bebişleriniz ellerini emiyor mu?

kızlar parmak ya da ellerine emmeleri değil ama başparmak emmeleri iyi olmuyormuş. baş parmak beyinde çok büyük öneme sahipmiş ve alışırsa bıraktırmak çok zormuş, ileride çekingen bir yapıya sahip olsbilyorlarmış. bunları çocuk doktorumuz söyledi başparmağını emmesindense emzik daha iyi dedi. benim kızım da uykusunun arasında ya da uyanmak üzereyken genelde acıkınca emiyor dikkatini dağıtıp bıraktırmaya çalışacağız. emzik de emiyor ama atıp parmaklarını sokuyor :)

kızlar parmak ya da ellerine emmeleri değil ama başparmak emmeleri iyi olmuyormuş. baş parmak beyinde çok büyük öneme sahipmiş ve alışırsa bıraktırmak çok zormuş, ileride çekingen bir yapıya sahip olsbilyorlarmış. bunları çocuk doktorumuz söyledi başparmağını emmesindense emzik daha iyi dedi. benim kızım da uykusunun arasında ya da uyanmak üzereyken genelde acıkınca emiyor dikkatini dağıtıp bıraktırmaya çalışacağız. emzik de emiyor ama atıp parmaklarını sokuyor :)

emzik alsa tükkan senin:çok üzgünüm: benmki başparmağını kesfetti:a015: umarım alıskanlık olarak kalmaz:Saruboceq:

canım bebekler budonemde boleoluyolarmıs benım kızım 4aylık elınıde ve elıne nealırsa agzına goturuyo korkma bısey olmazkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3:

Eklentiler

• $Görünt011.jpg
    $Görünt011.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 86
sol başparmağını bi keşfetti,emziği falan bidaha almadı ağzına.farkettirmeden çekiyorum elini,ciyak ciyak bağırıyo:uhm:ne yapacağımı şaşırdım.4 yaşından sonra bırakmazsa damak ve diş yapısı bozuluyormuş.onu emmeden uykuya bile dalamıyo.artık o bi parmak bağımlısısenağlama

arkadaşlar ben emzik vermedim oğluma.alıştırması bi dert bıraktırması bi dert diye.emme ihtiyacı duydukca göğsümü verdim.ama kaynanam ha bire kafamın etini yiyo.işte falancının kişisi vermiş çok rahat etmiş diye.ben vermemekde çok ısrarlıyımda hem damak sağlığını düşünüyorum tabiki.ama ellerini emiyo bu da beni deli ediyo.kaynanama malzeme çıkıyo işte versen elini emmez diye.3 aylık oldu vermekde istemiyom ama.arkadaşlar ne yapmalıyım oğluma kötülük mu yapıyorum acaba?emzik vermelimiyim?emzik verip de ellerini emen bebiş varmı?senağlamasenağlamasenağlama

canım boştan yere üzüyorsun kendini ellerini emmesi emzik emmesinden daha iyi ve daha sağlıklı zamanla bırakır benim kızım hiç emziği kabul etmedi ellerini emmeyi yeni bıraktı ama alt dudağını emiyor şimdi doktor önemli olmadığını kendisinin bırakacağını söylüyor o yüzden dert etmiyorum bu arada kızım 4 aylık emzikle kimse rahat etmez daha sonra nasıl bıraktıracaksın ve ağız yapısı bozulacak kaynanan çok konuşmasın ilk 6 ayda sadece anne sütü dışında hiçbirşey verme eğerki emiyorsa su bile

bi z artık emzik bağılmısıyız, ben vermeyecem dedim ama sıpa alacam diye diretti engel olamadık, çığlık çığlığa bağırtmaktansa emzik vermeye razı olduk ama hala bu emzik konusunda aynı fikirdeyim, emziğe karşıyım, ama benim sıpa karşı diilmiş :çok üzgünüm:

bizimkilerde ellerini emiyorlar bzen iki llerini bile şapur şupr sesli sesli emiyorlar.. dr. bu aylarda normal dedi ve ben söylemeden önce o sordu emiyorlarmı ellerini diye..
bu arada kerem oğlum yeni yeni alt dudağınıda emiyor ve çok salyası akmaya başladı.. acaba erken diş belirtilerimi bunlar..

X