Bekarlıkmı evlilikmi? sızce arkadaslar :(

anny

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
70
25
46
....................................................

Son düzenleme:
böyle bir konuda herkes bulunduğu durumu seçer diye düşünüyorum.ben evliyim evlilik derim.evli olupta mutsuz olan bekarlık der bekar olupta baskı altında olan evlensem durum farklı olur evlilik der.herşey yerinde ve zamanında güzel.nasıl mutluysak öyle olması güzel.

Kim ne derse desin ''Bekarlık sultanlıktır.'' Evlenince başımın göğe ereceğini hiç sanmıyorum.Yemek,bulaşık,misafirler... Bana biraz ters . Evlilik özgürlüklerin kısıtlanmasıdır bence.Sevgili iken her şey daha güzel ve tozpembe.Ben hep sevgilimle ilişkimiz tozpembe kalsın istiyorum.
Nazar değmesin şu an aramız çok iyi.Anlaşıyoruz.Evlilik korkutuyor beni.Eş ne kadar iyi olursa olsun ana-baba evi gibi olmaz yeni açılan ev.Kimse ailemiz kadar düşünmez bizi.Evliliğin güzel yanları da vardır muhakkak ,ama yine de bekarlık daha çekici geliyor bana.

Bekarlik yada evlilik diye bir genelleme yapamayiz. Bekarlik herzaman güzeldir ama elbet mutlaka evlenmek gerekir. Evliligin güzel olmasi ise kiminle evlendiginize bagli. Buda sans meselesi bence.

Kim ne derse desin ''Bekarlık sultanlıktır.'' Evlenince başımın göğe ereceğini hiç sanmıyorum.Yemek,bulaşık,misafirler... Bana biraz ters . Evlilik özgürlüklerin kısıtlanmasıdır bence.Sevgili iken her şey daha güzel ve tozpembe.Ben hep sevgilimle ilişkimiz tozpembe kalsın istiyorum.
Nazar değmesin şu an aramız çok iyi.Anlaşıyoruz.Evlilik korkutuyor beni.Eş ne kadar iyi olursa olsun ana-baba evi gibi olmaz yeni açılan ev.Kimse ailemiz kadar düşünmez bizi.Evliliğin güzel yanları da vardır muhakkak ,ama yine de bekarlık daha çekici geliyor bana.
canım düşüncene saygı duyuyorum ama birde karşı tarafı düşün bakalım erkek arkadaşında senin gibi düşünüyorsa.ben olsam üzülürdüm.bizim başımız göğe erecek diye evlenmedik.sevdiğimiz için evlendik.malum bekarlıkta herşey bir yere kadar.akşam olunca evde olmak zorundasın.sevdiğini özlüyorsun.bilmiyorum ben o kadar özgür değildim babamın evinde gece gündüz gezeyim her an birlikte olayım vs.şeyler yoktu bizde.olması gerekende oydu zaten.birbirimizi daha çok görmeyi ve birlikte yaşamayı istediğimiz için evlendik.başımız göğe erecek diye bir düşüncemiz yoktu.evliliğimizden birde kızımız var çokta mutluyuz.bekarlığında kötü yanı ne biliyomusun biriyle çıkarsın anlaşamaz ayrılırsın sonra başka biriyle çıkarsın ondanda ayrılırsın.hep kolaydr çıkmak ayrılmak.hayatı ciddiye almak bence evlilik.

İkisinin de kendine göre güzelliği var,
Bekarlık güzel şey sorumsuzluk güzel şey sadece kendine ait olmak güzel, hesapsızlık güzel, özgürlük güzel, aklına eseni yapmak güzel,
Güzel de nereye kadar,
Evlilik derim o nedenle, sevdiğin ve sevildiğin bir hayatı yaşamak gibisi yok :asigim:

güzel soru fakat herkes kendine göre anıtlar bekarlar bekarlık evliler eviilk ancak kötü tecrübe yaşayanlar bekarlık der
bence doğru insanı buldukta sonra bak keske önceden evlenseydim diyeceksin

dogru zamanda dogru ınsanı bulursan evlılıkten guzelı yoktur herhalde 29 yasında bekar bırı olarak soyluyorum bekarlıktan bıktım yani

bana göre evlilik, çünkü dikkat edin boşanan insanların bir çoğu acı bir deneyim geçirmiş olmalarına rağmen tekrar evlenmeyi düşünüyor. yani karşılarına doğru insan çıksa düşünebiliyor.
tabi bekarlığında keyfi ayrı...
zaten bekar olanlar nezaman evlenicem diye düşünür evlilerde keşke biraz daha bekleseymişim diye düşünür.
İnsanoğlu............................

X