"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

ayy cekuu, kendimi dolayli yoldan teyze olcak gibi hissettim :)
benim de en yakin arkadaslarimdan 2 tanesi hamile. birinin dogumu ekimde, digerininki aralikta olucak Allah izin verirse, onlardan daha heyecanliyim ben resmen :))

bu arada kizlar size bi sey danisicam, ceku ev deyince aklima geldi. simdi sevgilimin babasi demis ki, evlendiginizde evinizi ben alicam. ama benimkinin dedigine gore maksimum 120.000 tl falan verebilirmis babasi ev icin. ama malum, istanbul cok pahali, o fiyatlara duzgun bi ev bulmak pek mumkun degil. biz minimum 170.000-200.000 arasi bize uygun bi ev bulabiliriz. dedi ki enisteniz, ben babama soyleyim, eger onun icin de uygunsa simdiden alsin ucuzundan bi ev, biz evlenene kadar da kiraya veririz onu, kenara para atariz, sonra da o evi satar, biriktirdigimizi de uzerine katar, gerekirse bi de kredi ceker istedigimiz evi aliriz. bu bana cok mantiksiz geldi, cunku ben halihazirda, onun o 120.000`e alacagi evden gelecek kiradan daha fazla kira oduyorum. ben de dedim ki, sen babana soyle bize versin o parayi. biz de uzerine kredi cekip, oturacagimiz evi satin alalim. ben o eve tasinayim, kira odeyecegime krediyi odeyim dedim. daha mantikli degil mi? gerci odemeler beni zorlayabilir, boyle bi riski var. ne dersiniz, napmaliyim sizce?

bence de senin düşündüğün daha mantıklı... bir kira ödüyorsan ve alacağın kiradan daha fazla ise parayı kira değil de oturduğun evin kredi borcu olarak ödemek daha iyi sonuçta kira havaya giden para hiç değilse kendine ait olacak birşein ödemesini yapıyor olacaksın... bence birlikte olduğunuz sürece ödeme sizi zorlamayacaktır... sonuçta ev sahibi olacaksınız bunun için de biraz fedakarlığa katlanılır... eniştemiz mantıklı ve anlayışlı biri bence biraz düşününce o da bunun daha uygun olduğunu anlayacaktır...

Son düzenleme:
ayy cekuu, kendimi dolayli yoldan teyze olcak gibi hissettim :)
benim de en yakin arkadaslarimdan 2 tanesi hamile. birinin dogumu ekimde, digerininki aralikta olucak Allah izin verirse, onlardan daha heyecanliyim ben resmen :))

bu arada kizlar size bi sey danisicam, ceku ev deyince aklima geldi. simdi sevgilimin babasi demis ki, evlendiginizde evinizi ben alicam. ama benimkinin dedigine gore maksimum 120.000 tl falan verebilirmis babasi ev icin. ama malum, istanbul cok pahali, o fiyatlara duzgun bi ev bulmak pek mumkun degil. biz minimum 170.000-200.000 arasi bize uygun bi ev bulabiliriz. dedi ki enisteniz, ben babama soyleyim, eger onun icin de uygunsa simdiden alsin ucuzundan bi ev, biz evlenene kadar da kiraya veririz onu, kenara para atariz, sonra da o evi satar, biriktirdigimizi de uzerine katar, gerekirse bi de kredi ceker istedigimiz evi aliriz. bu bana cok mantiksiz geldi, cunku ben halihazirda, onun o 120.000`e alacagi evden gelecek kiradan daha fazla kira oduyorum. ben de dedim ki, sen babana soyle bize versin o parayi. biz de uzerine kredi cekip, oturacagimiz evi satin alalim. ben o eve tasinayim, kira odeyecegime krediyi odeyim dedim. daha mantikli degil mi? gerci odemeler beni zorlayabilir, boyle bi riski var. ne dersiniz, napmaliyim sizce?

Ben de ancak dolaylı yoldan teyze olabileceğim canm benim kızkardeşim yok teyze olamayacağım.
Ev konusunda en mantıklısı senin düşüncen. 120 bine ev alacaksınız kiracı bulacaksınız, onlarla uğraşacaksınız sonrada satmaya uğraşacaksınız filan başınızı ağrıtabilir böyle şeyler. Hem zaten maddi açıdan da size getirisi olmayacak kirası senin ödediğin kiradan düşük olacaksa.

bi aksilik cikmazsa seneye temmuzda.

