Bebişlerinizle bir günümüz nasıl geçiyor? Hadi anlatalım...

strangellucky

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2007
409
3
39
Arkadaşlar bebişlerinizle bir gününüz nasıl geçiyor ben bazen fazla ilgilenemiyormuyum deyip üzülüyorum ama ne bileyim ev işleri şu bu derken bazen sanki az ilgilenebiliyormuşum gibi geliyor...
Biz sabah saat 10 gibi uyanıyoruz altımızı değiştirip kremlerimizi sürüp üstümüzü değiştiriyoruz ben bu esnada oturma odasını havalandırıp ecrinin oyun alanını hazırlıyorum çarpıyorum falan sonra ecrini emziriyorum alıyorum arabasına kahvaltı hazırlıyorum... Biz kahvaltı ederken ecrin arabasında duruyor mızmızlanırsa oyuncağına koyuyorum onunla oynuyor muhtemelen saat 13-14 arası uyuyor şanslıysam 2 saat falan uyuyor bazen 30 dk da kalktığıda oluyor ben bu esnada yatağımı topluyorum çamaşırlarımızı dürüyor kaldırıyorum mutfağı muhtemelen o oyuncağındayken toplamış oluyorum eğer ecrin uyanmazsa ev işleri uyanırsa da onunla oynuyorum şarkı söylüyorum ama bazen konuşacak şey söyleyecek şarkı oynayacak oyun bulamıyorum onu öyle oyuncağına koyup bırakınca da kendimi suçlu gibi hissediyorum gerçi o sıkılınca banabelli ediyor alıyorum kucağıma dolaştırıyorum falan ama ne bileyim.... Biraz uzun oldu kızlar siz neler yapıyorsunuz bir gününüz nasıl geçiyor tabi bu esnada 2-3 saatte bir emziriyorum:)naniknanik

Biz sabah 6 da uyanıyoruz eskiden izlemediğim gümüş dizisini açıyorum bebeğimi pusete koyuyorum ve eymen diziyi izlemeye başlıyor bende hemen ortalığı topluyorum arada bana bakıyor bağırıyor tabi boşyere:) oturma odassında yatıyoruz ev çok soğuk rutin hergün toz al süpür sil sonra dizimi adam gibi izliyorum eymeni emziriyorum sonrada saat 8, 8,30 gibi kahvaltı yapıyorum eymen izin verirse sonra onu biraz oyalıyorum yoruluyo uyuyo bende bu arada spor yapıyorum (plates) spor bitmeden uyanıyor o bağırıyo ben yerde cebelleşiyorum bağırmasıda eh üh bişey olduğu yok yani:) bu şekilde öğleye kadar oyalanıyoruz geenlde pusetinde oyalanıyo hatta yeni yeni uyumaya başladı neyseki yatıyor arabanın sırtı o rahat duruyorsa mutfağa gidiyorum orayı topluyorum genelde bulaşığım olmuyor akşam yıkıyorum yemek yapmaya başlıyorum yine eymen izin verirse tabi elim neyseki hızlı çabuk koyuyorum yemeği sonra eymenle ilgileniyorum bezine bak karnını doyur işi hiç bitmiyor aaaah ah arada pc açıp eymen için bilgiler alıyorum sağlık,beslenme vs. böyle işte kendime hiç bakamıyorum banyoyu bile akşam yapıyorum eymen en geç 7 de uyuyo sonra rahatım:) tv izliyorum kısa süre sonra uyuya kalıyorum eşim koltuklardan topluyo beni:)

benim bıcırık 11 de uyuyor sabahta 9 da uyanıyor ama eşim evden geç çıkıyor e o zamanda işler zor bitiyor Allah'tan hamaratızda işlere yetişiyoruz:) yetişemediğim zamanlarda oluyor tabe mesela önceden iç çamaşırlarını bile ütülerdim artık nerdeee adamın gömleklerini pantolonlarına zor yetişiorum:)

arkadaşlar benim bebişimin düzensiz uykusu var ne yapmalıyım.öğlen 2 de uyanıyor beslenme falan oyun derken 15:30 gibi yine uyumak istiyor uyku aralıkları en fazla yarım saat uyuyor amasaat başı uykuya yatıyor.gerçek uzun uykuya gece 4 de dalıyor ölen 2 ye kadar işte .arada mam yiyip yatıyor gene.ama en 4 5 mecbur oturuyorum yani gece 4 e kadar olan uykuları yarım saatlik uykular şöyle en geç 12 gibi yatsa sabah10 gibi kalksa olmuyormu sizce ne durumdayım.

