bebişlere giysi alırken ?????????

ades_ballibadem

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Mart 2008
2.757
78
kızlar şimdiden birçoğumuz bebeişlere birçok kıyafet aldık,
ama benim tereddütte kaldığım tekbir nokta oluyor alış verişte
bedenleri 0-6aymı yoksa 6-12aymı alsamCADIARZU

0-6ay alsam bebek biraz iri olursa kıyafet olurmu yada hemen küçülürmü
6-12 alsam doğduğunda büyük olurmu :emir_bebek:

offf acemilik işte siz ne yapıyorsunuz-tatlicadiarzu-

ben küçüklerden az alıcam coğunlukla benim yeni yegenim oldu cnm tecrübe edilip gördüm bebekler çok cabuk büyüyo o küçükleri giyse giyse 1 ay giyebiliyo cnm oyüzden 6-12 fazla almanı tavsiye ederim

canım sanırım 2 bedeb dedğil 3 beden var ben 2 ve 3 bedenden alıyorum ağırlıkla en küçükten 2 3 tulum 2 pijama yeterli olur emin ol hastane çıkışınında var fazla abartmamak lazımm

Kızlar ben doğum yapmadan önce bir sürü cici almıştım oğluşuma tabi normal bebek boyutlarında olacağını düşünerekten son bir aya kadar öyleydi de ama bir doğdu 4850gr :nazar::nazar:boy da aynı şekilde tabi otamatikman hiç bir giysisi olmadı çoğunu hiç giymedi o yüzden çok fazla bii şey almayın yada küçük almayın derim ,bir de mevsimi düşünerek alın mutlaka havanın sıcak ya da soğuk olacağını göz önünde bulundurun,hepinize sağlıklı doğumlar dilerim

Kızlar ben doğum yapmadan önce bir sürü cici almıştım oğluşuma tabi normal bebek boyutlarında olacağını düşünerekten son bir aya kadar öyleydi de ama bir doğdu 4850gr :nazar::nazar:boy da aynı şekilde tabi otamatikman hiç bir giysisi olmadı çoğunu hiç giymedi o yüzden çok fazla bii şey almayın yada küçük almayın derim ,bir de mevsimi düşünerek alın mutlaka havanın sıcak ya da soğuk olacağını göz önünde bulundurun,hepinize sağlıklı doğumlar dilerim

ohhh ohhhh maşallah tatlı tosuncuğa:asigim::nazar:
işte bende böyle olabilir die hep 6ay 6-12ay aldım ama büyük olurmu diyede endişeliyim

bu arada son ay ne yedin öylede bebeişim böyle oldu maşallah:nazar:

ohhh ohhhh maşallah tatlı tosuncuğa:asigim::nazar:
işte bende böyle olabilir die hep 6ay 6-12ay aldım ama büyük olurmu diyede endişeliyim

bu arada son ay ne yedin öylede bebeişim böyle oldu maşallah:nazar:

Ben magnuma bağlıyorum canım en çok magnum yedim o bir magnum bebeği kaydirigubbakcemile3Darısı başınızaaaa Allah sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza almayı nasip etsin kıslarrr

gerçektenmi ya bende tombiş bebeklere hayranım ,umarım benim bebeğimde böyle tosuncuk olur
ama hakkaten ben dondurmanın kilo aldırdığını yine bi topikte okumuştum ama inanmamıştım demekki doğru

ne kadar mesela hergün 1tanemi yedin

bence küçüklerde 2-3 tane zıbın takımı almak şart.ama çok almaya gerek yok.zaten 2-3 giymede iyi gelmiyorlar.iri doğma ihtimali olduğu gibi erken yada düşük kiloda doğma ihtimalinide gözardı etmemek gerek.oğlum 3 hafta erken doğdu ve 2800 dü.kıyafetlerde kayboluyordu ama birhaftada toparlıyorlar zaten.
mevsimde çok önemli büyük bile alsanız kışlık birşeyler alırsanız belki kışa kadar 10 kilo olacak blemezsinizki.bebeğiniz olduğunda daha iyi anlayacaksınız bazen bazı kıyafet modellerini daha rahat kullandığınızı yada bebeğe daha çok yakıştığını göreceksiniz o yüzden ihtiyacınız kadar alın gerisini bebeğinizle birlikte seçersiniz :)

hadi ya ben hep 0-3 ay ve 3-6 ay aldım.annnaaaa toraman olursa yandım desenize.hastane çıkışınıda aldım.