seneye temmuzdaysa şöyle düşün bır ev alacaksınız ve kıraya vereceksın.
120 mılyara aldıgın evı 500den kıraya versen 12 ayda 6 mılyar para gerektırırkı eylulde en erken versen mayıs ayına kadar kıracı otursa 2 evde düzene soksan 9 ay kıracı otursa 500tlden 4.5 eder 124.5 mılyar eder cok bır getırısı olmaz ama aynı parayı faıze koyarsanız bence daha fazla getırır bankada bence kayınpederıne söyleyin paranızı bankaya koyun veya koysun gelen parayla seneye evlenmeden kredı ıle ev alın en mantıklısı bana bu geldi.
Kredi ile ev alın çünkü ilerde nasıl olsa evın degerı artacaktır ve kıraya ödeyecegınız para boşa gıdecekken sız ılerısı ıcın yatırım yapmış olursunuz

kızlar ben bı halt karıştırdım bana akıl vermenız lazım.
ya duramadım benım ex'e mesaj attım sesını duymayı cok özledim ya arıyım yada sen benı müsait oldugunda ara die oda hemen aradı gündüz müsait olamıyor kapattı 1 sn sonra.Suan müsait değilim ararım ben seni diye hemen arkasından mesaj attı.aptal oldum gene kendıme hakım olamadım.azcık işim boş olunca geri sarıorum

Tepkisi nasıldı peki canım o da senin gibi özlemiş mi yoksa senin mesajından rahatsız olmuş gibi miydi? Mesajda ne yazmıştı

rahatsız olmuş gibi değildi.Direk araması sankı telefon elındeymışde o anda konuşmak ıcın aramış gibiydi ama bsy oldu kaldı arkasından mesaj hızlı bır sekılde yazılıpta atılcak kadar mesafe gectıkten sonra suan müsait değilim ararım ben senı dıye mesaj attı.bilmiyorum yanı belkı arar yada aramaz sonucta arayacagını soyledı.

rahatsız olmuş gibi değildi.Direk araması sankı telefon elındeymışde o anda konuşmak ıcın aramış gibiydi ama bsy oldu kaldı arkasından mesaj hızlı bır sekılde yazılıpta atılcak kadar mesafe gectıkten sonra suan müsait değilim ararım ben senı dıye mesaj attı.bilmiyorum yanı belkı arar yada aramaz sonucta arayacagını soyledı.

Ben tam olarak neden ayrıldığınızı hatırlamıyorum ama daha önce de dediğim gibi eskidiyse bırak eskide kalsın canım. Eğer tekrar barışma gibi bir durumunuz yoksa da bu şekilde aramaları ve mesajlaşmayı bırak, öyle daha çabuk unutursun. İnşallah senin değerini bilen biri çıkar karşına

Ben bu evlenecek insan bulma olayını şöyle çözdüm arkadaşlar. Kendi tecrübelerimle benim düşüncem şu; erkekler ya bi kızı gizemli bulup merak edip gelirler, yada güzel olduğu için gelirler yada anne şefkati sıcaklığı buldukları için kimiside.. ve her üçündede flört süresince erkek kendi sevgi ihtiyacını karşılar ve evlenmeye ihtiyac duymaz.. bizler ise daha farklıyız, ilişkinin kalıcı olmasını isteriz, çocuk sahibi olmak isteriz..vs.. o yüzden bir erkekle severek evlilik yapmak istiyorsanız benim düşüncem bu.. bekletin 1 sene 2 sene bu süre zarfındada sizden faydalanmasın, faydalanma derken yanlış anlaşılmasın, konuşmak arkadaşlık etmek, sevgi görmek bunlarda menfaat ilişkisidir bana göre. Eğer gerçekten seviyosa zaten belklicektir. Gerçekten sevmiyoda sadece ihtiyaçtan sizinleyse zaten dayanamaz gider. Bekleme süresinde sadece havadan sudan konuşup tanımaya çalışmak yeterli bence. Beni kalpten seven kişi benden ilgi görmesede sabırla beklicektir. ben buna inanıyorum.

Yalnız olmak , size sadece güzelliğiniz yada ilginiz için gelen biriyle beraber olmaktan bence çok daha iyidir. Eski ilişkilerin daha samimi olmasıda bundan kaynaklanıyor bence. Beni seven benden hiçbir menfaat görmeden (sevgi, ilgi, şefkat, güzellik..vs) bekler ve benimle bir an önce evlenmek için can atar. insan sevdiğiyle bir ömür boy berabe rolmak ister ondan ayrılmak istemez. aksini söylüyosa zaten sadece kullanıyodur. hepsi bu

gunaydin bebekler, gunumuz cookk guzel gecsin!!
kimse gelmiyo gitmiyo, ne issizlasti buralar boyle..

