"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

Yaşadıklarımdan anladığım bu canım. Herkesin durumu farklılık arz edebilir ancak erkeğin kararlı olmaması kadını çok üzüyor. Öyle bir noktaya gelmemen dileğiyle...

Ben kiracımla görüşeceğim, yarın yıllık kirası doluyor sözleşmeyi yenilemek istiyor ama fiyatta artış olmasın diyor, bilmiyorum alnımda ne yazıyor da insanlar bana bunları reva görüyor. Sanırım çıkacak, hatta ben geçip oturmayı planlar oldum evde ama tadilat işleri var bir yığın, eğer onlara girişirsem 15 günü rahat bulacak, sonrası da ramazan, tatili kısa tutucam galiba.

Yalnız gidicem canım.

Ona kızgınım gerçekten, çocuk değiliz ki biz kaç yaşında insanlarız gönül eğlendiremeyeceğini de biliyor neden üstüme düşüyorsun o zaman gördüğünde peşimdesin, ne gerek var, ortada aşk var da dayanamıyor olsan zaten beni bu hale getirmezsin, ee o zaman? Psikoljik rahatlama seanslarına beni dahil etmiş anlaşılan, şimdi ayağıma getirdim ama istemedim falan diye düşünüyordur diyorum artık ne düşüneyim.

ne düşünürse düşünsün canım... sen ayağına filan da gitmedin davetine icab ettin o kadar ama o ev sahipliği bile yapmayı beceremedi... hiç gururun filan kırılmasın gurursuz olan o zaten... kızmakta haklısın ama ona kızarak bile zamanını harcama canın sıkılıyor çünkü elinde olmadan... keyifli birşeyler yapmayı dene... güzel bir film izle mesela... ben de arkadaşımla buluşacağım o da bizden :)

Öküz olmayanı varsa tabi. Ben umudumu kestim artık.

Bir zerre daha terbiyesizlik, kabalık çekebilecek durumda değilim.
öküz olmayanı bulacağıma ben de inanmıorum artık cnm :KK43: zaten iyi erkeklerin hepsi kapılmış sanırım bize de kala kala bu öküzcükler kalmış :KK53:
pazar günü plansız olmak ne iğrenç bişey yaa havada acayip sıcak... aksi gibi saat 3te güzellik salonunda randevum var güneş tepemden bakacak ; bayılmam inşallah... sonra bir arkadaşımla görüşmeyi umud ediyorum... sizin planlar ne kızlar ?

öfffff bütün arkadaşlarım ya evlendi ya da sevgilisi var :KK43: dün bi kaç arkadaşımla görüştüm ama bugün kimseyi bulamadımmm, mecburen annemle kuzenime gidioruz, ne hallere düştük yaaaa, millet sevgilisiyle gezerken bi de bize bakınnn :KK14:
neyse gene de canımızı sıkmayalım yalnızlık da güzeldir, her zaman olmuor o ayrı :) öptüm sizi şekerleeeerrr :KK16:

ne düşünürse düşünsün canım... sen ayağına filan da gitmedin davetine icab ettin o kadar ama o ev sahipliği bile yapmayı beceremedi... hiç gururun filan kırılmasın gurursuz olan o zaten... kızmakta haklısın ama ona kızarak bile zamanını harcama canın sıkılıyor çünkü elinde olmadan... keyifli birşeyler yapmayı dene... güzel bir film izle mesela... ben de arkadaşımla buluşacağım o da bizden :)

Hayır bi de üste çıkması var minareyi çalan kılıfını hazırlar misali, insanlar saatine kadar konuşunca tekrar neden arasınlar, sanki ilk kez bir randevuya gidiyorum hayret bi şey. Gururum kırıldı tabi ki elimde olan bi şey değil ama onun durumu daha vahim sert kayaya çattı, bunları fitil fitil burnundan getirirm ben. :KK9:

İyi seyirler size canım arkadaşına selam söyle, kim bilir neler yaşadı da bizden oldu:)) Bugün keyfe vaktim yok işte sevgili kiracım gelsin de onunla kahve içecez keyif denebilirse buna.:)))

öküz olmayanı bulacağıma ben de inanmıorum artık cnm :KK43: zaten iyi erkeklerin hepsi kapılmış sanırım bize de kala kala bu öküzcükler kalmış :KK53:

