Bekarım ilişkim olmadı kistim var

hyrikjkjk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2023
7
0
24
Merhaba ben 23 yaşında bekar ilişkisi olmamış bir genç kızım ağrı sebebiyle bakırköy Hastanesi'ne gittim sağ yumurtaliigimda 8 cm kist olduğunu ameliyat olmam gerektiğini söyledi bir hastaneye bağlı kalmamak için şehir Hastanesi'ne gittim o da büyük ihtimalle ameliyat dedi etrafim çevrem ameliyat olmamı önermiyorlar herşey imtihan tabi beni korkutan şey ameliyat değil bha değerim yani hamilelikte olan değer 20 çıkıyor yüksek yani hamile gözüküyorum ama öyle bişey yok düzenli adet de görüyorum tek basima elimden bişey gelmiyor ailmede bişey söyleyemiyorum tepkileri den korktugumdan dolayı bana yardım eder misiniz böyle bişey olabilir mi

Merhaba ben 23 yaşında bekar ilişkisi olmamış bir genç kızım ağrı sebebiyle bakırköy Hastanesi'ne gittim sağ yumurtaliigimda 8 cm kist olduğunu ameliyat olmam gerektiğini söyledi bir hastaneye bağlı kalmamak için şehir Hastanesi'ne gittim o da büyük ihtimalle ameliyat dedi etrafim çevrem ameliyat olmamı önermiyorlar herşey imtihan tabi beni korkutan şey ameliyat değil bha değerim yani hamilelikte olan değer 20 çıkıyor yüksek yani hamile gözüküyorum ama öyle bişey yok düzenli adet de görüyorum tek basima elimden bişey gelmiyor ailmede bişey söyleyemiyorum tepkileri den korktugumdan dolayı bana yardım eder misiniz böyle bişey olabilir mi
Kistten dolayı mı hamilelik hormonu yüksek çıkıyor

Evet öyle olabilirmiş
Ailenizde en yakın olduğunuz kişiyle beraber gitseniz kontrollere daha iyi olur hem bu süreçte size destek olurlar hemde neyin ne olduğunu birinci ağızdan doktordn duydukları zaman size tepki göstermezler.
Ne tür bi kistinjz var?

Kistiniz var ama aileniz çocuk aldırdığınızı düşünecek diye ameliyat olmuyorsunuz hatta sağlığınzla ilgili durumu gizliyorsunuz. Ailenizin aile olduğundan emin misiniz?

İlişki yaşamamış hiç ama HCG yani hamilelik değeri yüksek çıkıyor ve sebebi kistmiş
Hala çok saçma ki. Bebeğim olmadığı halde prolaktin yani süt hormonum yüksekti. Doktorum bunun normal olduğunu söyledi ve kimse yoksa bebeğin mi var he hööö demedi yani. Ailenizin tepkisi ne olabilir ki doktor kızınız kan tahlilinde hamile görünüyor ama değil demez ki. Kist var hormon dengesini bozmuş alalım kisti der. İnandırıcı gelmedi bana

Hala çok saçma ki. Bebeğim olmadığı halde prolaktin yani süt hormonum yüksekti. Doktorum bunun normal olduğunu söyledi ve kimse yoksa bebeğin mi var he hööö demedi yani. Ailenizin tepkisi ne olabilir ki doktor kızınız kan tahlilinde hamile görünüyor ama değil demez ki. Kist var hormon dengesini bozmuş alalım kisti der. İnandırıcı gelmedi bana
İnandirci gelmeyen ne anlayamadım anlatamadiysam daha açık belirteyim

8cm lik kistle ameliyat olmamak işleri kötü boyutlara getirmek demek. O büyüklükteki kistin muhtmeelen tek çözümü ameliyattır. Sağlığınıza önem verin yaptırın ameliyatı

Ailenin sorun çıkaracak olması inandırıcı değil. Durumu acilen annene anlat. Ve ameliyatını ol. Hormonlarının içine etme. Boşu boşuna korkma. Korkacak hiçbir şey yok.

Ameliyat olmanı önermeyen çevren kim doktor mu?
Sorun cikarticak değiller ameliyat olmamı istiyorlar olucam da inseallah ama testin sürekli hamile olarak göstermesinn sebebi ne doktorlar net bişey söylemiyor o yüzden cekinip söyleyemiyorum

Sorun cikarticak değiller ameliyat olmamı istiyorlar olucam da inseallah ama testin sürekli hamile olarak göstermesinn sebebi ne doktorlar net bişey söylemiyor o yüzden cekinip söyleyemiyorum

Ama doktorlar hamile olmadığını söyleyebiliyor değil mi?
Kese yoksa hamilelik yok. Hamile olarak gözükmüyorsun.

Yani net bişey söylemiyor yüksek çıktıkça birdaha test yapıyorlr

Ne demek net bir şey söylemiyor hamile olabilirsin mi diyorlar? Bu mümkün mü?
Her testte 20 çıkıyorsa regl döngün devam ediyorsa ultrasonda bir şey gözükmüyorsa net konuşabilir.
Acil düzgün bir doktora git.
Bu salak şey için de endişelenmeyi kes.
Ailenden çekinmeyi gerektiren bir şey yok. Hastalığının ne olduğuyla ilgili endişelensen daha iyi olur. Gebelik dışında beta hcg yükselmesi hoş bir şey değil kuzum. Seni daha ne kadar panikletirim bilmiyorum ama acil annene anlat ve düzgün bir doktora gidin.
Test seni hamile göstermiyor. Bir kişinin hamile gözükmesinin tek koşulu ultrasonda kese ve bebek gözükmesidir.

X