bebişleri gün içinde nasıl oyalıyorsunuz?

muhjeo

seniyorum:)
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2008
153
4
arkadaşlar malum bebişler 6. aylarını doldurmak üzereler artık akılları bişeylere ermeye başladı ye iç yat uyu yapmıyorlar bu yüzden ben bazen çok zorlanıyorum dikkatini çekmek için çeşitli uğraşlar veriyorum ama çok yoruluyorum sizler neler yapıyorsunuz bu konuda paylaşımlarınızı bekliyorum.

mesela ne tür oyunlar yapıyorsunuz?daha fazla dikkatini çekmek ve vakit geçirmesini sağlamak için ne tür oyuncaklar almalıyım dönencesini artık sevmiyor hiç dikkatini çekmiyor çıngırakları vs. oyuncaklarıda var ama tutamadığı için tam olarak oynayamıyor televizyon izletmek istemiyorum bebek kanallarını falan.

slm bebeğim çıngırakla oynuyor kavrıyor çok seviyor ama diş problemi var sürekli eli ağzında dedesi sürekli gezdiriyor ben şanslıyım yanlız değilim kayınvalidemler bizdeler bazen bebek kanalları çok hoşuna gidiyor gülüyor çokkk gıdıklıyorum çok hoşlanıyoorr

valla benim sıpa her dakka her saniye kendisiyle ilgilenilsin istio, yanında olsam bile 2 dk onunla ilgilenmeyeim hemen mızırdamaya başlıyo, beyefendiyi memnun etmek çok zorlaştı artı kne yapcam bende bilmiorum :uhm:

valla ben cok bunalınca baby tv yi acıyorum.ordaki müzikler acaip rahatlatıo onu.

ben sureklı aynı seylerı sunmamaya calsıyorum mumkun oldugunca sıkılmasın dıye.
bır oyuncağı ıle bugun oynadıysa 1-2 gun kaldırıyorum kı unutsun tekrar cıkardıgımda ılgı ceksın...
bırde sureklı pozısyon degıstıyorum.bıraz yuzustu yatıyor bıraz oturuyor bıraz ana kucağında bıraz yatagında oylece bırakıyorum sessiz ve oyuncakszı kendı halıne..
bıraz muzık dınletıyorum,kendım sarkı soyluyorum,bol bol konuusyorum.bır ısle ılgılenıyor bıle olsam sık sık yanına gelıpkonusuyorum sıkılmasın dıe.gıydırıp balkona cıkarıyorum hava alıyoruz boylece ıkımızde.evı ıcınde dolaştırıyorum esyaların adını soyleyıp tanıtıyorum.aynanın karsına gecıyoruz bırkte cok hosuna gıdıyor bu.bıde hıkaye anlatıyorum bazen.her zaman resım gostererek değilde,onunla konuyormus gıbı anlatıyorum oylece bakıp dınlıyor. ,babası kucağına alıp oynatıyor,gulduruyor,ce-ee oynuyoruz cok guluyor :) ,en azından elıne bır torba verıyorum sakur sukur ses cıkarıo oynuo onla,, yanı yapacak cok sey buluyorum ben..

ama tv hıc acmıyorum ben.

Gunduz bakıcısını aksam beni yiyor .sürekli kucak bi sürü oyuncak yıgıyorum önüne sırayla hepsini veriyorum alıyor eviriyor ceviriyor fırlatıyor ana kucagına koyuyorum en fazla 3 dk sürekli kucak istiyor bazen oda yı iyice ısıtıp altını acıyorum altı acık olunca feci mutlu oluyor ayaklarıyla oynuyor oyalanıyor bi muddet