canım 1,5 ay öncesine kadar ecrinde 11.30 gibi uyanıyor ve gece 2 de uykuya dalıyordu sabah erken uyandırıp bir şekilde gündüzde uyutmayıp uykusunu 11 e çekebildik 10.30 gibi odamıza gidiyoruz uyku hazırlığı üzerimizi değişip altını temizleyip kremlerimizi sürüyoruz yüzümüzü gözümüzü silip meme vermeye başlıyorum uykuya dalıyor şanslıysam bir daha uyanmıyor ama saat 12 e kadar yada 1 e kadar uykusu hafifliyor mızmızlanmaya başladığında yine meme veriyorum o şekilde alıştırdım ve sabah saat 10 da en geç perdeyi açıyorum içeri ışık girsin diye ve ses yapmaya başlıyorum evde gece uykusuna göre sabag 9 veya 10 da kalkıyor tabi gündüz uykuları hep değişiyor bugün mesela sabah 9 a 10 kala kalktı bütün gün toplasan 1.5 saat uyumuştur sende gündüz uyutmamaya çalış ve sabah mesela ilk zaman saat 12 gibi kaldır yavaş yavaş öne çek bir anda saat 10 da yatıramazsın zaten ilk önce 2 yap sonra 12 yap sonra 10 yap kademe kademe yani.... Allah yardımcımız olsun afacanlar pğarmağında oynatıo bizi

allah razı olsun canm ya deniycem bakalım..sorma deli eder bunlar bizi bide huni giydirirler kafaya.:emir_bebek:

Biz sabah 6 da uyanıyoruz eskiden izlemediğim gümüş dizisini açıyorum bebeğimi pusete koyuyorum ve eymen diziyi izlemeye başlıyor bende hemen ortalığı topluyorum arada bana bakıyor bağırıyor tabi boşyere:) oturma odassında yatıyoruz ev çok soğuk rutin hergün toz al süpür sil sonra dizimi adam gibi izliyorum eymeni emziriyorum sonrada saat 8, 8,30 gibi kahvaltı yapıyorum eymen izin verirse sonra onu biraz oyalıyorum yoruluyo uyuyo bende bu arada spor yapıyorum (plates) spor bitmeden uyanıyor o bağırıyo ben yerde cebelleşiyorum bağırmasıda eh üh bişey olduğu yok yani:) bu şekilde öğleye kadar oyalanıyoruz geenlde pusetinde oyalanıyo hatta yeni yeni uyumaya başladı neyseki yatıyor arabanın sırtı o rahat duruyorsa mutfağa gidiyorum orayı topluyorum genelde bulaşığım olmuyor akşam yıkıyorum yemek yapmaya başlıyorum yine eymen izin verirse tabi elim neyseki hızlı çabuk koyuyorum yemeği sonra eymenle ilgileniyorum bezine bak karnını doyur işi hiç bitmiyor aaaah ah arada pc açıp eymen için bilgiler alıyorum sağlık,beslenme vs. böyle işte kendime hiç bakamıyorum banyoyu bile akşam yapıyorum eymen en geç 7 de uyuyo sonra rahatım:) tv izliyorum kısa süre sonra uyuya kalıyorum eşim koltuklardan topluyo beni:)

