Bebişlerinizle bir günümüz nasıl geçiyor? Hadi anlatalım...

bende memnun oldum bu cadıya sebzeyi nasıl yediricem merak ediyorummm 2-3 kaşık yiyor sonra kapıyor ağzını hoş ben olsam bende yemem:) oda ayrı konu bende hiç yememişim bebekken sebze püresi normal yemekleri götürüyormuşum ama:) normal yemekte vermek istwmiyorum hadi hayırlısı

Elifciğim, beni adım da Ebru,çok memnun oldum... Burada tanışıp paylaşımda bulunmak çok güzel gerçekten...İnsan yeni yeni bilgiler öğreniyor ve yalnız olmadığını bilmek insanı rahatlatıyor...İyi ki "Kadınlar Kulübü" var ve iyi ki sizler varsınız...

Benim oğlan da sabah,öğle,ikindi,akşam, sürekli emiyor... Maaşallah...Ek gıdaya tam olarak başlayamadı.... Muhallebi,yoğurt,meyve püresi,sebze püresi veriyorum;ama o daha çok bizim yediğimiz yiyeceklere meraklı... Sabah kahvaltı ederken yediğim zeytin ve peynirleri emdiriyorum ve bayılıyor...Ona yaptığım muhallebiyi zorla yiyor...Milupa'nın "Gce Tahılları"nı çok daha fazla seviyor çünkü içinde her türlü meyve var...Sanırım benim gibi meyveyi çok sevecek(inşallah)...Ama biraz kabız oldu...Senin oğlan hiç kabız oldu mu ek gıdaya başlayalı? Ekmeği ne şekilde veriyorsun canım? İçini sıcak suyla mı eiyorsun? Beyaz ekmek vermek sakıncalı mı? Bir de kahvaltıda tam olarak ne yediriyorsun? Sayabilir misin rica etsem? Benimki tam olarak daha kahvaltıya başlamadı...Ben de bazen bisküviyi ılık suyla ezip veriyorum...Tabii ki canım,çok yardımcı oldun... Tekarar görüşmek üzere...:teytey::1hug:

merhaba ebrucum. benim oğlum bikaç kere kabız oldu. ben zeytınyagı ıcırıyorum bır tatlı kaşığı, ayrıca kabız oldugunda bıkac tane kuru kayısı ve bır ıkı inciri az suda kaynatıyorum sonra bıraz eziyorum onları ve suyunu içiriyorum. ertesi güne kabızlığı geçiriyor.sabah kahvaltı menümüze gelince; bazı günler bebe bisküvisi ve pekmezi sulandırıp veriyorum. yanında peynir, tereyağı, gün aşırı yarıma yakın yumurta sarısı, bazen reçel veriyorum. bzı günlerde bisküvi yerine ekmek içi veriyorum. onuda yine pekmez koyup suyla karıştırıyorum .evet canım sıcak su koyuyorum ama çok sıvı yapma yedirmesi zor oluyor. beyaz ekmekde veriyorum evde ne çeşit ekmek varsa onu veriyorum herşeyden yesin diye.görüşmek üzere canım...

bende memnun oldum bu cadıya sebzeyi nasıl yediricem merak ediyorummm 2-3 kaşık yiyor sonra kapıyor ağzını hoş ben olsam bende yemem:) oda ayrı konu bende hiç yememişim bebekken sebze püresi normal yemekleri götürüyormuşum ama:) normal yemekte vermek istwmiyorum hadi hayırlısı

merhaba elif, benim adımda elif:)) sana tavsiyem sebze püresini bebişin daha çok açken ver. ben sevmediği şeylere öyle alıştırdım oğlumu. daha iyi yiyor.

canım karnı açsa yiyor merak etme ayrıca ben her sebze püresine kayısıda koyuyorum tatlandırıyo alışınca yiyorlar bazende alışmış olmasına rağmen memeyi istiyor bebekler çok fena çok yorucular

kızım şu an 6 aylık 26 eylül doğumlu doktor azar azar başla dedi tadımlık olarak kahvaltuya 7. ayda başlayacağız her gün kuşluk vakti elma portakal havuç suyu içiriyorum 40 cc yi geçme dedi doktor öğlen sebze püresi veriyorum oda 2-3 çorba kaşığı kadar yiyor baktım karman çorman yemiyor patates ve brokoli patates ve havuç 2 li yapıyorum hepsinin tadını alsın diye akşamda yoğurt yediriyorum kendim mayalıyorum bakalım tabi sabah aç karnına ferrumu içirirken 1 kaşık pekmez içiriyorum bir gün dut bir gün üzüm pekmezi böyle işte şimdilik cadıcıkla:)

kızım şu an 6 aylık 26 eylül doğumlu doktor azar azar başla dedi tadımlık olarak kahvaltuya 7. ayda başlayacağız her gün kuşluk vakti elma portakal havuç suyu içiriyorum 40 cc yi geçme dedi doktor öğlen sebze püresi veriyorum oda 2-3 çorba kaşığı kadar yiyor baktım karman çorman yemiyor patates ve brokoli patates ve havuç 2 li yapıyorum hepsinin tadını alsın diye akşamda yoğurt yediriyorum kendim mayalıyorum bakalım tabi sabah aç karnına ferrumu içirirken 1 kaşık pekmez içiriyorum bir gün dut bir gün üzüm pekmezi böyle işte şimdilik cadıcıkla:)

canım maşallah daha ne olsun havuç suyuna z.yağı eklemeyi unutma çünkü içinde yağda çözünen vitaminler var ben bile yoğurt yediremiyorum hele ki bu günlerde sinir ediyo beni yemiyo kaşığı görünce kafasını sallıyo bende sinirleniyorum bağırmaya başlıyorum sakin olamıyorum ne yapacam bilmiyorum memeyi istiyor.

bazen ecrinde yapıyor o kadar uğraşıyoruz bütün gün ay ne yedirsem ne içirsem sonra yemeyince insan ister istemez sinirleniyor ama biz sinirlenince onlarda sinirleniyor daha da inat yapıyorlar o yüzden bir şekilde sakin olmamız lazım birde ben sürekli ev ev iyice daralıyorum alışkın değilim evde durmaya sürekli evde durunca sıkıntı geliyor bakımsız keçilere döndüm valla:KK43:

dün kereviz yedi maymuncuk babası hiç sevmez çok az soğan kereviz biraz limon havuç ve patatesi iyi suyla haşladım hoş zaten ben zeytinyağlı kerevizide çiğden pişiririm tadı bizim yediğimize yakın oldu onu yedi:) maaşallah kızıma hoşuma gitti

X