bende iki oğlan var siz şanslısınız yine...:))
ben bazen anakucaklarının karşısına geçiyorum konuşuyorum gülüşüyoruz bazen müzik açıksa hem zayıflayım hem onlar oyalansın diye göbek atıyorum..:))))
tvye takılıyor gözleri çünki tam karşısındalar öyle denk geldi tvye baktırmak çok iyi değil ama iki tane olunca ne ypayım oyalanıyorlar..
şimdilerde çıngıraklalrı ve ayıcıklarıyla oynuyorlar bu aralar salyalarımız arttı babamız sulu diş kaşıyıcı almış içinde renkli su var biri karpuz dlimi diğeri gitar şaklinde kaan bey bir ieline biberon şeklindeki çıngırağı diğer elinede gitr kaşıyıcı alıyor sıkı sıkı bırakmıyor artık herşeyi ağızlarına götürüyorlar..
kerem bey karpuz kaşıyıcıyı pek sevemedi sadece rengi için eline alıyor çabuk atıyor bir bakıyorum battaniyesini kemirmeye başlamış.. zaten ara öğünlerde püre veriyorum biraz oyun derekn uykuları geliyor gözler küçülüyor kerem kendi kendine uyuyor kaan beyide ayakta salıyorum uyutuyorum..
bu ara ikiside hareketlendi artık anakucağında çok fazla bırakamam kaan bey kıçını ittire ittire uca kadar geliyor keremde kayıp geliyor...
arada bizde cee yapıyoruz kerem kahkahlarla gülüyor kakan sadece gülüyor geçiştiriyor.. kaan beyin uyurken duyduk sadece kahkasını normalde gülüyor ama tebessüm şeklinde ağzı açık bir şekilde... ne zaman kahkaha atacak bakalım sabırla beklioz..onun yerine çığlık atmayı öğrendi akıllı sıpamm..

bol bol konuşuyoruz hem babası hem ben otrmaya bayılıyo eğer keyfi yerindeyse sabahları özellikle bi yarım saat yatıp odasındaki bordürlere falan bakar onlarla konuşur kanepenin köşesine oturtup önüne 1 çıngırak veriyorum onu al bırakıyo oyalanıyo ardından ayağına ulaşmak için çabalmaya başlıyo canmız sıkıldıysa evimizi geziyoz bazen kucağımda bazen de arabasında dolaştırıyorum kucağımdaysa mümkün olduğunca her nesneye dokulduruyorum adlarını söyletiyorum aynayı çok seviyoz ayna karşısında bana gülücükler atar ağzını burnnu öğretiyorum şarkı söylüyoz hoplatıyoz ne bilem herçeşit şebeklik yapılıyo haa şimdilerde dönencesini iyice aşağı indirdim kızımıda yükseltiyom battaniyeyler falan oyuncaklara uzanıpçekiştirio hiç gıkı çıkmıyo epeyce gündüz iyiyz de akşam şu dişlerin derdi bizi öldürüyo ellerini kemire kemire ağlıyo yavyu

ben sureklı aynı seylerı sunmamaya calsıyorum mumkun oldugunca sıkılmasın dıye.
bır oyuncağı ıle bugun oynadıysa 1-2 gun kaldırıyorum kı unutsun tekrar cıkardıgımda ılgı ceksın...
bırde sureklı pozısyon degıstıyorum.bıraz yuzustu yatıyor bıraz oturuyor bıraz ana kucağında bıraz yatagında oylece bırakıyorum sessiz ve oyuncakszı kendı halıne..
bıraz muzık dınletıyorum,kendım sarkı soyluyorum,bol bol konuusyorum.bır ısle ılgılenıyor bıle olsam sık sık yanına gelıpkonusuyorum sıkılmasın dıe.gıydırıp balkona cıkarıyorum hava alıyoruz boylece ıkımızde.evı ıcınde dolaştırıyorum esyaların adını soyleyıp tanıtıyorum.aynanın karsına gecıyoruz bırkte cok hosuna gıdıyor bu.bıde hıkaye anlatıyorum bazen.her zaman resım gostererek değilde,onunla konuyormus gıbı anlatıyorum oylece bakıp dınlıyor. ,babası kucağına alıp oynatıyor,gulduruyor,ce-ee oynuyoruz cok guluyor :) ,en azından elıne bır torba verıyorum sakur sukur ses cıkarıo oynuo onla,, yanı yapacak cok sey buluyorum ben..

ama tv hıc acmıyorum ben.

