bebişleriniz ellerini emiyor mu?

tuxgxba_83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
100
2
41
arkadaşlar ben emzik vermedim oğluma.alıştırması bi dert bıraktırması bi dert diye.emme ihtiyacı duydukca göğsümü verdim.ama kaynanam ha bire kafamın etini yiyo.işte falancının kişisi vermiş çok rahat etmiş diye.ben vermemekde çok ısrarlıyımda hem damak sağlığını düşünüyorum tabiki.ama ellerini emiyo bu da beni deli ediyo.kaynanama malzeme çıkıyo işte versen elini emmez diye.3 aylık oldu vermekde istemiyom ama.arkadaşlar ne yapmalıyım oğluma kötülük mu yapıyorum acaba?emzik vermelimiyim?emzik verip de ellerini emen bebiş varmı?senağlamasenağlamasenağlama

arkadaşlar ben emzik vermedim oğluma.alıştırması bi dert bıraktırması bi dert diye.emme ihtiyacı duydukca göğsümü verdim.ama kaynanam ha bire kafamın etini yiyo.işte falancının kişisi vermiş çok rahat etmiş diye.ben vermemekde çok ısrarlıyımda hem damak sağlığını düşünüyorum tabiki.ama ellerini emiyo bu da beni deli ediyo.kaynanama malzeme çıkıyo işte versen elini emmez diye.3 aylık oldu vermekde istemiyom ama.arkadaşlar ne yapmalıyım oğluma kötülük mu yapıyorum acaba?emzik vermelimiyim?emzik verip de ellerini emen bebiş varmı?senağlamasenağlamasenağlama

canım ben emzik tutsun diye çok uğraştım tutmadı ama elini yine emiyor kaynanan boşuna konuşur bir görsen şapır şapır ellerini emişini emziği verince de kusuyor gibi yapıyor

canım benim kızım 2,5 aylık. 1 aylıkken amziğe alıştı. çok rahat ettim valla. 2 aylık olduktan sonra da ellerini ağzına sokuyor ıslatıyor yalıyor. ama emmedi hiç elini. doktor elini ağzına bu şekilde götürmesinin normal ve gelişimi açısından iyi bir şey olduğunu söyledi.

acaba versen alcakmıydı bide o var....biz verdik de ne oldu evde emzik koleksiyonumuz oldu:roflol: hiç birini almadı
ellerini emmeyen bebek yoktur heralde çünkü eller tanındıktan sonra en kolay ağızına götürdükleri şey hele dişl eteri kaşınıosa

canım merhaba benim kızımda ellerini emiyor emziğede alıştırdım ama emziği atıp ellerini hemen ağzına götürüyo bu olay bir müddet daha devam edecek gibi

ben doğumdan hemen sonra verdim emziği cappudu cuppudu emdi şuan emzik müptelası değil ama gerçekten hızır acil gece emme haricinde sık sık uyanıyor emziği veriyorum hemen uykuya devam ediyor ama buarada el emme manyağı oldu meme emerken bile çaktırmadan memenin altından elin ağzına götürüyo bazen hızını alamıyo iki elini birden sokuyo ağzına el emiyor ama şükür şuan parmak emmiyor parmağını emen bırakamazmış bu aylarda ellerini emmesi normalmiş
bence bir dene derim alırsa ver emziği damak yapısına uygun artık emzikler artı bu lafı çok duydum ama damak yapısı bozuk çocuk tanımadım hiç ve ailemizde çok doktor var hepside kullandı çocuklarında bende o yüzden gönül rahatlığıyla veriyorum emziği hem emziği ortadan kaldırırsın bir ağlar iki ağlar sonra bırakır ama elini nereye saklıcan o yüzden bırakmayabilir ve kocaman çocukken bile emmeye devam ediyo olabilir

Son düzenleme:
benim oğlumda elini emiyor ikisini birden ağzına sokuyor hatta bulursa benim elimide yiyor bende acaba bir sıkınıtısımı var diye endişenmiştim ama demekki herkesin bebişi yapıyor bunu

benim kızım ellerini emiyodu başta şimdi sol elinin baş parmağını bulup cok cok emiyo öyle uykuya dalıyo başka türlü uyumuyo.ilerde parmağını emmeyi bırakmaz diyolar napıcam elini ağzından alsam kıyamet kopuyo.bırakır mı acaba

benim kızım ellerini emiyodu başta şimdi sol elinin baş parmağını bulup cok cok emiyo öyle uykuya dalıyo başka türlü uyumuyo.ilerde parmağını emmeyi bırakmaz diyolar napıcam elini ağzından alsam kıyamet kopuyo.bırakır mı acaba

parmak emmek bebeklerin kendini yatıştırma yöntemlerinden birisi ve kendisi istemedikçe bırakmayacak o yüzden bence hiç karışma bırak emsin.. zaten daha çok minikkk annesiii :ecrin_bebek:

benim kızım da elini emiyor, iki elini yumruk yapıp ağzına sokmaya çalışıyo bazen de işaret parmağını yanlamasına ağzına sokuyo emiyo cok cok :ecrin_bebek: çok şeker yawww

benimkide öyle iştahlı emiyorki ne bulursa babası gazını çıkarmak için üzerine dayadığında adamın kazağını bile cok cok emiyor.eldivenin üzerinden baş parmağını buluyor ve iştahlı bir şekilde devam eldiveni çıkaruyorum önce yüzünü elşitiyo sonra alıp emiyo valla.çok uğraştım ama emzik için emmiyo benim çikolatam keşke emseydi damak gelişimi için çok iyi aslında.