benim oğlumda sbah 6 bucuk gıbı kalkıyor bende mecburen gümüş diziisini açıp onunla oyalanıyorum ama oğlum pusetinde arkası dönük olarak duruyor televizyona baktırmamaya calışıyorum.sonra kahvaltısını hazırlıyorum.kahvaltı yaptıktan sonra 8 bucuk gıbı tekrar uyuyor oğlum. bende o uyuyunca kahvaltımı yapıp.evi toparlıyorum.eger uzun uyursa bazen plates yapıyourm bazende kosu bandında yuruyus.oğlum uyanınca emzırıyorum bıraz.sonra meyve puresını yıyor, oyunlar oynuyoruz, alt degıstırme felan derken tekrar uykusu gelıyor.o uyuyunca bende aksam yemegımı yapıyorum.kalktıgında yıne emıyor bıraz zaman gecınce de yogurt ya da sebze corbasını yedırıyorum.bende kendıme hıc bakamıyorum aynen soyledıgın gıbı aksamları bende banyo yapabılıyorum.benım oglumda en gec 8 de uyur.sonra bende yorgun oluyorum zaten tv karsısında uyuyakalıyorum:))

ben çalıştığım için hafta içi 7-7,30 arası evde oluyorum ve saat 9,30 da uyuyor bebeğim 2 saatte emiyoruz oynuyoruz maam yiyiyoruz ve uyuoruz hafta içide sabah 7,5-8 arası uyanır duru altını değiştir emzir kahvaltı veriyorum biraz oyun şimdilerde emekleme çalışmalarımız artı baya saat 9 gibi uyur o uyuduktan sonra kahvaltı etrafı topla süpür sil jet hızıyla tabi saat 10-10,5 uyanır emme oynama meyva püresi 1 gibi uyur jet hızı çamaşırlar makinaya yemek yapmaya başlama bi bakmışım uyanmış emme oynama sebze çorbası 4 gibi uyku hafta sonu old için eşim öğleden sonra geliyor duru uykusundan onu 6 gibi onu görerek uyanıyor emme oynama ve yoğurt akşam saat 9-9,30 a kadar bazen evde bazen dışarı çıkarak zaman geçiririz 9,30 da uyuyor çünkü uyumadan önce tahıllı maması gece çayı emme ve kocaman öperim minnoşumu bi bakmışım gün bitmiş

benim oğlumda sbah 6 bucuk gıbı kalkıyor bende mecburen gümüş diziisini açıp onunla oyalanıyorum ama oğlum pusetinde arkası dönük olarak duruyor televizyona baktırmamaya calışıyorum.sonra kahvaltısını hazırlıyorum.kahvaltı yaptıktan sonra 8 bucuk gıbı tekrar uyuyor oğlum. bende o uyuyunca kahvaltımı yapıp.evi toparlıyorum.eger uzun uyursa bazen plates yapıyourm bazende kosu bandında yuruyus.oğlum uyanınca emzırıyorum bıraz.sonra meyve puresını yıyor, oyunlar oynuyoruz, alt degıstırme felan derken tekrar uykusu gelıyor.o uyuyunca bende aksam yemegımı yapıyorum.kalktıgında yıne emıyor bıraz zaman gecınce de yogurt ya da sebze corbasını yedırıyorum.bende kendıme hıc bakamıyorum aynen soyledıgın gıbı aksamları bende banyo yapabılıyorum.benım oglumda en gec 8 de uyur.sonra bende yorgun oluyorum zaten tv karsısında uyuyakalıyorum:))

Vallahi herşeyimiz nerdeyse aynı:) bu arada ben yabancı damat dizisinide izliyorum önceden yüzüne bile bakmazdım ama güzelmiş tavsiye ederim:) bu arada platesi ne zamandır yapıyorsun

Vallahi herşeyimiz nerdeyse aynı:) bu arada ben yabancı damat dizisinide izliyorum önceden yüzüne bile bakmazdım ama güzelmiş tavsiye ederim:) bu arada platesi ne zamandır yapıyorsun

iki aydır platesi takip etmeye çalışıyorum.ama hergün mümkün olmuyor.yapınca cok ıyı oluyor.insan kendini ıyı hıssedıyor. bende önceden bahsettiğin dizilerin yüzüne bile bakmazdım ama şimdi izliyorum:))

iki aydır platesi takip etmeye çalışıyorum.ama hergün mümkün olmuyor.yapınca cok ıyı oluyor.insan kendini ıyı hıssedıyor. bende önceden bahsettiğin dizilerin yüzüne bile bakmazdım ama şimdi izliyorum:))