bocugum bu sabah nasil gecti cok merak ediyorum :))
seilla senin haberin var mi rapunzelden falan, nerde bu kizlar ya?

günaydınnn canlarrrrrrrrrrrrr
hava cok güzel bugün cıkıp gezmek istiyorummm kaçabilsem keşke bugün nese

miskacım ev konusunda sesnin düşüncen bana daha mantıklı geldi tatlım öbürd türlü ev al kiracı bul düğün zamanı bide ev satmayla ugraş yorucu ve uğraştırıcı olur bence sonucta sen zaten kiranı veriyosun nişanlanın da yardımyla halledersiniz şuda var ama düğün yapıcaksın masrafın ihtiyacın cok olacak bu seni biraz zorlayabilir ama ailelerin nişanlının yardımıylada altından kalkarsın bu evlilik işlerinde allah öle bi kolaylık veriyoki su gibi akıp oluyor herşey anında seninkide öle olacak emin ol

hayatacım seni anlıyorum insan bazen tutamıyor kendini ama bunlar seni üzmekten başka bi işe yaramayacaksa bi şekilde kendine engel olmalısın sonra yine canı yanan sen olacaksın cünkü ve biz bunun olmasını asla istemeyiz

ya bu rapucum nerlerde yaaa bitmedi taşınma işlemleri anlaşılan rapuuuuu bi ses ver yahuuu meraktayız

ayyy ve günün heyecanla beklenen üyesi böcükkkkkkkkkkkkkk şahane haberlerle gel inşallahhh takipçinim bebeğimmmmm

gunaydin bebekler, gunumuz cookk guzel gecsin!!
kimse gelmiyo gitmiyo, ne issizlasti buralar boyle..

bocugum bu sabah nasil gecti cok merak ediyorum :))
seilla senin haberin var mi rapunzelden falan, nerde bu kizlar ya?

yok miskacım ya ramazan rehaveti cöktü herkese sanırım izin dönemleride başladı tabi
ama rapu taşınmakla meşgul sanıyorum senin konuyada uğramadım ama bio danda hala ses yok onuda merak ediyorum
huuuuuuuuu kızlar nerdesiniz

günaydın kızlar... valla şahane haberlerim yok size hatta sinir olmuş durumdaydım ama neyse arkadaşım biraz sakinleştirdi beni... :63:
bu sabah 5dk daha erken çıktım evden hani daha arkalarda karşılaşırsak belki konuşur diye... neyse karşılaştığımız yer trafik ışıklarının olduğu yerdi ama hani 2 cadde arasında geniş bir yeşillik vardır ya öle bir yer... 2 caddedin trafik ışığı arası yani :) o ; arkadaşı ve ben vardık o an... neyse baktık yine ben anladım zaten konuşmak gibi bir adım atmayacağını ben de günaydın dedim ama dünkünden daha sessizdi o da selam verdi ; günaydın bile demedi yaaa :84: aslında diyemedi sanırım çünkü dudaklarını ısırıyordu sanırım gerildi biraz da yani offf biraz erkek olsa ya... sanki ben önümde gelene günaydın diyorum da... hoşlanıyorum işte belli de ettim daha ne yapayım yani... off ben de bu akşam kahve içicez diye hayal kuruyordum ; patladı işte çok pis... :KK50: yarın evimin önünde beklicem yoluna filan gitmicem ; sonra da 2 hafta göremesin beni aptal... :63:

günaydın kızlar... valla şahane haberlerim yok size hatta sinir olmuş durumdaydım ama neyse arkadaşım biraz sakinleştirdi beni... :63:
bu sabah 5dk daha erken çıktım evden hani daha arkalarda karşılaşırsak belki konuşur diye... neyse karşılaştığımız yer trafik ışıklarının olduğu yerdi ama hani 2 cadde arasında geniş bir yeşillik vardır ya öle bir yer... 2 caddedin trafik ışığı arası yani :) o ; arkadaşı ve ben vardık o an... neyse baktık yine ben anladım zaten konuşmak gibi bir adım atmayacağını ben de günaydın dedim ama dünkünden daha sessizdi o da selam verdi ; günaydın bile demedi yaaa :84: aslında diyemedi sanırım çünkü dudaklarını ısırıyordu sanırım gerildi biraz da yani offf biraz erkek olsa ya... sanki ben önümde gelene günaydın diyorum da... hoşlanıyorum işte belli de ettim daha ne yapayım yani... off ben de bu akşam kahve içicez diye hayal kuruyordum ; patladı işte çok pis... :KK50: yarın evimin önünde beklicem yoluna filan gitmicem ; sonra da 2 hafta göremesin beni aptal... :63:

yaa böcükcüm pek olmamış bu ama seni cok öpüyor ve tebrik ediyorum elinden geleni yaptın fazlasını bile hem öle hemen kötü yorumlamayalım belki farklı bi durum vardır ortada belkide biraz cesaretsizdir yada biraz karasız bence yarında karşılaş ama bu sefer sen tepki verme ondan bekle yarında bi durum olmazsa zaten dediğin gibi yoksun 2 hafta o meraklansın beklesin naptım en diye hayıflansın suan sıkma canını sakın

