"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

tatlımm zaten diorum ki içimden keşke biri arasa da kalksam hahaaa :))) bi ara msg atiyim dedim beni arayın die yok fark eder die çekindim :)) sonra benle evlenmek isteyen çocuk var yaa onu aradım hemen, kendi kendime diorum ahh sana ne büyük haksızlık etmişşşiimmm cnm benim en azından temizsin :)))))

:KK60: Allah kıymetini bil diye yaptırıyor sana bunları. Hah kendine gel bakim şöle, bak ben de dul olsa da olur daha olgun olur falan diyordum, şimdi ne kadar sorunlu bir ilişki olabileceğini anlamış bulunmaktayım. :KK60:

ben 29 yaşındayım :KK43:. Facebook açmaya cesaret edemiyorum bunalımımı daha da arttıracak biliyorum. Bazen kardeşimin facebookundan bakıyorum yetiyor:KK43:...Sosyal biri de değilim evden işe, işten eve beyaz atlı prensim beni nasıl bulacak bilemiyorum

Hiiiiç belli olmaaaz, umutsuzluk yok. :KK68:

ben 29 yaşındayım :KK43:. Facebook açmaya cesaret edemiyorum bunalımımı daha da arttıracak biliyorum. Bazen kardeşimin facebookundan bakıyorum yetiyor:KK43:...Sosyal biri de değilim evden işe, işten eve beyaz atlı prensim beni nasıl bulacak bilemiyorum

Sen de bendensin canım.ben de sosyal biri değilim.şimdi işyerimde hiç yaşıtım yok hadi onlar olsa gene bir çevrem olur.ama oda olmayınca ben kendi başıma da bir çevre oluşturamıyorum.aynen senin gibi işten eve evden işe gidiyorum.ee böyle olunca da zaten kimseyle tanışma fırsatım da olmuyor.

yaa var yaa burdaki herkes aynı hisleri yaşıor gördüüm kadarıyla :KK43: aynen ben de bu da mı buldu yaa ben gene kaldım diorum her yeni yüklenen fotoyu görünce :)) kızlar napsak ki bi yol düşünelim bence bu böyle olmuor :p

Evet burdaki herkes aynı hislerde canım.ben de diyorum bazen ya bu da mı buldu diye ama şu var bir eş adayı bulmanın güzellikle yada çirkinlikle alakası yok kısmet,şans işi...bide şu var biraz daha dışa dönük,rahat insanlara bakınca onların daha rahat evlenebildiklerini düşünüyorum....tabi çevre de çok önemli.benim hiç çevrem yok.öğretmen olsam belki öğretmen arkadaşlarım olur böyle cevrem olur.ama benim atandığım yere on sene sonra ilk defa memur almışlar buyüzden herkes benden en az 10 yaş büyük ve evli.çevresi olup da eş adayı bulamayanlar da var onlar da ya çok seçici yada karşılarına gercekten doğru insan çıkmıyor..

Size de "çalışan kız" arayan görücüler gelmiyor mu kızlar? Ya da görücü teklifleri. Ben onları değerlendirmedim hiç, siz naptınız merak ettim.

bana gelmiyor görücü. ailem başka şehirde ben başka şehirde...belki ailemin yaşadığı yere atanabilseydim birileri gelirdi ama yok maalesef atansaydımda görücüler genelde çıtır arıyorlar ben galiba karta kaçtım beni ne yapsınlar artık :KK43:küçük bir şehirde çalışıyorum iş yerimdekiler hep benden küçük büyük olanlarda zaten evli barklı adamlar...umut05 bizim ortamlara girmeyi öğrenmemiz gerekiyor galiba. nasıl olacak bilemiyorum ama kendimize ortam yaratmamız gerekiyor. Ya da köylerde bazen kapılara "temiz ev salçası bulunur" yazarlar ya benim de evimin kapısına "temiz ev kızı bulunur" yazdırmam gerek yoksa kimsenin beni bulacağı yok...

