Beklemeli mi başlamalı mı

Düğünüme 10 gün kala almıştım herseyimi bi bardak bile almamıştım çeyiz olarak..sende acele etme her sene yeni yeni modeller çıkıyor

Insan hayatında bir seylere heves eder alır, saklar, kullanır ancak benim size nacizane tavsiyem şu;
22 yaşindasinız, tam da artik insanin bireysel adimlar atma isteginin arttığı vakitler ve siz de bu hislerle en kolay olan evlenirsem kendime ait bir evim olur bakiş açısi olmuş, evlenmeye karşı degilim lakin hayatin bu kadar başındayken ve imkan varken kendinizi kesfedin, bulundugunuz dünyayi kesfedin, hayat nereye gidiyor, ne gibi gelişmeler var bunlari takip edin. Olan paranızı kendi gelişiminize harcayın emin olun kendinize yapacağınız yatırımlarla ileride şuan biriktirmeye calistıgıniz, o vakitlerde eski olacak ürünlerden çok daha iyisini alabilirsiniz. Bulunduğunuz çemberi genisletin, bakış açınızı zenginlestirecek yayınlari takip edin, kitap okuyun, dil öğrenin. İlla bir şeyler almak istiyorsanız alın ama şimdi kullanın, unutmamaliyız ki gecmişin acısında yasayan ve sürekli gelecek hayali içinde yaşayan insanlar 'şimdi' nin mucizelerini göremez. Bol şans.

Sen eğitimi direk kafada elemişsin neden okuyorsun ozaman ?
Of ne alaka ya cidden bunu nerden uydurdun nerde yaziyo böyle bişey okul bitmeden bişey yapmıyorum ya da okul bunları almama engel bişey değil ortalamam 3 alttan dersim yok bölümümü seviyorum sadece artik okumak bana maddi mi kazanç saglamicak bunu biliyorum elimdeki parayı değerlendiriyorum okul bitince işim hazır olmicak kimse bana para verip şunu al ceyizine demicek normal olarak

Sakin olun, üsluplara dikkat edin ve polemiğe girmeyin lütfen.

Of ne alaka ya cidden bunu nerden uydurdun nerde yaziyo böyle bişey okul bitmeden bişey yapmıyorum ya da okul bunları almama engel bişey değil ortalamam 3 alttan dersim yok bölümümü seviyorum sadece artik okumak bana maddi mi kazanç saglamicak bunu biliyorum elimdeki parayı değerlendiriyorum okul bitince işim hazır olmicak kimse bana para verip şunu al ceyizine demicek normal olarak
Hiç oflayıp poflama 22 yaşında tencere terlik davasına düşüp fikir isteyen sensin okul birincisi olsanda bu düşünceyle birşey farketmez.

Insan hayatında bir seylere heves eder alır, saklar, kullanır ancak benim size nacizane tavsiyem şu;
22 yaşindasinız, tam da artik insanin bireysel adimlar atma isteginin arttığı vakitler ve siz de bu hislerle en kolay olan evlenirsem kendime ait bir evim olur bakiş açısi olmuş, evlenmeye karşı degilim lakin hayatin bu kadar başındayken ve imkan varken kendinizi kesfedin, bulundugunuz dünyayi kesfedin, hayat nereye gidiyor, ne gibi gelişmeler var bunlari takip edin. Olan paranızı kendi gelişiminize harcayın emin olun kendinize yapacağınız yatırımlarla ileride şuan biriktirmeye calistıgıniz, o vakitlerde eski olacak ürünlerden çok daha iyisini alabilirsiniz. Bulunduğunuz çemberi genisletin, bakış açınızı zenginlestirecek yayınlari takip edin, kitap okuyun, dil öğrenin. İlla bir şeyler almak istiyorsanız alın ama şimdi kullanın, unutmamaliyız ki gecmişin acısında yasayan ve sürekli gelecek hayali içinde yaşayan insanlar 'şimdi' nin mucizelerini

Herkes sana iyi niyetli yorumlar yaptı, keşke biraz ufkun geniş olsaydı, derdin tencere tabak olmazdı kendi hayatımı nasıl kazanırım olurdu
Evlenmek elbette güzel birşey, ama okuyan bi kız olarak önce kendini düşünmen tavsiye edildi
Boşver sen madem bardak falan al bekle taliplerini

