Bebişleri gece beslemek için uyandırıyor musunuz?

elmalxix turta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
1.182
4
47
Mesaj Linki
5 gün öncesine kadar saat kurup 2 saatte 1 bebeğimi uyandırıp emzirirken şimdi eşimin ve hemşirenin önerisiyle geceleri kızımızın acıkıp uyanmasını beklemeye başladık ki bu şekilde kızımız 4-5 saat uyuyor ve bize dinlenme şansı veriyor.

Acaba böyle yaparak kızımı aç mı bırakıyorum? Siz geceleri nasıl besliyorsunuz?

ne kadar şanslısın elmalı turta :)))) benim obur oğluşum en fazla 3 saat uyuyor, o da arada sırada. genelde 1.5, 2 saatte bir kalkıp emdiği için, benn hiçbişey yapmıyorum...

ben acıkıpuyanana kadar dokunmuyorum, zaten mama veriyorum ve o mamanın 3,5 saat kadar yeterli olacağını söylemişti hemşire, dün gece dört saat uyudu mesela maşallah bebişime:nazar::nazar::nazar:

benim bebegim gece uyumadığı için zaten hep besleniyor.ama gündüz 3 .4 saat hep uyuyor.uyandırmaya çalışıyyorum ama asla uyanmıyor bende aç kaldığı duşuncesiyle uzuluyorum.nasıl düzene gircez bilmiyorum.uykumuzda beslenmemizde çok düzensiz

ebuka ile aynı durumdayım ayrıca ben uyandım da gözümü açıp onu uyandırması kaldı hheheheeh

Ya kızlar ben de aynı durumdan dertliyim. Kızımın artık alışkanlıkları var. Evet resmen kızım her gece saat 2 de uyuyor ve akşam 8 den gece ikiye kadar saat başı hatta 45 dakikada bir emiyor. Alışkanlık haline getirdi bunu. Memeler yara oldu artık o kadar. Sonrasında da 4 buçuktan 5 e kadar uyanık ve bir de 7 buçukta uyanıyor. Hşiç şaşmışyor 8 e kadar kaka yapıp 8 buçukta uyanıyor. Gündüz uykularının arasında 3 saat-4 saat falan fark oluyor. Elmalıcım ben de senin gibi 2 saatte bir hatta saatte bir uyandırıyordum ama sanırım artık biraz uyumalarına fırsat vermek gerekiyor. Onun haricinde zaten acıkıncza dünyaları yıkıyorlar. Gerçi seninkinde de sarılık vardı. Ve sarılıkta gece beslenmesi çok önemliymiş. Anneler en iyisini bilir canım sen nasıl biliyorsan öyle yap kimseyi dinleme. Bana da hemşire saatte bir meme ver demişti.

bende acıkıp uyandığı zaman veriyorum.ama belli bir düzene giremedi.bazen 2 saate bir uyanıyor.bazen 4-5 saat uyuduğu oluyor.ama sabah 7 de uyanıyor.3 saat uyumuyor.sonra beraber uyuyoruz.hehe

ben geceleri 2-2 buçuk saatte bir uyandırıyorum emip tekrar uyuyo kızım maşallah pek düzenli emdikten sonra uyumaya devam ediyo.

canim bir onceki mesajda uyanik dedigim her yer uyuyor olacakti.bugun hastaneye gittik elmali ve kizimin 14 olan sarilik degeri 9 a dustu.doktor bunun nedeninin emme sikligi oldugunu soyledi.yani sariliginiz devam ediyorsa sakin 2 saati gecirme canim

Benim canavar en fazla iki saat uyuyup hemen uyaniyor meme icin.sanki kurulu saat,hic sasmiyor iki saati:)

benim kızım artık alıştı. 2en fazla 3 saatte bir kendi uyanıyor. bende onun kendi düzenini kurmasını ve kendi kendine alışmasını istediğim için hiç müdahele etmiyorum.

bende ilk zamanlar uyanınca emziriyodum geceleri.bazen 3-4 saat uyuduğu oluyodu.
sonra 2-3 saatte bir emzirmem gerektiğini okuyup uyandırmaya başladım.çünkü bizim oğlan uyurken emmeyi bilmiyor ve her emzireceğim zaman uyandırmam gerekiyo.sonra emzirirken hemencecik uyuyo.zorla uyara uyara 5 en fazla 7 dk.emzirebiliyorum 1 memeyi.sonra gazını çıkarırken uyanıyo.sonrada uyut uyutabilirsen:KK43:
uyutmak en az 1-1.5 saatimizi alıyo bazençsonra yarım saat sonra emzirme zamanımız gelmiş oluyo..ama ben kaldırmıyom.1 saat uyuyup tekrar vıyaklayarak uyanıyo..
ee böle böle takılıyoz sabaha kadar.
düşünün halimi:KK43:

benim oglusumda gece fosur fosur uyuyanlardan.geceleri uykusunda emmedigi icin 1 kez mama veriyodum diger saatlerde de zorla emzirmeye calisiyorum.gecen hafta dr.um mamayi kesmemi istedi.biz birde sarilik olunca kullandigimiz ilactan dr uyku yapar dedi.ama ilac biteli nerdeyse 1 hafta olcak.bizimki hala uyumak istiyor geceleri.bende saat kurup kalkiyorum ama onu bir turlu uyandiramiyorum.yarin dr umuz ne dicek bakalim?

bugun dr dan geldik.dr uyku suresinin 4 saat olmasinin normal oldugunu soyledi.uyku sirasinda buyume hormonlarinin salgilandigini ve aslinda sansli da oldugumu soyledi.

uyandırmayın ebbekleri açıktığında o nasıl olsa uyanır, uykusunu bölmeyin, benim bebeğim 5 saat uyursa seviniyorum, arkadaşların dediği gibi büyüme hormonları salgılanıyo,
bana doktor ve bebek bakma konusunda deneyimli çok insan söyledi uynadırmayın, o açıkınca uyanır ...

ya kızlar bende şaşırdım kaldım uyandırması çok zor oluyor geceleri kaldırmıyorum bazen 5 saat bazen 3 saatte bir uyanıyor o zaman veriyorum. ama gündüzleri 2 saatte bir uyandırıyorum. bazen gündüzleri bile çok zor uyanıyor. ben bile 3 saatte acıkıyorum o nasıl uyanmıyor diyorum. aç uyuyor diye üzzülüyorum. offff ne yapıcam bilmiyorum

X