En Büyük TÜRKİYE
yaa böcükcüm pek olmamış bu ama seni cok öpüyor ve tebrik ediyorum elinden geleni yaptın fazlasını bile hem öle hemen kötü yorumlamayalım belki farklı bi durum vardır ortada belkide biraz cesaretsizdir yada biraz karasız bence yarında karşılaş ama bu sefer sen tepki verme ondan bekle yarında bi durum olmazsa zaten dediğin gibi yoksun 2 hafta o meraklansın beklesin naptım en diye hayıflansın suan sıkma canını sakın

saol canım yaa... evet ben yaptım yapacağımı... gider kahve içelim mi diye de sorabilirim atla deve mi sanki ; hayır dese ucunda ölüm de yok ama yapmayacağım işte...
yok yarın köşemde bekleyeceğim çok isterse uzaktan selam versin yoksa mal mal baksın yine...

arkadaşım biraz gerginliğimi azalttı ; sen biraz sabırsızsın dün ilk defa selamlaştınız bugün gelip konuşmasını beklemiyordum ben zaten dedi ama tabii ben bekliyordum :)
jelibon şekerim de dünkü tepkinle ilgini netleştirmiş oldun ; öncesinde senin ondan hoşlanıp hoşlanmadığından emin değildi ama şimdi daha olayın şoku üzerindedir dedi... yani öle bişiler sanırım tam da dinleyemedim servise binmiştim çünkü :26:

aman yaaa çalışıcam ben bugün düşünmek istemiyorum... yaın son günüm ; belki cts de gelirim ama olsun herşeyi toparlayayım içim rahat olsun... :)

ahaha ayy yazik korktu galiba, utangac belki de? bizim kadar yurekli olamiyolar ya bazen, bi de erkeklik taslamazlar mi... neyse sikma canini, bence cesaretini de kirmasin bu. yarin suslen puslen (ama suslendigin asiri belli olmasin, hani sanki dogal halim bu gibisinden :)) yanindan gecerken de sicacik gulumseyerek basinla bi selam ver, konusma yani o konusmazsa, ama selamini da eksik etme. sonra seni 2 hafta goremeyince kudursun, aklinda o en son, bakimli, guzel, hos parfum kokan, sicacik gulumseyen, enerjik kadin kalsin, 2 hafta hayalinle kavrulsun bakalim. sonra tam senden umidi kesmisken yine karsisina cikcaksin, bu sefer de konusmazsa kafasina terlikle vururuz En Büyük KK

En Büyük TÜRKİYE

saol canım yaa... evet ben yaptım yapacağımı... gider kahve içelim mi diye de sorabilirim atla deve mi sanki ; hayır dese ucunda ölüm de yok ama yapmayacağım işte...
yok yarın köşemde bekleyeceğim çok isterse uzaktan selam versin yoksa mal mal baksın yine...

arkadaşım biraz gerginliğimi azalttı ; sen biraz sabırsızsın dün ilk defa selamlaştınız bugün gelip konuşmasını beklemiyordum ben zaten dedi ama tabii ben bekliyordum :)
jelibon şekerim de dünkü tepkinle ilgini netleştirmiş oldun ; öncesinde senin ondan hoşlanıp hoşlanmadığından emin değildi ama şimdi daha olayın şoku üzerindedir dedi... yani öle bişiler sanırım tam da dinleyemedim servise binmiştim çünkü :26:

aman yaaa çalışıcam ben bugün düşünmek istemiyorum... yaın son günüm ; belki cts de gelirim ama olsun herşeyi toparlayayım içim rahat olsun... :)

tabi canım sen düşünme şimdi onu bunu işlerine odaklan o düşünsün gerisini doğru sölemiş arkadaşlarında biraz karasız bi adam gibi geliyo bana yani herşeyi köşe bucak etraflıca düşünen bi tip gibi o yüzden agırdan alıyo olabilir du bakalım sen şimdi tatil hazırlaıklarını yap işlerini toparla gersini boşver öle kötü ödüşünceler yok bak bana 1 hafta oldu adamda tık yok napalım cici canları bilir