Bende anneme veririm kendim kullanıcam diye bişey yok 30 gelip hala bekarsam zaten bi ev tutmaya ikna ederim orda kullanırım en kötü
Bende 25 26 gibi evlenirim sanıyordum sonra 28 oldu sonra 30, 32 derken hala bekarım 😂

Boş kalmaktan oluyor bunlar...mesela bende her markanın koltuk takımlarına bakıyorum..alacakmıyım?hayır 😆 mesela haldir huldur hali bakıyorum..ama almayacağım😆 sadece can sıkıntısı...birşeyle meşkul olsan çeyiz aklına gelmez..arkadaşlarım 35 yaşında evlendi..bir arkadaşım 37 yaşında hala bekar....önce okulunu bitir ,borcunu öde

Seni niye bu kadar geriyo ki ben hemen şimdi mi evlenicem diyorum en erken 25 diyorum bence bu olgunlukla alakalı kimi 30 da hazır hisseder kimi 20 de okulumu ihmal etmiyorum notlarim gayet iyi merak etmeyin
Yazdığımı anlamamışsınız bile. Birini sevseniz ve evlenmeyi düşünseniz bu moda girmeniz gayet normal diyorum. İsterseniz okulu bitirir bitirmez evlenin, bize ne. Ama ortada böyle bir şey bile yokken, kendinizi geliştirmeniz gereken yaşlarda hayallerinizi, zamanınızı, eforunuzu,paranızı sürahiye bardağa harcamak, sürekli bunları düşünmek mantıksız. Germedi, sadece üzdü. Hani siz de kadınsınız ya...

Simdi aldiklarin sonradan hoşuna gitmeyebilir desenleri modelleri alma derim.
O tarz şeyler almıyorum modası geçmicek ürünler almaya çalışıyorum sade şeyler zaten öyle büyük setleri şimdi almam sadece çok begendigin ufak şeyleri aliyodum ama burdaki insanlara göre büyük bir suç işliyorum çünkü ben üniversite okuyorum üniversite okuyanlara yasakmış

Sizin jenerasyon niye böyle oldu valla bilmiyorum bu yaşlarda kimi görsem aklınız fikriniz kocada çeyizde.21 yaşında ne granit tavası tencere seti, eğitimine harca, kendine güzel kıyafetler al giyin süslen.
Evet ya önceki nesilden kadınlar özgürlüklerini kazanmaya çalışırdı, hayaller dil öğrenmek başka ülkeler görmekti
Evlenmek kötü birşey diyen yok da imkanı olan her kadın önce kendi hayatını kurmalı ki evlilikte de özgür olsun

Boş kalmaktan oluyor bunlar...mesela bende her markanın koltuk takımlarına bakıyorum..alacakmıyım?hayır 😆 mesela haldir huldur hali bakıyorum..ama almayacağım😆 sadece can sıkıntısı...birşeyle meşkul olsan çeyiz aklına gelmez..arkadaşlarım 35 yaşında evlendi..bir arkadaşım 37 yaşında hala bekar....önce okulunu bitir ,borcunu öde
Bende alacağım dan değil zaten bakmak hoşuma gidiyo borca kalırsam o bitmez zaten 4 sene ödicem 30 dan sonra da büyük konuşmak istemem zaten evlenmem gibi şu an bile çok seçici bi insanım o zaman hiç istemem

Evet ya önceki nesilden kadınlar özgürlüklerini kazanmaya çalışırdı, hayaller dil öğrenmek başka ülkeler görmekti
Evlenmek kötü birşey diyen yok da imkanı olan her kadın önce kendi hayatını kurmalı ki evlilikte de özgür olsun
Offf yeminle önyargıdan önünüzü göremiyorsunuz ben zaten şu an 2 kursa gidiyorum ingilizce ve kişisel gelişim yazın da kurslara devam edicem bunları almak benim kariyerime engel değil siz beni koca meraklısı evde dantel ören okumayan bi kız mi saniyosunuz?

X