gerçekten plates çok iyi geldi yaşasın plates kardeşliği:p der ya ebrucuk :) yapmayınca sırtım çok ağrıyor sırtüstü yatamıyorum zaten yapsamda artık ağrıyor bu arada bebeğinin iştahı iyi maşallah ne kadarlık bebeğin

gerçekten plates çok iyi geldi yaşasın plates kardeşliği:p der ya ebrucuk :) yapmayınca sırtım çok ağrıyor sırtüstü yatamıyorum zaten yapsamda artık ağrıyor bu arada bebeğinin iştahı iyi maşallah ne kadarlık bebeğin

oğlum 6 ay 4 gunluk canım.yenı basladı yemeye. pek iştahlı olduğu söylenemez. ama herseyden vermeye calısıyorum.

benimki de bugün 6 ay 5 gün oldu:) yani aynı gün doğmuşlar:) ya bizimki de yemiyo o kadar uğraşıyorum sebze sevmiyo yada yeni başladığı için öyle bu güne kadar yalnızca havuç suyunu iştahla içti hemde z.yağlı ıyyy kusacak dedim ama versem yine alacaktı şapur şupur içti vermediysen havuç tavsiye ederim ama yağ da koyman lazım havuçtaki vitaminler yağda çözünüyor.eğer seninkinin de iştahla yediği sebze olursa söyle lütfen deneyeyim mama kaşığı çay kaşığı büyüklüğünde taş çatlasa 10 kaşık yiyor az mı sence ?

benimki de bugün 6 ay 5 gün oldu:) yani aynı gün doğmuşlar:) ya bizimki de yemiyo o kadar uğraşıyorum sebze sevmiyo yada yeni başladığı için öyle bu güne kadar yalnızca havuç suyunu iştahla içti hemde z.yağlı ıyyy kusacak dedim ama versem yine alacaktı şapur şupur içti vermediysen havuç tavsiye ederim ama yağ da koyman lazım havuçtaki vitaminler yağda çözünüyor.eğer seninkinin de iştahla yediği sebze olursa söyle lütfen deneyeyim mama kaşığı çay kaşığı büyüklüğünde taş çatlasa 10 kaşık yiyor az mı sence ?

zamanla daha fazla yer canım merak etme, her cocugun sevdıgı sey farklı olabılıyo. benım oglumda yogurdu sevmıyo. ıcıne ya bıskuvı koyuyorum ya da pekmez onu da cok az yıyor. benımkıde havucu cok sevıyor. karısık sebze corbası yapıyorum ben. mesela içine evde ne varsa , ıspanak, pırasa havuc patates, pırınc, yesıl mercımek, kırmızı mercımek, bunlardan bıkacını dograyıp haslıyorum sonra pure kıvamına getırıp ıcıne saf zeytınyagı koyuyorum.oglum bayılıyo bu corbaya. tuz koymuyorum hiç. kahvaltıda da ekmek içi( tam bugday ekmegı ) dovulmus cevız ve pekmezı bazen sıcak suyla, bazende portakal suyuyla karıstırıyom bunu da severek yıyor. ben dıger kahvaltılıkları peynır, helva, tereygını ayrı verıyorum karıstırmadan.

bu arada benim adım elif:)

bu arada benim adım elif:)

merhaba Elif benim adımda Ayşe tanıştığımıza çok sevindim bebklerimizin aynı ayda olması avantaj en azından yardımcı oluruz birbirimize :) ben henüz kahvaltıya başlamadım dr peynir verebilirsin dedi bende pekmez ve peynir verceğim ayrı ayrı tabi herşeyin tadını bilmeli diye düşünüyorum.portakal gaz yapar yani sorun yoksa devam et tabi bizimki yoğurt sevmiyo ayrıca komik olan bişey var yoğurdu ne zaman versem önce kusacak gibi oluyo arkasından da esniyo yaa çok komik bi görsen :) çok fena bizimki inşallah tüm bebekler sağlıkla büyürler ek gıda işi çok uğraştırıcı ve düşündürücü gerçekten:)