bendede biraz 0-3 ay aldım
birazda 3-6 ay çok almayı düşünmüyorummm
dediğiniz gibi hemen büyüyorrr büyüdükçe almak istiyorum güzel güzel cicişlerr

Kızlar 0-3 la yenidoğan kıyafeti aynı şeyemi deniyor.
Ne kadar pijama, ne kadar badi alacaksınız.
Park yatakların yatağı içinde varmı ayrımı alacağız.
Altlı üstlü takım alacakmısınız, yada boydan tulum falan.

evet canım yenidoğanla 0-3 hemen hemen aynı

ben çıtçıtlı badilerden ve alt pijamalardan çok alıcam,

altlı üstlü 1kaç takım alırım ama ondan ziyade tulum alıcam daha rahat ,daha derli toplu olur bence

bide ben sordum park yatağın ,yatağı ayrıca fiyata dahil

park yatgın ıcındekı yatak ayrı
bırde cok cabuk buyuyolar cok fazla almamak lazım bence ben cogunu bırkez gıydırdım

çok fazla bişey almanızı tavsiye etmem arkadaşlar.bizim hiç giydirmeden kaldırdığım kıyafetler var vallahi.çok çabuk büyüyorlar inanın çoğu eskimiyor bile.benim kızım 6.5 aylık ama 6-9 aylık lar olmuyo bile.öyle tombiş bişeyde değil.giydirme vakti gelince almanızı tavsiye ederim.

Kızlar tulum alırken 0-3 aydan ziyade 3-6 aylık alın.

ben kızıma 2 tulum almıştım.daha 3 günlükken dedimki fazla büyümeden giydireyim şu tulumları ikiside olmadı küçük geldi.

Eğer bebeğiniz uzun olursa boşa gider.

Şimdi aldım 3-6 aylık vede ayaklı almadım.Uzarsa yine giyebilsin diye.
Aklıma bu geldi paylaşayım dedim :KK66:

Bence 0-3 ay bol bol alın.Çünkü bol bol kusuyolar,kakalar taşabiliyor.
Hatta üst daha fazla olsun.
Çıtçıtlı badilerde sırt açılmıyo diye güzel.Ama zıbınlarda kolay giydiriliyor diye güzel.bence her ikisindende alın.
Bizim kız durmuyordu giydirirken.En kolay giydirilenleri hemen hop giydiriyordum.
Önden düğmeli yada yandan düğmeli badilerde güzel.

ayyy ne güzel 2008 anneleri buradalar;
deneyimlerinizi bizle paylaşın lütfen çünkü ben hiç anlamam bebek kıyafetinden ve çevremde de bebği olan soracak kimsem yok..

Mesela kaç tane alalım, ayaklı tulum ve çıtçıtlı badiden. Çok masraf yapmak istemiyorum onun için beni zor durumda bırakmıycak şeyler almak istiyorum.
0-3 ay 5-6 badi yetermi?
Tulum kaç tane alalım.
[/B]

benim ablam 45 gün önce doğum yaptı,çoğu kıyafetlerini bir kere giydirmiş ve bazılarını hiç giydirmedim diyor bebek hemen büyüyor arkadaşlar tulumları felan ayaklı almamak lazımmış aslında bende hep ayaklı aldım,3 6 ay yada 6 12 ay alın kızlar bencede...

arkadaşlar 6-9 aylık alın,3 aylıklar pek giyilmiyor.en kullanışlısı çıtçıtlı bodyler.Şuan bile içten mutlaka giydiririm.Bir de yelek bol olsun,çok faydasını görürsünüz.Yaza gelecek diye askılı almayın fazla,çünkü üşürler diye pek giydirmiyorsunuz.Yarım kollu olsun.Ben hiç tulum giydirmedim,ayaklı pantolonlarla bodyler rahat geldi bana.Tabi herkesin kendi seçimi.Hayırlı doğumlar hepinize.

X