Doğuma Hazırlık Bebişlerin Eşyalarını Nasıl kullanacağız

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

EYXSXAN0066

Oğluşunun Annesi
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
191
0
arkadaşlar ya bebeklerin eşyalarını nasıl kullanmak lazım ben tüm kıyafetleri yıkadım ütüleyip yerine yerleştirecem daha iki ay var çekmecede tozlanırmı acaba bide battaniyeler uyku seti felan nasıl kullanılacak onlarıda yıkamak lazımmı siz neler yapıyorsunuz

ayy canım bende aynı dertten muzdaribim.biran önce yıkaıp ütüleyip hazırlamk istiyorum ama dahada erken diyorum.çekmecelerde krlenebilir diye.ailem gelip son 1 ay kala yapıcaklar hepsini.o yüzdende çok fazla düşünmemeye çalışıyorum.canım sana tavsiyem elinde yıka bütün cicileri.yorgan ve battaniyesini yıkamana gerek varmı bilemiyorum ama zaten yorganına nevresim geçireceğin için yoktur sanmıyorum.benim bebişimin polar battaniyeleri var onları yıkıcam öle kalın battaniye almadım çünkü bodrumda yaşıyorum ve sıcak bir yer gerek yok.ama örgü hazır battaniyesi felan var.onlarıda yıkamıcam.

canım bende bayramdan sonra izine ayrılıyorum.aslında bende acele ediyorum ama annem genel temizliğim ve bebek eşyaları yıkamasını ocak ayında yapıcaz diyor.yani kısacası bende içe giyilcek hemen hemen herşeyi yıkıyacağım

ben yıkamaya başladım bile..
dolapta nasıl tozlanabilirki kızlar..bilmiyorum ben dolabımda hiç toz görmediğim için belkide.
battaniyeleri filan yıkamıyorum..

ben herseyini yikiyip ütülücem
bebegin uyku setini ,carsaflarini battaniyelerini ... sonucta onlar bebek ve cok hassaslar biz bile kendimiz icin aldigimiz seyleri ilk önce yikiyoruz degilmi ? :))

Arkadaşlar granüllü sabun ile mi yıkıyorsunuz?Yumusatıcı kullanaak mısını ve bir de 40 derece yeterli olur mu yoksa 60 da falan mı yıkanaak bu giysiler?

Kızlar bende battaniyeleri düşünüyorum, uyku tulumu çok kalın bozulur mu acaba makinada onu elde yıkarım herhalde, bi de ben yıkayıp hurçlara koymayı düşünüyorum sanırm hurçların içinde dolapta tozlanmazlar.

kızlar yıkayıp ütüledikten sonra hurclara yada kapalı poşetlere filan kaldırın tozlanmaz
ben öyle yapmıştım

valla sanki gelmeden kokusu gelmiş gibi oldu herşeyi hazır böyle beklemek daha zor ama sürekli eşyalara bakıyoruz hatta gelip gidp beşiği sallıyoruz

valla sanki gelmeden kokusu gelmiş gibi oldu herşeyi hazır böyle beklemek daha zor ama sürekli eşyalara bakıyoruz hatta gelip gidp beşiği sallıyoruz

:1hug: ins. saglikli gelir bebisin tatlim kucagina
bende besigini ve arabasini bekliyorum bi gelseler bende bebisimi beklerken baka baka uyurum :asigim:

Arkadaşlar ben bebek çamaşırlarının ayrı ve özel deterjanlarla yıkanmaması gerektiğini duymuştum, sabun tozuyla yıkamayı düşünüyordum ama yıkama dedi bir arkadaşım. Aşırı hassas olurmuş bu da beraberinde astım gibi hastalıkları getirirmiş. Kendi çamaşırlarınızı neyle yıkıyorsanız onunkini de yıkayın tabi ayrı olarak kendi çamaşırlarınızla yıkamayın.Ne kadar doğru bilmiyorum, ama paylaşmak istedim.

arkadaşlar kıyafetler temiz olduğu için bebekler için hazırlanmış deterjan ve yumuşatıcıyla el de yıkama programıyla yıkayın,hiç bişi olmuo özellikle ben de uyku setinden korkmuştum ,mis gibi oldu.ama herşeyi yıkayın,yorgan ,battaniye hepsi..tabi yünlüleri yünlü programında :))
kolay gelsin ..aa bi de dalinin ürünleri çok güsel kokuo:))

Arkadaşlar ben bebek çamaşırlarının ayrı ve özel deterjanlarla yıkanmaması gerektiğini duymuştum, sabun tozuyla yıkamayı düşünüyordum ama yıkama dedi bir arkadaşım. Aşırı hassas olurmuş bu da beraberinde astım gibi hastalıkları getirirmiş. Kendi çamaşırlarınızı neyle yıkıyorsanız onunkini de yıkayın tabi ayrı olarak kendi çamaşırlarınızla yıkamayın.Ne kadar doğru bilmiyorum, ama paylaşmak istedim.

haklisin tatlim bende oglumun kiyafetlerini ayri yikamistim tabi ayri bi camasir sepetinde duruyordu ...
ama kiyafetlerini tabiki kendi kullandigim deterjan tozuyla yikadim cok sükür ne bi alerji nede bi sorun yasadik
bir bucuk yasina kadarda herseyini ütülemistim a.s.

ya bende 30 derecede kısa programda yıkadım bebişin ciclerini yıkanmış kıyafetlerle yıkanmamışların arasında fark oluyo sanki kullanılmış yıkananlar diğerleri yeni gibi yani?

ya kıslar bende haftaya yavaş yavaş yıkamaya flan başlayacağım.kaynanam sabun tozu alırız onunla yıkarız dedi. o bişey deilde anacım avuç içi kadar kıyafetleri nasıl ütülüyorsunuz. ben anlamadım bişey bu işten. ütü gözümde büyüyo

ya kıslar bende haftaya yavaş yavaş yıkamaya flan başlayacağım.kaynanam sabun tozu alırız onunla yıkarız dedi. o bişey deilde anacım avuç içi kadar kıyafetleri nasıl ütülüyorsunuz. ben anlamadım bişey bu işten. ütü gözümde büyüyo

ben ütü yapmanın bi kolayını buldum canım kanepeye oturdum ütü masasını kanepenin boyuna getirdim tüm çamaşırlarıda yanıma aldım ütüleyip katladım ordan dolaplara yerleştirdim hiç zor olmadı hatta tv nin karşısında yaptım hiç canım sıkılmadı

X