merhaba Elif benim adımda Ayşe tanıştığımıza çok sevindim bebklerimizin aynı ayda olması avantaj en azından yardımcı oluruz birbirimize :) ben henüz kahvaltıya başlamadım dr peynir verebilirsin dedi bende pekmez ve peynir verceğim ayrı ayrı tabi herşeyin tadını bilmeli diye düşünüyorum.portakal gaz yapar yani sorun yoksa devam et tabi bizimki yoğurt sevmiyo ayrıca komik olan bişey var yoğurdu ne zaman versem önce kusacak gibi oluyo arkasından da esniyo yaa çok komik bi görsen :) çok fena bizimki inşallah tüm bebekler sağlıkla büyürler ek gıda işi çok uğraştırıcı ve düşündürücü gerçekten:)

selam ayşe, ben doktora sormustum portakal gaz yaparmı vermeyeyımmı dıye, doktorumuz her meyveden ver dedı, kısıtlama yapmıyoruz meyve konusunda. su an portakalın mevsımı gecmek uzere zaten uzun bı muddet kısa kadar yıyemeyecek portakal o nedenle ben sımdı verıyorum her gun olmasada ıkı gunde bır verıyorum. evet bebklerımızın aynı gun dogması avantaj. benım oglum su an 8.200 gr. boyu; 69 cm. senınkı nasıl?

Arkadaşlar,

Sanırım benim oğlum da sizinkilerle aynı günde doğmuş.Sizinkiler de 15 Eylül doğumlu mu? Aynı sorunlar bizde de var. Benimki de yoğurdu hiç sevmiyor.Muhallebiyi sevdi...Havuç suyunu sevdi...Havuç püresini biraz yedi...Patatesle karıştırınca hiç sevmedi...Püre yaptıktan sonra tel süzgeçten de geçirmek gerekiyormuş.Ben geçirmeden biraz su karıştırıp vermiştim.Siz nasıl veriyorsunuz?

selam ayşe, ben doktora sormustum portakal gaz yaparmı vermeyeyımmı dıye, doktorumuz her meyveden ver dedı, kısıtlama yapmıyoruz meyve konusunda. su an portakalın mevsımı gecmek uzere zaten uzun bı muddet kısa kadar yıyemeyecek portakal o nedenle ben sımdı verıyorum her gun olmasada ıkı gunde bır verıyorum. evet bebklerımızın aynı gun dogması avantaj. benım oglum su an 8.200 gr. boyu; 69 cm. senınkı nasıl?

canım oğlumu 13 martta dr a götürdüm o zaman kilosu 8450 boyuda 68 cm ikimizinde iyi maşallah portakal konusunda da haklısın aslında içine biraz yağ koyup versem mi acaba denemek lazım ama kakasını 3 gündür yapamıyordu çok huzursuz değildi ben biraz endişelendim ama bugün yaptı hamdolsun portakal vermek istiyorum ama gaz sorunu olmasa bakalım neler olacak:)

Son düzenleme:
Arkadaşlar,

Sanırım benim oğlum da sizinkilerle aynı günde doğmuş.Sizinkiler de 15 Eylül doğumlu mu? Aynı sorunlar bizde de var. Benimki de yoğurdu hiç sevmiyor.Muhallebiyi sevdi...Havuç suyunu sevdi...Havuç püresini biraz yedi...Patatesle karıştırınca hiç sevmedi...Püre yaptıktan sonra tel süzgeçten de geçirmek gerekiyormuş.Ben geçirmeden biraz su karıştırıp vermiştim.Siz nasıl veriyorsunuz?

merhaba canım evet oğlum 15 eylül doğumlu :) sebze püresine alıştı bizimki yani bi süre sonra huysuzlanıyo o zaman vermiyorum ama çeşiti çoğalttım ben patates, havuç, irmik,ıspanak,kabak koyuyorum yiyo ayrıca tel süzgeçten geçirmen daha iyi olur pütür olmasın mamada ayrıca hemen vazgeçme benimkide sorun yapıyordu hatta şimdi bile oyun sanıyo sanki ağzından atıveriyo bende geri veriyorum:) kusura bakmasın kayısı kaynatıp tel süzgeçten geçirdim suyundanda koydum çok sevdi bebişim tavsiye ederim

X