bebişlerimizin oyun arkadaşları :)

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
237
arkadaşlar benim oğlumu oyalamak çok zor::
aslına bakarsanız öyle pek oyuncak tarzı şeyleri de yok
geçen eşim dedi ayına uygun gelişimine yardımcı oyuncaklar almamız gerekir mi acaba diye
aşağıda resimlerini koydum bu tarz şeyleri var ama hiçbirini sevmiyor
siz neler aldınız oyuncak olarak
bebişleriniz nelerle oyalanmayı seviyor
resimde koyarsanız sevinirim

img4442hx3.jpg

w800.png

img4443xs7.jpg

w800.png

img4444xk9.jpg

w600.png

img4445pd8.jpg

w600.png

bu ayıcıklarla hiç ilgilenmiyor zaten

Son düzenleme:
canım resimleri göremiyorum ama sanırım bebeğin daha oyuncaklarla ilgilenmiyor olabilir. henüz 4 aylıksınız. belki bundan sonra başlayacaktır ilgilenmeye. konuyla ilgili küçük bir alıntı yapayım,umarım işine yarar:

Bebek 2. ayını doldurup 3. ayına yaklaşırken en fazla hoşuna giden oyun, aynada kendini seyretmektir. Bebeğiniz 5 aylık olduktan sonra artık ellerini kullanmayı öğrenmiştir. Ona elleriyle meşgul olabileceği oyuncaklar alabilirsiniz.
Beşbuçuk aylıktan sekizbuçuk aylığa kadar bebeğiniz basit mekanizmalara ilgi duyar. Renkli toplar, tüylü oyuncaklar, çek bırak arabalar. Sekizbuçuk aylıktan ondört aylığa kadar çocuklar artık sadece oyuncaklarla değil herşeyle oynamaya başlar. Evin içindeki butun eşyaları bir oyun aracı olarak görür.

arkadaşlar benim oğlumu oyalamak çok zor::
aslına bakarsanız öyle pek oyuncak tarzı şeyleri de yok
geçen eşim dedi ayına uygun gelişimine yardımcı oyuncaklar almamız gerekir mi acaba diye
aşağıda resimlerini koydum bu tarz şeyleri var ama hiçbirini sevmiyor
siz neler aldınız oyuncak olarak
bebişleriniz nelerle oyalanmayı seviyor
resimde koyarsanız sevinirim

img4442hx3.jpg

w800.png

img4443xs7.jpg

w800.png

img4444xk9.jpg

w600.png

img4445pd8.jpg

w600.png

bu ayıcıklarla hiç ilgilenmiyor zaten

bende aynı şekilde kızımı oyalamakta çok zorlanıyom bir sürü çıngırağı müzikli ışıklı oyuncağı var ama pek ilgisini çekmiyo ben ona şarkı söylüyom konuşuyom hareket yaptırıyom ama bir yere kadar sonra ondan da sıkılıyor hele oturma odamızı hiç sevmiyo hemen sıkılıyor biraz gene mutfakata duruyor en uzun süre sıkılmadığı pozisyon kucağımda sırtı bana dönük şekilde evin içinde oda oda dolaşmak onada benim belim dayanmıyor şimdilik böyle bakalım bir an önce oyuncaklarıyla oynamaya başlasaydı

ay aynen şarkıcı ve dansöz oldum
bayılıyor karşısına geçip oynadığımda
ama şaklabanlıklar da bi yere kadar

bu arada resimler çıkmıyor artık neden ???

walla sited deisiklik oluyo sanirim yine..bendede gözükmüyo..

neise konumuza gelinceee
duygucum benim oglan kitap kurdu :)) iki tane bez kitabimiz var
o renkli renkli hayvanlara bakmaya bayilio .. elinden hic düsürmüyo.ayrica kitabin yaninda bir cingiragida var ordan tutup .. pestilini cikariyo :KK70:

benim oglumda onunde asilan oyuncaklariyla oynuyor daha..onlar vuruyor,agzina sokuyor..eline aldigini birakiyor bir sure sonra....

bende kızımı oyuncaklarla oyalamakta baya zorluk çekiyorum.bir süre bakıyor huh rahatladım diyecekken tekrar mızmızlanmaya başlıyor. galiba biraz daha büyümeleri gerek.