öfffff bütün arkadaşlarım ya evlendi ya da sevgilisi var :KK43: dün bi kaç arkadaşımla görüştüm ama bugün kimseyi bulamadımmm, mecburen annemle kuzenime gidioruz, ne hallere düştük yaaaa, millet sevgilisiyle gezerken bi de bize bakınnn :KK14:
neyse gene de canımızı sıkmayalım yalnızlık da güzeldir, her zaman olmuor o ayrı :) öptüm sizi şekerleeeerrr :KK16:

Kapılanlar da kim bilir ne öküzlükler yapıyolardır da eşleri sevgilileri çekiyodur kızlar yaa, biz çekemiyoruz ya da adamlar bizim kendilerini çekmeyeceğimizi anlıyolar işte işlerine gelmiyor bi yönümüz, ya gerçekten iyi adamlar bulucaz ya da ya da yalnız kalıcaz başka çaresi yok.

İnsan her şeyin üstesinden geliyor da karaktersizliğin üstesinden gelmek zor.

Ne güzel işte daha ne olsun annenle gezmek de güzeldir boşver. :KK3:

kızlar bi de size bişey söylemek istiorum.. cidden sevdiğiniz hayatınızda olmasını istediğiniz birisi var ise ona olan ilginizi bi şekilde belli edin.. sonucu olumlu ya da olumsuz olsa bile ne fark eder, sonuçta bir kez dünyaya gelioruz ve şansımızı denemek zorundayız.. neden mi bunu anlatıorum? bi kaç ay önce üni.de aşık olduğum (ama acaip bir aşk platonik de olsa) onun hiç haberi olmasa da ben onu yıllarca kendi kendime sevdim.. yıllar sonra facebookta karşılaştık.. evlenmiş çocuğu olmuş.. bi gün sohbet ediorduk.. havadan sudan filan derken, ben ona bi zamanlar sana aşıktım hiç fark etmiş miydin dedim.. çocuk çok üzüldü yaa... neden daha önce söylemedin, belki de şu anda seninle evli olabilirdik, bu gece uyayamıycam çok üzgünüm filan dedi.. bundan bi ders çıkarın ve hiçbişeyi içinizde saklı tutmayın olur mu? neyse ben kaçtım, görüşürüz :)

Kapılanlar da kim bilir ne öküzlükler yapıyolardır da eşleri sevgilileri çekiyodur kızlar yaa, biz çekemiyoruz ya da adamlar bizim kendilerini çekmeyeceğimizi anlıyolar işte işlerine gelmiyor bi yönümüz, ya gerçekten iyi adamlar bulucaz ya da ya da yalnız kalıcaz başka çaresi yok.

yaaa ben adam gibi birini istiyorm büyükbaş ya da küçükbaş istemiyorum :KK19:

evet cnm zaten erkeklerin yanlışlarını görmezden gelmeyip, herşeye göz yummayanlar bizim gibi yalnız kalıorlar çok haklısın..
cnm zaten bugün de totton anneciğimle takılayım dedim ben de yalnızlıktan deil yaniii :KK53:

kızlar bi de size bişey söylemek istiorum.. cidden sevdiğiniz hayatınızda olmasını istediğiniz birisi var ise ona olan ilginizi bi şekilde belli edin.. sonucu olumlu ya da olumsuz olsa bile ne fark eder, sonuçta bir kez dünyaya gelioruz ve şansımızı denemek zorundayız.. neden mi bunu anlatıorum? bi kaç ay önce üni.de aşık olduğum (ama acaip bir aşk platonik de olsa) onun hiç haberi olmasa da ben onu yıllarca kendi kendime sevdim.. yıllar sonra facebookta karşılaştık.. evlenmiş çocuğu olmuş.. bi gün sohbet ediorduk.. havadan sudan filan derken, ben ona bi zamanlar sana aşıktım hiç fark etmiş miydin dedim.. çocuk çok üzüldü yaa... neden daha önce söylemedin, belki de şu anda seninle evli olabilirdik, bu gece uyayamıycam çok üzgünüm filan dedi.. bundan bi ders çıkarın ve hiçbişeyi içinizde saklı tutmayın olur mu? neyse ben kaçtım, görüşürüz :)

He bi de böyle pişman etme durumları vardır bunların. Seni üzmek için dediğine inanıyorum ben.

