoki çocuk olmadan yaşanmıyor burcumm kusura bakma ama senin eşinin allahın kurallarından haberi yok yıllarca hem eşini severek hem çocuk hasretiyle yanan bir sürü çift var bu nasıl söz
bizim üç sene olmadfı yaşamadıkmı 20 sene olmayan var allahın gücüne gitmesin

bak gülüm aşılama ile ilgili bir sürü konu var aç oku bilgilen hepimiz o yollardan geçtik kimse muayeneden memnun degil ama insan zamanla öyle şeylerin derdine düşüyorki utanmayı unutuyor acaba senin eşinin saglık problemi olsaydı çocuk suz evlilik olurmu dermiydi

canım hiç üzülme bu sitede senin gibi olan çok kişi var baştada ben ,benimde olmuyo bebiş,geçen ay aşılama yaptım bugün kan testinde baktırdım aşılamam tutmamış sonuç negatif.canım önce adetimin üçüncü günü ganephene kullandım 12 günü doktorumun yanına gittim yumurta takibi yaptı iki gün sonra yumurta çatlatma iğnesi oldum,36 saat sonrada aşılamam yapıldı.Bi aletle vajina girişini açtı sağlıklı olan spermleride şırıngayla yumurtaların yanına sıktı.canım hiç korkma hiç canın acıkmayacak,eşinide kınıyorum,hiç çocugu olmayan insanlar nasıl gül gibi yaşıyorlar birlikte,çocuksuz bi evlilik güzel olmayabilir,ama allah vermiyosa elden ne gelir,isyanmı edelim tövbe tövbe....Rabbim bizede hayırlı bi kapı açacaktır inşallah:Saruboceq:.Eşine çok kızdım çok....:kızgın::kızgın:

tamamen aynı fikirdeyim gönülyarası şekerim.ne yani olmuyor diye boşanalım mı,ölelim mi,allaha karşı mı gelelim.takdir onun diyerek dindiriyorum ruhumun acısını zaten.burcucum sen sabırlı ol tamam mı.bir süre sonra hem eşin senin kıymetini anlayacaktır alıştıkça senin varlığına,hem de tedavinizle inşallah minik güzel bebişinize kavuşacaksınızdır.buna inanırsan bu süreci çok daha kolay atlatırsın.bence inan zaten,allah hayırlısını versin herkeze canlarım.

9 aylık evlıyım once kıstım vardı erıdı yanı oyle soyledıler daha dun tahlıl verdık esımle onda hersey ıyı cıktı ama doktor bana bısey soylemedıı adetımın ıkıncı gunu cocuk ıcın tedavıye baslayacaz.asılama nasıl oluyor?? bana anlatacak bı dost varmı??alttan bakılmaktan cok cekınıyorum utanıyorum nasıl olucak bılemıyorum.rabbım herkeze hayırlısından versın ama cocuk olmadan evlılık yasanmıyooo bunu ben degıl esım soyluyo:KK43:(((ya hıc olmzsa o zaman halım ne olur kımse anlamıyokııııııı benım durumumda olan varmı??senağlama:çok üzgünüm:[/QU
s.a arkadaşım meslektaşız seninle daha evliliğin çok yeni bir kere 9 ay olmuş 1 yıldan önce tedavi önermiyor genelde doktorlar ayrıca eşinde bişey çıkmaması sende çıkacağı anlamına gelmez kaldıkı çocuk evet hepimizin istediği birşey ben 2 yıldır evliyim bir yıl korundum rutin bir muayenede uterus septum yani doğuştan perdeli çift rahime sahip olduğumu öğrendim ve korunmayı bıraktım benim durumum gebe kalmaya değil ama çok yüksek ihtimalle düşüğe yada erken doğuma sebep oluyo ama ben hiç bir sorun eşimdede bendede olmamasına rağmen hamile kalmadım o yüzden üzülme olsa bir bebek harika olur ama olmaması ölüm değil canım