bende oğluşumu tıpkı böyle oyalıyorum.anlatıklarının hepsini yapıyorum.bir işle meşgulsem uzun süre yanlız bırakmıyorum gelip konuşuyorum.ya da yanıma alıyorum mutfakta bişiy yaparken o pusetinde bana bakıyor, bend eonunla konuşuyorum işimi yaparken.en çok da ce--ee yi ço k seviyor. sesli olarak da gülüyor bazen. cd de müzik açıyorum.çocuk şarkıları fln çok seviniyor .eller hava da heyecandan kıpırdatıp duruyor.balkona çıkmayı çok seviyoruz.camdan dışarıya bakıyoruz.(camı açmadan tabi)aynaya bayılıyoruz,ağlasak bile aynayı görünce susuyoruz. ve en sevdiğimiz şey sancak
- beşik yapıyoruz----nasıl mı? sırt üstü uzanıyorum dizlerimi karnıma çekip kırıyporum ve üstüne oğlıumu koyuyorum birlikte esnerken salıncak- beşik diye şarkı söylüyoruz.pek seviyoruz.delikafadulden:dance:

bende oğluşumu tıpkı böyle oyalıyorum.anlatıklarının hepsini yapıyorum.bir işle meşgulsem uzun süre yanlız bırakmıyorum gelip konuşuyorum.ya da yanıma alıyorum mutfakta bişiy yaparken o pusetinde bana bakıyor, bend eonunla konuşuyorum işimi yaparken.en çok da ce--ee yi ço k seviyor. sesli olarak da gülüyor bazen. cd de müzik açıyorum.çocuk şarkıları fln çok seviniyor .eller hava da heyecandan kıpırdatıp duruyor.balkona çıkmayı çok seviyoruz.camdan dışarıya bakıyoruz.(camı açmadan tabi)aynaya bayılıyoruz,ağlasak bile aynayı görünce susuyoruz. ve en sevdiğimiz şey sancak
- beşik yapıyoruz----nasıl mı? sırt üstü uzanıyorum dizlerimi karnıma çekip kırıyporum ve üstüne oğlıumu koyuyorum birlikte esnerken salıncak- beşik diye şarkı söylüyoruz.pek seviyoruz.delikafadulden:dance:

muhahaaa onu bizde yapıyoruz.leylek leylek havada yumurtası tavada die..bayılıo zilloş kaydirigubbakcemile3

muhahaaa onu bizde yapıyoruz.leylek leylek havada yumurtası tavada die..bayılıo zilloş kaydirigubbakcemile3

dimek onu bebeklr çok seviyo haa.bide yüzümüze yaklaştırıken çok mutlu oluyor.geçen gün elleriyle yüzümü yakalattırdım.oğluşum sesli gülücükler attın.ne zannediyosa artık(yaşasın annemi yakaladım, artık benim yiycem onu) mu ? diyor bilmem artık:roflol:

mümkün olduğunca yalnız bırakmıyorum.daha doğrusu hemen ağlamaya başlıyo.mecburen nerde işim varsa onuda yanıma alıyorum.uzun uzun konuşuyorum,şarkı söylüyorum.bazen kucağıma alıp dans ediyorum.yada karşısına geçip:teytey:dans ediyorum..aynalara bakmayı çok seviyo.gülücükler atıyo.artık yatmaktan çok sıkılıyo..sırtının yarısına kadar doğruluyo yatarken.ellerinden tutup kaldırmayı öğretiyorum bu aralar.fış fış kayıkçıyı oynuyoruz.çıngıraklarıyla oynuyo..sıkılırsa plastik mutfak malzemelerinden veriyorum eline..(mutlaka önce yıkıyorum)hele renkliyse bayılıyo.inceliyıo,ısırıyo..en sevdiği şey ise renkli plastik yumurtalıkkaydirigubbakcemile3..hava güzelse balkona çıkıyoruz bikaç dakika,değilse camdan baktırıyorum...gıdıklıyorum.yüzümü yaklaştırınca ellerini yüzüme sürtüp ciciiiiiiii diyorum.şimdi öğrendi kendi okşuyo gibi yapıyokaydirigubbakcemile3.arabasıyla evde geziyoruz..çok mecbur kalırsam yumurcak tv yi açıyorum.bazı çizgi filmlere ve molfix reklamındaki dans eden bebişlere kahkaha atıyokaydirigubbakcemile3ona uygun görüntüler olduğu müdettçe zararı olduğunu düşünmüyorum tv nin.bazen mecbur kalıyorum,çünkü odanın neresinde olursa olsun mutlaka izlemeye çalışıyo.kafasını ters çeviriyo yine bakıyo.akşamları babası da güreşmeyi öğretiyo oğluşunaÇok üzgünüm çoookkatıla katıla gülüyo resmen ya..sağolsun kocişte çok ilgili,herşeyi anlatıyo ona...ben de bebeğimi oyalayacak çok şey buluyorum.en güzeli ise onunla geçirdiğim zamanlardan büyük zevk duyuyorum:asigim:

