BeBiŞlErİn BaNyoLaRı

ghaneli

^AhmetBarışCanan^
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
1.784
10
KIZLAR ŞUAN KAYINVALİDEMLE BERABER YIKIYORUZ OĞLUMU AMA YARIN GİDİYO OĞLUMDA 10 GÜNLÜK OLUYO KORKUYORUM BİRAZ NASIL YIKIYCAM DİYE
SİZ NAPIYOSUNUZ KİM YIKIYO BEBEKLERİNİZİ?:teselli:

benim kaynanam yıkıyor oda 40 cıkana kadar yıkıycak aslında ben yıkarım dedim ama sonra üzülmesin 40 cıkana kadar yıkasın bari diye bıraktım
40 cıktıktan sonra eşim evdeyken birlikte yıkıycaz kızımı korkma canım korkarsan bebekte endişelenir aglar sen rahat ol oda rahat oluyor benim kaynanam bide ayakalından tutup salandırıyor banyodan sonra boyu uzansın diyeymiş bizim zilinin hic sesi cıkmıyor valla seninki aglıyormu banyo yaparken

aaay canim, ayaklarindan mi sallandiriyooor ??? cok korkarim ben yaa, Allah korsun, ama tabiki de eskiler bilir bu isleri :)

ya benim kızımın göbeği hala düşmedi. bugün 10 günlük oldu. bi iki gün daha sürer gibi görünüyor. o yüzden yıkamaya korkuyoruz. bi iki kere annem yarım yamalak yıkadı o kadar. doktor göbek düşene kadar yıkanmayacak demişti. hastanede hemşireler sağolsunlar her gece yıkamıştı ama göbeğine su değdirmeden yıkamak çok zor. bu arada kaçıncı günde düştü sizin göbekler?

meralcim benim bu sabah düştü 11. günde bende çok endişelenmiştim düşmedi daha diye alkolle pansuman çok işe yaradı düşürdü hemen doktorumuz vermişti ondan önce baticon sürüyoduk başka doktor alkol verdi tavsiye ederim bizde yarın banyo yaptırıcaz inşallah annem yıkayacak bizimkinide 20 sine kadar kalıcak sonra gidicek annemde artık biz eşimle yıkayacağız beceririz herhalde:)))

benim oğluşumun göbeği 8.gün düştü...ama sonra kanadı biraz doktora götürdük ilaç verdi,3gün kullandık geçti.sonra yıkadık yavrumu...

bir haftadır evde tekim.ablamı,annemi yolladım evlerine,rahata alışmayım diye.kocacığımda çalışıyo,akşam geliyo.ama hava güzel olduğu için akşamda olsa yıkıyoruz.biraz öncede yıkadık yavrumu hiç sesi çıkmıyor,çok seviyor suyu.su kuşu benimki.maşallah maşallah.şimdi uyuyor yavrucak...korkmayın yıkayın eşinizle beraber,hiç bişeycik olmaz alimallah...

yok seviyo aslinda suyu hiç sesi çikmiyo maşallah birde filenin iki tarafindan sikica tutuyo düşeceğini falan zannediyo herhalde
biz 2.günden bugüne 4 sefer yikadik 8.günde düştü göbeği bugün yine yikadik göbeğine herhangi pansuman falan yapmadik doktor kuru tutun yeter dedi öylede yaptik sorunsuz düştü göbişi hepinizin mis kokulusunu kokluyorumm

bebeğim 3 gunluk...doktor hastaneden çıkar çıkmaz yıkamamızı söyledi...2 kere yıkadık...annem tutuyor,ablam felanda suyunu dökup yıkıyor...ama kucuk insan ister istemez stres oluyor...göbegide umarım hemen duser...

meralcim benim bu sabah düştü 11. günde bende çok endişelenmiştim düşmedi daha diye alkolle pansuman çok işe yaradı düşürdü hemen doktorumuz vermişti ondan önce baticon sürüyoduk başka doktor alkol verdi tavsiye ederim bizde yarın banyo yaptırıcaz inşallah annem yıkayacak bizimkinide 20 sine kadar kalıcak sonra gidicek annemde artık biz eşimle yıkayacağız beceririz herhalde:)))

canım biz de ilk günden beri alkol sürüyoruz. hastanede başlamıştık. ama epey sağlam galiba bizim göbiş... inşallah bizimki de düşer biran önce.