Son düzenleme:

ben de bu konuda aynen böle düşünüyorum... bir şekilde ifade etmek lazım en azından keşke demekten iyidir... gidip tanıştığım bir çocuktan bahsetmiştim ben hatırlarsanız 1 yıl filan ondan hoşlandım sonra eski sevgilimle tanıştım... arada ufak tefek sorunlar yaşadığımızda tesadüfen o çocuğu görüyordum bir yerlerde ve hep kafa karışıyordu... sonra ayrılıktan bir süre sonra da çocukla sık sık karşılaşmaya başlayınca acaba doğru insan mı demeye başladım ; sonra terkedilişimden yola çıkarak o gelsin; o yapsındeyip hiç adım atmadım ve resmen 2 yıl daha geçti böyle ve ben o süreçte başkasından da hoşlanamadım... sonunda gittim tanıştım ve aslında hiç de bana uymadığını gördüm... tanıştığım için hiç pişman değilim... eğer tanışmasaydım ve hayatıma başka biri girseydi yine o benim aklımda kalacaktı... şimdi kafam rahat...

çok üzüldüm cnm.:KK43: şu an bnde aynı durumdayım. offf bnde pişman olmak istemiorumm:KK43:

geç kalmış sayılmam hala zamanım var. ama nası sölicem ki yaa:44:

çok üzüldüm cnm.:KK43: şu an bnde aynı durumdayım. offf bnde pişman olmak istemiorumm:KK43:

en çok nerde karşılaşıyorsunuz ; ortak aradaşınız var mı? hemen sana bir plan yapalım :)
yaa en kötüsü de şu zaman kaybediyoruz cidden... bazen biz belki ilgileniyorlar sanıyoruz bazen gerçekten ilgileniyorlar ama cesaret edemiyorlar... aslında pek adam gibi adam kalmadığından bunlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz... ama sonuçta bir bakmışız aylar geçmiş belki de yıllar ve biz kendi kendimize yaşamışız ; umut etmiş ;acı çekmiş sinir olmuşuz... aslında biraz elimizi çabuk tutup olmayacaksa da öğrenip başka insanlara en fazla da kendimize yeni bir şans tanımamız lazım...

tlfnu var mı sen de tatlım? ya da facebook adresi? yüzüne söyleyemiorsan zaten direk söylemek de olmaz.. bi msg yaz, nasılsın filan die.. en azından emin olamasa bile şüphelenir ve sana karşı bişeyler hissediorsa bence harekete geçer :KK66:

Kızlar haklı olabilirsiniz de açılıp sonuçlarına katlanmak bana daha acı geliyor nedense.

sonuçları ne olabilir ki en kötü... hoşlanıyoruz ; seviyoruz ya da deli gibi aşığız ama onlar için ölmeyeceğiz ki... her dediklerine evet demeyeceğiz ki... bize hayır dediler ne olabilir ; tamam der kabulleniriz peşlerinde dolanacak ya da yalvaracak değiliz nolur benle birlikte ol diye... biz sadece cesurca hislerimizi ya da düşüncelerimizi ortaya koyan taraf oluruz...

ya da tamam dedi deneyelim... ilişki başladı karşı taraf hala senden birşeyler bekliyorsa zaten tek başına yürümez ki ilişki hadi canım sana güle güle demesini de biliriz...

başka ne sonuç olabilir ki ; ilk okul çocuğumuyuz arkamızdan dalga geçilsin :))

tlfnu var mı sen de tatlım? ya da facebook adresi? yüzüne söyleyemiorsan zaten direk söylemek de olmaz.. bi msg yaz, nasılsın filan die.. en azından emin olamasa bile şüphelenir ve sana karşı bişeyler hissediorsa bence harekete geçer :KK66:

evet tabii gidip ben senden hoşlanıyorum dememek lazm pat diye... ben az önce öyle ifade ettim sanırım... ilgiyi belli etmek gerek ve sonra gözlemlemek... senin dediğin gibi nasılsınla başlayıp sohbete döner belki mesajlaşma... sonra belki bir kahve filan... ama işte biz o süreçlerde kaybediyoruz biraz kendimizi ; heyecan sinir karışık obkektif olamıyoruz...

sonuçları ne olabilir ki en kötü... hoşlanıyoruz ; seviyoruz ya da deli gibi aşığız ama onlar için ölmeyeceğiz ki... her dediklerine evet demeyeceğiz ki... bize hayır dediler ne olabilir ; tamam der kabulleniriz peşlerinde dolanacak ya da yalvaracak değiliz nolur benle birlikte ol diye... biz sadece cesurca hislerimizi ya da düşüncelerimizi ortaya koyan taraf oluruz...