slm kızlar bende ne zamandır bebeişimle ilgili şeyleri paylaşmak istiodum.aranıza hoşgeldim:)bende çoğu zaman neler yapsam gelişimi için die düşünüp duruorum genelde kitaplar okuorum bebeişime şarkılar soylüorum arada çıngırağını verirum eline onunla oyalanıo bezense büyük yatağa bırakıorum bayılıo sağa sola dönmeye bi uçtan diğerine gidip gelio walla:)evde yalnız olmak çok zor ama bebişle:KK43:şimdilerde mama sandalyes aldım ona bağlıyıp hallediorum anca işlerimi bide tv izletmeyin kızlar bebeklerin sadece duyma ve görme duyusunu geliştirip diğerlerini köreltiomuş aman dikkat...

ben de bunları yapıyorum.dokunma duyusuna yönelik bugün farklı kumaşlardan dokunma yastıkları diktim küçük küçük çeşitli renklerde.ne zamandır dikcem aklımda anca bugün yaptım ama oğlum bunları tatma duygusunu geliştirmek için kullanıyo o ayrı:roflol: bi de ali babanın çiftliğini seviyoruz biz hareketleriyle beraber.bi ara hayvanları küçük fon kağıtlara yapıştırıp görsel olarakta şarkımızı destekliycem ama hangi ara onu bilmiyorum.küçük kurbağa şarkısıyla da yüzümüzü ve vucudumuzu tanıyoruz.şu dizleri bükerek bebeşi oturtup oynamanın bizde ki versiyonu dıkıdık dıkıdık dee

ben de bunları yapıyorum.dokunma duyusuna yönelik bugün farklı kumaşlardan dokunma yastıkları diktim küçük küçük çeşitli renklerde.ne zamandır dikcem aklımda anca bugün yaptım ama oğlum bunları tatma duygusunu geliştirmek için kullanıyo o ayrı:roflol: bi de ali babanın çiftliğini seviyoruz biz hareketleriyle beraber.bi ara hayvanları küçük fon kağıtlara yapıştırıp görsel olarakta şarkımızı destekliycem ama hangi ara onu bilmiyorum.küçük kurbağa şarkısıyla da yüzümüzü ve vucudumuzu tanıyoruz.şu dizleri bükerek bebeşi oturtup oynamanın bizde ki versiyonu dıkıdık dıkıdık dee

elıne saglık canm.
bır ara resmını pylasır mısın fıkır olsun bızlere de..

dokunma yastığı diktim kalın pet şişeye farklı sesler içeren nesneler koydum diktim kumaşla kapladım açılmasın diye bide insan yüzleri yaptık bunların üstüne 3 tane var kadın mutlu erkek var bide çocuk var çok seviyo sallıyoz farklı sesler çıkıyo ayağının altına poşet koyuyum ses çıkartıyo ama yanındayken

burda yazılan çoğu şeyi bizde yapıyoruz ama benim kızım çabuk sıkılıyo hemen mızır mızır değişik ses duyarsa dikkatini çekiyo arıyo sesin nerden geldiğini bide hoşuna giden bir oyun oynadığımızda bi bağırmalar aman allahım :KK70: şimarmalar çok tatlı oluyor ısırmamak için kendimi zor tutuyorum :KK70:

ya bende zorlanıyom. bakıcı hepten ne yapacağını şaşırıyo ben işteyken. hergün yeni bişey bulmaya çalışıoz. benim kızımın parmak emme huyu var bırakıcak gibide durmuyo onun için eline ara ara buzdolabı poşeti geçiriyodum sonradan baktımki onun hışırtısı falan hoşuna gidiyo elinde baya bi oynuyoo. bide havuç soyup eline veriom. kalınca bi havuç hem biraz tat alıyo ondan hemde dişini kaşıyoo. AMA DİŞİ ÇIKMIŞ OLANLAR SAKIN VERMESİN. benimkinin dişi çıkmadı daha. bende önerilerinizi bekliom

Son düzenleme:
X