Eve gelmeyebilir de hani çalıştığın yere falan gelenler oluyor ya o anlamda demiştim ki ben şutluyorum, benim de yaşım küçük değil 30, ama küçük mü görünüyorum acaba ondan mı, gelenlerim var daha, azalıyor tabi orası ayrı, azalsın hatta bitsin istiyorum zaten her seferinden sinirim bozuluyor kendimi aşağılanmış hissediyorum. Büyük şehirde çalışınca oluyor belki de. İşe bak küçük yerlerde görücü usulü kalkmış büyük şehirde var, her şey ters döndü.:))

Salça olayı da komikmiş.

Ortam falan hikaye yaa bana kalırsa, onlarca tanıdığın da olsa uygun değilse olmuyor. Bazen çok şey mi arıyorum diyorum ama değil. Tipe önem vermem gerçekten, kişilik, esnek olması kendine güvenmesi sevmeyi bilmesi çok önemli mesela. Erkeklerde bunlara rastlayamıyorum...

Onların da bende rastlayamadıkları vardır. Mesela "ben bilmem beyim bilir" tipine girip girmeyeceğimi ölçerler ilk, sanırım bu konuda sınıfta kalıyorum biraz.

Umut, umut, Allah'ım sadece umut değil, sadece sabır değil artık evlilik istiyorummmmm! Amin.

kızlar bana da iki üç tane hariç hiç gelmedi görücü.doğuda bir şehirdeyim.burda kızlar 25ten önce evlenmiş oluyor buyüzden ben de onlara büyük geliyorumdur gerçi ben de zaten o şekilde istemiyorum hani arkadaşım dese seninle biriyle tanıştırcam o şekilde olabilirdi ama diğer türlü hoşuma gtmiyor benim de.

bana gelmiyor görücü. ailem başka şehirde ben başka şehirde...belki ailemin yaşadığı yere atanabilseydim birileri gelirdi ama yok maalesef atansaydımda görücüler genelde çıtır arıyorlar ben galiba karta kaçtım beni ne yapsınlar artık :KK43:küçük bir şehirde çalışıyorum iş yerimdekiler hep benden küçük büyük olanlarda zaten evli barklı adamlar...umut05 bizim ortamlara girmeyi öğrenmemiz gerekiyor galiba. nasıl olacak bilemiyorum ama kendimize ortam yaratmamız gerekiyor. Ya da köylerde bazen kapılara "temiz ev salçası bulunur" yazarlar ya benim de evimin kapısına "temiz ev kızı bulunur" yazdırmam gerek yoksa kimsenin beni bulacağı yok...

Ben de ailemden çok uzaktayım.işyerinde şanslı değiliz galiba ikimizde canım.işyerimdekiler de benden en az 10 yaş büyük.ortam nasıl yapılır bilmiyorum canım.böyle olunca ben de bilemedim ne yapcaz.bide görüştüğüm biri var evlilik teklifine bir hafta içinde karar vermezsem ayrılıcaz.ne kadar çok uyumlu olsak da içime sinmeyen şeyler var.biterse pişman olmaktan çok korkuyorum.

şu facebook olayına ben de hastayım... önce bu da mı yaa diyorum ; sonra neden o da olmasın diyorum... aslında kötü ama bazen kendimi üstün mü görüyorum ne... aslında üstün görmek değil de kendime güvenmemle ilgili sanırım... biraz karışık bir his belki de kıskançlıktan :)

ben de diyorum benim de sevgilim olsun ben de millein gözüne sokucam ; ben de cicim aylarında arkadaşlarımı unutucam... bozuluyorum ister istemez sevgili ya da eş bulunca dünyayı ve dünyayla birlikte bu durumda yalnızlığı yüzüne vurulan beni unutan arkadaşlarıma... ben de yapıcam diyorum onların bana yaptığını :)