Benim oglusum 5.gunde attı gobişi ama biz de alkol kullandık baticonu dustukten sonra surmeye basladım banyosunu ilk 1 hafta annemle yıkadık artık kendim yıkıyorum ama birinin su dokmesi gerekli hergun yıkayın kızlar yıkadıkca kendine geliyo yavrular gun atlamamaya calısın..

adasu canim kayinvalidemde tutup bacaklarinda tepe üstü salliyo çok korkuyorum bişey olur diye yok boyu uzansinmiş
ama sen yapma sakin bacağini falan çikarirsin diyoo

bende annemle yıkıyorum, en başta bir telaş bir telaş bende sorma..
walla bana sorarsan tek kişi yıkanmaz..
eşinle yıkayabilirsin, sen tut o su döksün bence..cunku o tutarsa balık gibi kayıyor bebişler elden :))

vallaha ben oglumu o kadar cok yikadim ki bebekken cogu zamanda hep yanliz ilk gunleri bile ay ne guzel oluyor yikamasi onu insallah unutmamisimdir
ay o boy uzama seyi bence dogru degil hani benim boyum uzun degil:uhm:her neyse dikkatli olun da bi sey olmasin bebislere allah korusun :1no2:
ay kizim gelsin de annesi bici bici yaptirsin
oglan buyudu artik ne guzel yikaniyor oh bakalim kizda insallah unutmamisimdir :lepi::lepi:

bizim bebişide biz kayınvalidemle falan yıkarız heralde bazende eşimle yıkarız ama ilk günlerde tecrübeli birileri yıkar ben korkarım çünkü yavaş yavaş alışcaz artık kayınvalidem hergün 2 kere yıkarız diyor rahatlarmış bebiş..........

benim kızımın göbeğide tam haftasında düştü.şimdilik annem yıkıyor.oda haftaya gidiyor ondan sonra eşimle ben yıkarız artık.annem küvetinin içine kirli battaniyesini ve kıyafetlerini koyuyo üzerine yatırıyor önce ön tarafını yıkıyor kafasını ıslatmadan sonra sol kolunun üzerine çevirip sırt kısmını yıkıyor bu arada bende su döküyorum.en sonda kafasını şampuanlıyo iki kez ve bitti.biz iki günde bir yıkıyoruz oda alıştı herhalde sudayken hiç sesini çıkarmıyor.

KIZLAR ŞUAN KAYINVALİDEMLE BERABER YIKIYORUZ OĞLUMU AMA YARIN GİDİYO OĞLUMDA 10 GÜNLÜK OLUYO KORKUYORUM BİRAZ NASIL YIKIYCAM DİYE
SİZ NAPIYOSUNUZ KİM YIKIYO BEBEKLERİNİZİ?:teselli:

allah bagıslsın canım benım
gule gule buyut bebegını canım
valla ıkı kız buyuttum hıc kımseyle yıkamadım canım
gerekte duymadım
halada oyle her ısıme kendım kosarım
canım benm bebek kuvetlerı varya ondan al yoksa bırde fılesınden al yatır ıcıne 7 8 aylık olana kadar yıka
sonrada fıleyı cıkar kuvetıne oturt yıka
ben ıkısııde oyle yaptım
hala sımdı kardesını yıkarken buyuk kızımda gelıyor
ıksını oturtuyorum kuvetın ıcıne ben ıkısınıde yıkıyorum onlarda eglenıyor.
yaparsın canım benım
korkma bıseycıkler olmaz.
opyorum o mıs kokulu melegı canım gule gule buyut sekeıma.s.a.s.a.s.a.s.

eve geldigim ilk günden beri kendim yikiyorum oglumu .. sorun yasamadim.. cesaretliyimdir de ben acuk jeyyar hic korkmadim

adasu canim kayinvalidemde tutup bacaklarinda tepe üstü salliyo çok korkuyorum bişey olur diye yok boyu uzansinmiş
ama sen yapma sakin bacağini falan çikarirsin diyoo

evet canım benimkide öyle yapıyor 40dan sonra köye gidicek bide banyo yaptırmak ve mevlütü icin burda yoksa köyde işleri var agustosun ilk haftası hem 40 cıkıcak mevlüt yapıcaz hem onlar gidicek bu sefer kızımı ben yıkıycam bakalım

kızlar ben bide ilk gün file kulandım sonra kulanmıyorum küvetini su dolduruyoruz onu öyle icine sokuyoruz cok hoşuna gidiyor siz nasıl yıkıyorsunuz filelimi küvet icindemi

X