size tavsiyem kurabiye kavanozu benim oğlum çok seviyor hem şekillerle oynuyor müzikli olduğu için hoşuna gidiyor uzun süre oynuyor severek fiyatı pahalı ama değer 49 ytl

biz oyun matında güzel zaman geçiriyoruz. ona asılı duran başka oyuncaklarda var dişlik tarzında. ağzına sokmak için çekince sesler çıkarıyor. farklı sesler çıkaran anahtarlığa benzeyen çıngırak-dişlik aldık dün. çıkan seslerden biri ürküttü onu, ilk bi kaç duyuşunda dudağını büzerek ağladı sonra alıştı. ama sorun şuki hepsini ağzına sokmaya çalışıyor ve olmayınca sinirleniyor :) bide çocuk şarkılarımız var. matında oynarken bazan onları çalıyoruz oda eşlik ediyor :dance: dediğiniz gibi karşısında şarkı söyleyip oynayınca zevk alıyor :sm_cool: benim eller kollar oynadıkça oda heyecanlanıp oynatıyor kollarını bacaklarını. bi de babası en büyük oyuncağı, onunla boğuşmayı çok seviyor.a.s ama şu da var ki hepsinden de 10 dakka sonra sıkılıyor a.s

evet aynen bende aldım çıngıraklı oyuncak ve dişlik tarzı bişey
bi süre oynuyo ağzına sokuyo sonra sıkılınca basıyo çığlıgı ..
yatmak istemiyo yatırıp oyuncak veriyorum en fazla 2 dk sonra
sinirlenmeler vee neler neler..saçlarımı çok seviyo saçımı salmam
onun çok güldürüyo ..

bende nasıl oyalayacagımı sasırdım valla cıngırak ve benzer oyuncaklala sadece 2 dakıka avunabılıyo
onun tek derdı tv onu ac ızlesın konussun kendı kendıne bende yarım saat izletıyorum
sureklı konusacaksın
gıdıklayacaksın ve hep ben yanında olacagım

benimki 3 aylık da aynen hep konuşayım ona karşısında oynayım tv ye baksın ,,hatta 6 aylık kıız olan bi arkadaşım hala oyuncakları istemeyip kendilerinin ilgilenemesini istediğini söylemişti bebeğine göre de değişir tabe ilgelenenen var ilgilenmeyen,,,şu an sanırım ancak asılı şeylere tepeden tepeden bakmak tercihleri ya zaten emeklemeye başlayınca bizi gözlerimi görür canavarların ne varsa alıp oyuncak nietine ağızlarına sokcaklar vs,,

bende oyun halısı aldım hepsiburaddan gelicek tedarik sürecindeymiş inşallah oyalanır

bende oyun halısı falan yok şimdilik dişlik ve çıngırakla baya idare ediyoruz.ama bazen dişliği ağzına öyle bir sokuyor ki kusacak gibi oluyor.çıngıraklada oynuyor oynuyor elinden düşünce basşlıyor ağlamaya.bu arada önceden bir elinden diğerine geçiremiyordu şimdi 1 haftadır bakıyorum çıngırak bir o elinde bir o elinde :)

ImageShack - Hosting :: 002wv4.jpg
buda benim pamuşumun en sevdigi oyuncak sünger bob kaydirigubbakcemile2

Benim kızım 3,5 aylık, 1 ay önce oyun istediğini anlayınca tekmele oyna oyun halısı aldık onu çok seviyor. Tepesinde bir sürü oyuncak asılı, onları çekiştiriyor, ayaklarını vurunca sesler çıkıyor, çok oyalanıyor onda. Sıkılınca yüz üstü çeviriyorum ayna var halıda ondan kendine bakıp konuşuyor. ondan sıkılınca acakucağına koyup önüne balon şişirip koyuyorum onunla oynuyor, biberon kullanmıyoruz ama oynamayı seviyoruz (hem de ben alıştırmaya çalışıyorum işe başlayacağım), ağzına sokup çıkarıyor oynuyor. Ondan sıkılınca yatağına koyuyorum, asılı dönencesi var onunla oynuyor. Çıngıraklı patiklerini takıyorum biraz onunla tepiniyor. Bütün günüm onu yer değiştirmekle geçiyor, ama en azından onlarla vakit geçirdiği zamanlar biraz iş yapabiliyorum. Yemek yerken mutfağa götürüp eline poşet veriyorum çıkardığı sese bayılıyor. İşte böyle oyalamak çok zor, hemen sıkılıyorlar. Evde kucakta gezmeye bayılıyor.

X