ahaha ayy yazik korktu galiba, utangac belki de? bizim kadar yurekli olamiyolar ya bazen, bi de erkeklik taslamazlar mi... neyse sikma canini, bence cesaretini de kirmasin bu. yarin suslen puslen (ama suslendigin asiri belli olmasin, hani sanki dogal halim bu gibisinden :)) yanindan gecerken de sicacik gulumseyerek basinla bi selam ver, konusma yani o konusmazsa, ama selamini da eksik etme. sonra seni 2 hafta goremeyince kudursun, aklinda o en son, bakimli, guzel, hos parfum kokan, sicacik gulumseyen, enerjik kadin kalsin, 2 hafta hayalinle kavrulsun bakalim. sonra tam senden umidi kesmisken yine karsisina cikcaksin, bu sefer de konusmazsa kafasina terlikle vururuz En Büyük KK

off yaa yicem sanki... ay yoksa çok mu belli ettim acaba :44: korktu tabii çocuk...
yaa yok yürümücem geldiği tarafa ; evimin önünde köşemde bekleyeceğim; salak gibi çünkü o geçtikten sonra o yoldan geri dönüp evin önüne geliyorum yine... düşünün yani sabahları attığım 40 taklayı sırf karşılaşalım diye... esnaf diyodur bu kız sabah sabah nereye gidip geliyor diye :) o öle 2mt ötemden geçerken selam verirse veririm ben de...
evet yarın elbise giyebilirim dediğin gibi... zaten benim aşırı süslü halim bile kokoş olmuyor :)

senin yüzüklerin geldi mi ?

off yaa yicem sanki... ay yoksa çok mu belli ettim acaba :44: korktu tabii çocuk...
yaa yok yürümücem geldiği tarafa ; evimin önünde köşemde bekleyeceğim; salak gibi çünkü o geçtikten sonra o yoldan geri dönüp evin önüne geliyorum yine... düşünün yani sabahları attığım 40 taklayı sırf karşılaşalım diye... esnaf diyodur bu kız sabah sabah nereye gidip geliyor diye :) o öle 2mt ötemden geçerken selam verirse veririm ben de...
evet yarın elbise giyebilirim dediğin gibi... zaten benim aşırı süslü halim bile kokoş olmuyor :)

senin yüzüklerin geldi mi ?

her gun yururken yarin yurumezsen dikkat cekmez mi? gerci kafalari calisir mi o kadar bilmiyorum ama, onunla karsilasmak icin yurudugunu anlar mi acaba? bence son gununu de degerlendir, bakarsin beklemedigin bi sey olur? olmasa bile 2 hafta seni dusunmesi icin aklinda vurucu bi sahne birakmalisin, oyle kosede kos kos bekleyen bi elbiseli kiz gibi kalmasin yani. simdi ek ki tohumlari, zamani geldiginde bicesin arkadasim :) tavsan daga kusmus, dagin haberi olmamis oluyo boyle, ve bence daha baslamadan tribe girerek istedigin yolda ilerleyemezsin. ne demis nil idolumuz: "gulumse, erkekler pozitif kizlari sever!" :)

yuzugum icin arayacakti bugun benimki, yapilmis olmasi lazim, taa gecen ctsi siparis verdik. eger yapildiysa bugun alacak. tek tasimi da fazla daraltmislar gecen sefer, bi tik genisletmek icin onu da aldi yanina, parmaklarim bos, bi tuhaf hissettim. (massallah iki gunde de alismisim, goren de yillarin tek taslisi sanacak beni!)

o degil de, saka maka agustos bitti. haftaya carsamba gidiyo manisaya ailesinin yanina.. cuma da ben ankaraya gidiyorum bayram icin. bayramin 3.gunu ben de manisa yolcusuyum, ailesiyle taniscam :) sonra bi eylul kalicak onumuzde... geldi catti nisan, daha aylar var diyodum, zaman ne cabuk gecti. okul acilinca izmirden buraya daha seyrek gelip, daha az kalacak :KK43: cetin bi kis bizi bekliyor... uzaktan iliskiler zor yaa.. seillaaa, isin bu kismini da dusun seilla :))

bencede böcük ya yarında karşılaş konuşma ama bi gülümse en azından hani cok üstüne düşülünce şımarırya herkes normalmiş gibi davran biraz endişelensin yüz vermedim gelmedi olmasın kırma cesaretini

miska özlemekte güzel şey be helede özletem de ödeğerse buna pek bi keyidli olur kavuşmalarrrr çok hoş bence

X