bence önce kendine güven ..erkekler bizler kadar duygusal değil bunuda unutma..alttan muayenede korkulacak bşey yok..doktorunla güven..infertil yanı kısır tanısı..1yıl korunmaksızın cinsel ilişkiden gebe kalınmadıgı durumlarda söylenır.sen daha yeni evlisin ..stres yapma rahat ol ..şakkıdı

canım korkma herşey inşallah iyi olur.bana da aşılama gözüktü umarım hakkımızda hayırlısı olur. benim naçizane fikrim eşin konusunda arkadaşlarla aynı.hayatta herşey var biraz olgun ve temkinli bakmayı öğrenmeli ki seni de kendisini de üzmesin.kolay gelsin canım..sağlıklar..

canım canını sıkma daha 9 ay olmuş yanı olur inş sabırlı olun eşinde biraz anlayışlı olur inş zamana bırakın taktırı ilahi hemen olacak diye şart yok zamanı vardır, kısın çocuk içn engel olacağını sanmıyorum inş olur canım üzülme

inşallah hakkında herşeyin en iyisi olur canım üzülme herşeyde bir hayır vardır

bence kendını uzmemelısın. daha evlenelı 9 ay olmus gercekten erken. bence esının dusuncesını bıraz desgıtırmelısın. yanı cocuksuz yasanmaz dıye bısey soylemesı dogru degıl. bızımde 1 yıldır olmuyo ustelık benım stres olmama lazım ve esımın soyledıklerı benı rahatlatıyo.. tamam oda korkuyo ya olmazsa dıye ama en azından bana bellı etmıyo. bence esınle konus ve sızın evlılıgınızın onemlı oldugunu ve demekkı cocuk ıcın zamanınızın oldugunu bunu kendınızı stres yaparak degıl rahat bı sekılde gecırmenız gerektıgını anlat ve ılk kural rahat ol bence..

Bak bacim ben 20 yillik evli vede hala bebegim yok ama hayat devam ediyor 1 oglum oldu oda öldü hata eşinden çikarsa ne olcak saçma sapan düşünmesin sen motivasyonunu bozma herşey kismet eger allah cc. Bizlere evlat nasip edecekse eder etmesse etmez hz ayşe valdemize nasip etmemiş ama hz.zekeriya efendimize yaşliliginda verdi demekki o isterse herkese verir dua dan başka ve tedaviden başka yolumuz yok dua ve selametle kal bacim yüzün güler inşallah.

bana kalırsa hem öyle düşünüp hemde çekinmenin bir manası yok.pekiiii sen doğumda napcan kendi başına doğurmaycan herhalde.canım benim bu kadar çekinmeni gerektircek bişey yok güven bana..

mrb.üzülme yeni evliliğinin tadını çıkarmaya bak çocuk düşünmek için daha çok erken zaten ilede keşke biraz daha geç yapsaymışımda gönlümce gezseymişim diceksin. Tıp bu konuda o kadar ilerledi ki hiç canını sıkma allahın izniyle bakmışsın ikinci çocuğunu kucağına almışsın.hayatın tadını çıkarmaya bak.sevgiler

bak tatlım herseyde bır hayır var bızım on yıllık evlıyız bu on yılın dokuzunu hep tedavı olduk tupbebek denedık bır dusuk yasadım su an tekrar deneme yaptımdaha yenı bu gun ogrendım hamileyim kafana takma ama bu konuda rahatsız oldunu soyle ınsallah ıstegın olur .cok fazla asılamayla oyalanma direk tup bebek yap derim.

Boşver canım kafana takma.Biz 4 senelik evliyiz ben çok istiyorum eşim de her zaman ben seninle çocuk için evlenmedim diyor.Sonuçta her şey allahtan hiç bir problemi olmadığı halde çocuğu olmayan bir sürü çift var.Kader diyorum.

X