haaa bi de bizim kız da emzik almıyo.. bizde de emzik kolleksiyonu var her markadan çeşit çeşit.. ne emzik alıyo ne biberon.. cadıııı :asigim:

benim kizimda emzik emiyor:ecrin_bebek: ama sadece uyumak isteginde bende cok korktum alisir zor birakir diye:1no2: doktora sordum eger emzik olmassa elini veya parmagini emer emzigi kolay biraktirirsiniz ama el emmeyi biraz zor birakir dediCADIARZU kizim parmagini degilde bütün elini sokuyor agzina hatta sigsa iki elinide sokacak ama sigmiyo:roflol:öyle istahli emiyorki hayret ediyorum beni bile öyle istahli emmiyorcokacimcoook ne elmis ya anlayamadim umarim gelip gecici birseydir:Saruboceq:a.s.

benim kızımda emiyor hem de nasıl. emzik vermeye çalışıyorum ama olmuyor. yok mu acxaba bunun bir yolu..

benim böcüğümde emiyor elini hemde şapuduk şupuduk bebekler bu aylarda ellerini emermiş gayet normal bıralım emsinler çok tatlı oluyo keratalar

valla kızlar içime su serptiniz.rahatladım biraz.aslında artık bütün anneler çok bilinçli ama büyükler hala eskilerde.ne yapcaz idare edicez artık...

ya herkes benimle aynı şkeilde düşünmek zorunda değil ama ben rahat edecem diye o yapay şeyleri vermeye karşıyım, o kadar emmek istiyosa benim mememi emsin, o yalancı şeyleri değil, hemi kanserojen madde içeriyo, hem benim mememi emmesi ten teması ve duygusal bağ açısından da çok önemli bence, ben hiç vermedim vermeyi de düşünmüyorum, benimkisini de bi görsen anasının memesinden daha hararetli emiyo ellerini, sanki çok tatlı bişiy emiyomuş gibi şapır şupur, sen o kaynanana benden selam söyle herşeyi çok bilmişlik yapmasın, emzik vermeyle elini emmesi arasında hiçbi bağlantı yok, hem elini emcek tabi çocuk, doktorlar 2 yaşına kadar dokunmayın diyolarmış, bebeğin normal olanı yapıyo zaten, herşeye karışmasın o kaynana bakim :eek:klava:

parmak emmek bebeklerin kendini yatıştırma yöntemlerinden birisi ve kendisi istemedikçe bırakmayacak o yüzden bence hiç karışma bırak emsin.. zaten daha çok minikkk annesiii :ecrin_bebek:

benim kızım da elini emiyor, iki elini yumruk yapıp ağzına sokmaya çalışıyo bazen de işaret parmağını yanlamasına ağzına sokuyo emiyo cok cok :ecrin_bebek: çok şeker yawww

benimkisi de iki elini birden skcam diye uğraşıyo, sonra da öğürüyo :roflol: ya ben hiç takmıyorum böle şeyleri, az relax olun kızlar yaa, canı ne kadar istiyosa o kadar emmsin, sanki biz ellerimizi emmedikmi bebekken, bizim annelerimiz bizi eski usullere göre büyütmüşler, bi tülbentin arasına lokum koyup ağzımıza sokarlarmış onunla avunurmuşuz, mikroplu mikroplu ne kadar kötü, tabi anneleriimiz bunu bilinçli yapmamışlar ama böyle bi uygulama yapmışlar, biz bilgili araştırmacı anneleriz, neyin dğru neyin yanlış olduğunu en ince noktasına kadar araştırıp öyle uyguluyoruz, bence akışına bırakın, bebecikler kendiliğinden yön verecekler zaten bişeylere yerimseniben

bizde şapur şupur emiyoruz ellerimizi :))) normalmis bu gelisim icin bende oyle okudum ilk oyuncakları elleri olurmus onları kesfederlermıs ve dikkat edin ne bulurlarsa agızlarına sokuyor bu keratalar o yuzdende ellerini emiyorlar :)))

benim kizim bebeklikden cikali cok oldu ama sadece hastanede emzik aldi agzina oda sütüm gelmedi 5gün boyunca cakidi cukkudu emzik emdi bos bos yazik ondan sonrada parmagini emmeye basladi zaten daha karnimdaykende emiyodu
allahdan öyle bütün gün parmak agzinda diil sadece uykusu geldiginde emiyo benden almis sanirim bu huyunu ben 11yasima kadar emmisim hemde bütün gün parmak agzimda cok iyi hatirliyorum
kizim suan 3yasinda ve ben dert etmiyorum bunu acikcasi
benim ne parmagimda incelme oldu ne dislerim yamuk yada dislek gibi oldu cok sükürrrrrrr
sen bilirsin emzik verip vermeme konusunda ama parmagini emmesinide cok dert etme derim ben.....

benim kızımda emiyor ellerini bir ara unutmuştu tekrar başladı emmeye ben çekiyorum o emiyor bir türlü bırakmıyor inş zamanla bırakır

X