ya da tamam dedi deneyelim... ilişki başladı karşı taraf hala senden birşeyler bekliyorsa zaten tek başına yürümez ki ilişki hadi canım sana güle güle demesini de biliriz...

başka ne sonuç olabilir ki ; ilk okul çocuğumuyuz arkamızdan dalga geçilsin :))

Ya kendimizi kandırmayalım rahatlama oluyorsa da üzüntü de oluyor. Bunu yapmasaydım diyor insan, erkeğin harekete geçmesi her zaman daha makul. Yaşadığımız çağda erkek evi naz evi oldu o ayrı ama sonuç hep aynıymış gibi geliyor bana. Mesela ilişki başladı gün olup devran döner ve o adam gene aynı noktaya gelir bence. Zorla güzellik olmuyor.

Erkamızdan dalga geçilmesi olayına gelince geçilir geçilmesine de kaile alırız ya da almayız o kendi bileceğimiz iş.

en çok nerde karşılaşıyorsunuz ; ortak aradaşınız var mı? hemen sana bir plan yapalım :)
yaa en kötüsü de şu zaman kaybediyoruz cidden... bazen biz belki ilgileniyorlar sanıyoruz bazen gerçekten ilgileniyorlar ama cesaret edemiyorlar... aslında pek adam gibi adam kalmadığından bunlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz... ama sonuçta bir bakmışız aylar geçmiş belki de yıllar ve biz kendi kendimize yaşamışız ; umut etmiş ;acı çekmiş sinir olmuşuz... aslında biraz elimizi çabuk tutup olmayacaksa da öğrenip başka insanlara en fazla da kendimize yeni bir şans tanımamız lazım...

üni de aynı sınıftayız cnm. daha önce biraz bahsetmiştim. önce o benimle ilgilendi. o zamanlar hoşlanmıodım. çok fazla yakınlık göstermedim. sonradan hoşlandım . ben teklif edicek derken bişe yapmadı. şu an tatil. 1,5 ay sonra okul başlıo her gün görücem sabahtan akşama kadar okulda olucaz. işte o zmn bişeler yapabilirim galiba:KK37:

telefonu da var face te de ekli..

dediğin gibi bişey hayatta yapamam. en son geçen kandilde kandil mesajı yolladım. cvp atmadı. bozuldum baya. o yüzden hayatta msj atamam bidaha:KK43:

Ya kendimizi kandırmayalım rahatlama oluyorsa da üzüntü de oluyor. Bunu yapmasaydım diyor insan, erkeğin harekete geçmesi her zaman daha makul. Yaşadığımız çağda erkek evi naz evi oldu o ayrı ama sonuç hep aynıymış gibi geliyor bana. Mesela ilişki başladı gün olup devran döner ve o adam gene aynı noktaya gelir bence. Zorla güzellik olmuyor.

Erkamızdan dalga geçilmesi olayına gelince geçilir geçilmesine de kaile alırız ya da almayız o kendi bileceğimiz iş.

tabii ki olmazsa üzülüyoruz.. o olmadı iyi hadi başkasını bulalım diyebilen tipler olsaydık burda işimiz ne :)
erkeğin harekete geçmesini beklerken ne kadar bekledin sen canım ve ne geçti eline ? madem elimiz boş kalacak ne diye bekleyip duruyoruz... yani biraz beklenebilir belki ama bu süreç bazen çok uzuyor... ben de üniversite 3 yıl en yakınımdakine aşıktım ve bekle bekle 3 yıl öldüm yani... bir de söyleyemeyeceğim bir ortamdaydım ama görsen onun ilgisini herkes bizim aramızda birşey var sanıyordu... sonra ortamdan ayrılıktan kısa bir süre sonra açıldım ona ve ne oldu biliyor musun şoka girdi... hiç aklına gelmemiş hiç öyle düşünmemiş beni... üzerinden 7 sene geçti hala inanmam benden hoşlanmadığına ... eee olan benim üniversite yıllarıma oldu... halbuki en başta söyleseydim gerçeği kabullenip başka birine aşık olabilirdim...

zorla güzellik tabii olmaz ama dediğin gibi erkeklerde bir naz bir utangaçlık... bence kadınların artık güçlü olmasından ve onlara muhtaç olmayışından kaynaklanıyor bu... yetemeyeceklerini düşünüyorlar heralde...

X