haftasonum çok güzel geçti aslında... başka bir şehirde yaşayan yakın arkadaşım ve sevgilisi tatile çıktılar birlikte ben de hem arkadaşımı görmek hem de çocukla tanışmak için çeşmeye gittim dün akşam ; bu akşam da geri döndüm... gezdik ; tozduk çok eğlendim... sonra farkettim ki ben bir süredir arkadaşlarım tatilinde konuk oyuncuyum... arkadaşım; sevgilisi ve ben... birçok arkadaşımla oldu bu ve olacak da biliyorum... tatillerinin 1 ya da 2 günlük kısımlarına dahil oluyorum... resmen figuranım... ama ben artık başrol istiyorum :84:

aslında çoğumuz ortak sorunu yeni insanlarla tanışacağımız ortamlarda olamamak ... bunun en çok rastlanılanı de iş yerinde yaşıtımız insanlar olmaması ... böylece çevre gittikçe daralıyor, hep aynı 3-5 arkadaşımızla görüşüyoruz... belki de yaşıtımız olmayan insanlara da vakir ayırmak gerek... her yeni insan başka biri demek aslında ama biz biraz böyle göremiyoruz sanırım... zor geliyor yeni arkadaşlıklar kurmak yani bana öle geliyor en azından... halbuki dost değil ama hoş vakit geçirebileceğimiz arkadaşlıklar da çok önemli... mutlu, neşeli olunca sanki daha fazla farkedilebiliriz sanırım... eve kapanmamak için yaşadığımız ortam hangi fırsatları sunuyorsa değerlendirmemiz lazım...

kızlar hoşgeldiniz hepiniz sayı hergeçen gün artıyo nolcak bu halimiz bilmem görücü olayını bende beceremiyorum hiç tarzım bi değil istesemde ayy yok diyyorum yapamam ben ama bu sefer de şöle bi düşünce oluşuyo insanların kafasında senin var sevgilin ozamn niye kimseyle görüşmüyosun ki diyolar bide bu dert inandıramıyorum da kimseyi senin vardır vardır diyolar yok işte kardeş yok zaten sinirim tepemde cumadan beri olurda bu kadar olur yani iş yerinde bi arkadaş vardı ilk işe başladıgım tarihler cok begenirdim onu fiziksel olrak huyunu falanda tabi oda beni ama hiç bi girişimde bulunmadı 6 7 ay aynı ortamda çalıştır memuriyet kazanınca tayin oldu gittiaşkım canım derdi hep şakayla karışık sevinirdim ama bi bakardım ıhhh yok bişey başka bi arkadaştan hoşlanıyo sanırdım nese sonuçta gitti başka şehreama her gelişinde uğradı bana hep veee cuma yine geldi iş çıkışı oturduk çay falan nasılsa evleniyorum artık içime kalmasın bari dedi ben sana deli gibi aşıktım dahya nelerrr nelerrr bennn şokk tabi içimden nasıl sayıyorummm insan sölemez mi yaaaaaaaaaa ama diyemedim sen hiç pas vermedin bana dedi patladım en sonunda nasıl yaa dedim saff bi gün gülüyodun bi gün suratıma bakmıyodun ben seni x e aşık sanıyodum hatta dedim ne alaka ya dedi nese dedim konuşmak faydasız ve sacma ama cok moralim bozuldu ne bahtsız kızım ben ya allah mutlu mesut etsin ne diyim daha bilmem bu kacıncı oldu bana ilgi duyamn herkes evlendi bi kendime faydam yokkkkk
artık biri bi çözüm bulsun bize nolurrrrrrrrrrrrrr:96:

kızlar hoşgeldiniz hepiniz sayı hergeçen gün artıyo nolcak bu halimiz bilmem görücü olayını bende beceremiyorum hiç tarzım bi değil istesemde ayy yok diyyorum yapamam ben ama bu sefer de şöle bi düşünce oluşuyo insanların kafasında senin var sevgilin ozamn niye kimseyle görüşmüyosun ki diyolar bide bu dert inandıramıyorum da kimseyi senin vardır vardır diyolar yok işte kardeş yok zaten sinirim tepemde cumadan beri olurda bu kadar olur yani iş yerinde bi arkadaş vardı ilk işe başladıgım tarihler cok begenirdim onu fiziksel olrak huyunu falanda tabi oda beni ama hiç bi girişimde bulunmadı 6 7 ay aynı ortamda çalıştır memuriyet kazanınca tayin oldu gittiaşkım canım derdi hep şakayla karışık sevinirdim ama bi bakardım ıhhh yok bişey başka bi arkadaştan hoşlanıyo sanırdım nese sonuçta gitti başka şehreama her gelişinde uğradı bana hep veee cuma yine geldi iş çıkışı oturduk çay falan nasılsa evleniyorum artık içime kalmasın bari dedi ben sana deli gibi aşıktım dahya nelerrr nelerrr bennn şokk tabi içimden nasıl sayıyorummm insan sölemez mi yaaaaaaaaaa ama diyemedim sen hiç pas vermedin bana dedi patladım en sonunda nasıl yaa dedim saff bi gün gülüyodun bi gün suratıma bakmıyodun ben seni x e aşık sanıyodum hatta dedim ne alaka ya dedi nese dedim konuşmak faydasız ve sacma ama cok moralim bozuldu ne bahtsız kızım ben ya allah mutlu mesut etsin ne diyim daha bilmem bu kacıncı oldu bana ilgi duyamn herkes evlendi bi kendime faydam yokkkkk

cnm yaa gerçekten çok sinir bozucu olmuşşş, ben okuyunca cnm sıkıldı olayı yaşayan sen neler hissetmişsindir :KK50:
ya ben anladım ki bu işler şans ne dış görünüşle ne huyla hiçbişeyle alakası yoookkkk... şansı yaver giden erkenden bulup evlenior, bizim gibi şanssızlarda böyle onların mutluluklarına bakıp iç geçirior :KK53:
neyse biz gene de umutsuzluğa düşmeyelim güzel günleri hayal edelim, en azından hayallerimiz var ya onlar da olmasa di mi ama :) :nazar:

Kötü olmuş senin için seilla acaba fazla belli edememiş miydin duygularını çünkü çocuk gercek duygularını açamamış sana.keşke tayini çıktığını öğrendikten sonra bir delilik yapıp sen adım atsaydın nasıl olsa gidecek deyip... ama ben de öyleyim ilk adımı asla atamam ki aslında atmak gerekiyor.neyse canım boşver inşalah daha iyi kısmetler çıkar.

demek tanışıyorsunuz ve evlilik de konuştunuz... baya karışık gibi... hoşlanıyorsun da evlilik için mi uygun görmüyorsun o zaman ?

Çok uygun görüyorum ama ilgimi belli etme ve istediğimi gösterme aşamasında salaklık yapıyorum, belli edersem vazgeçer, büyü bozulur falan gibi geliyor.

Canım bence kendisi evlenirken aklın bende kalsın demeye getiriyor, hiç üzülme derim. :KK36:

Çok uygun görüyorum ama ilgimi belli etme ve istediğimi gösterme aşamasında salaklık yapıyorum, belli edersem vazgeçer, büyü bozulur falan gibi geliyor.

cnm yaa ilk adımı o atmış, bi adımda sen atıver ne olucak, ne kaybersin? çok belli etme tabi, emin de olamasın ama ilgisi var bana die de düşünsün ok :) hadi bakalım görelim seni

çok şaşırdım ya:KK53: bi bu forumdan bi sürü kişi şey diodu. aman erkek sevse hoşlansa gelir söyler. bağlasan durmaz mutlaka teklif eder. hiç de öle deilmi ya. bu okuduğum kaçıncı hikaye. fikirlerim tamamen deişti vall çok saol:KK71:

evt bi karara vardım. benimkine daha çok belli edicem ondan hoşlandığımı:82:

X