Bebişinin kulağı kepçe olan var mı?

sebnem-08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
115
0
Kızlar, doğduğunda gayet normal olan olan kızımın özellikle bir kulağı iyice kepçe oldu. Şapka giymekten nefret ediyor, herhalde onun da etkisi oldu. Kulak emzirirken, uyurken sürekli kıvrılıyor öne doğru. Mümkün olduğu kadar elimle düzeltmeye çalışıyorum ama her zaman da müdahale edemiyorum. E haliyle de giderek kepçeleşiyor. Baktıkça vicdan azabı çekiyorum ben yaptım kızımın kulağını böyle diye. Gerçi Allah sağlık versin, ileride estetik yaptırırız olmazsa, 15 dakika sürüyomuş. Şu manken kulağını japonla yapıştırdığında doktorlar söylemişti:roflol:
Önerebileceğiniz birşey var mı? Ya da bu saatten sonra yapılabilecek birşey var mı sizce?

cnm bnm eltimin bebeğide kepçeydi bizimkiler brz baskı kurdu bebek sapka takmak istemiomus o yzden düzelmemiş falan.6.ayından snra 1 ay süreyle hergün kızına bant taktı baskılara dayanamayarak we su anda zilliniin kulakları gayet normal.eğer cok cok ağliosa uyuyoken takmayı dene böylece uyanınca da alışkanlık yapacaktır henüz dha cok küçükler önlemini alırsan mutlaka düzelir.

ay benim oğluşum da kepçe de niye bu kadar üzüldün anlamadım canım ben seviyorum kepçelerini hihoyyyt
teyzem de kızlarının kulaklarını selobantla yapıştırmıştı , ben yapmadım yapmam da , Allah nasıl yarattıysa öyle güzel oğlummmmm diye düşünüyorumm kaydirigubbakcemile3

Benim kulaklarım çok küçük ve yapışıktır.Kızımın doğduğunda yapışıktı fakat yatarken yastıktan dolayı emzirirkende elimden dolayı öne doğru kıvrılıyor.Emzirirkende rahatsız etmek istemiyorum İnşallah bir sorun olmaz.

benım oglusumunda dogdugunda gayet normal olan kulakları yavas yavas kepcelestı sureklı ıce kıvrılıyor

benim kızımında kulakları doğduğunda yapışıktı şimdiayrılmaya başladı. ama çoğu bebek öyle olmuyo mu zaten. ben öyle biliyodum yani. başlarının büyüme hızıyla kulaklarının büyüme hızı bir olmadığı için olabilir mi acaba?
benim eşimin de kulakları 10 yaşına kadar kepçeymiş zayıf bi çocukmuş. ama sonra kilo falan alınca düzelmiş şimdi gayet yapışı. belki bizimkiler de öyle olur. belki erkek çocuklar için problem olmaz ama kız çocuklar için olabilir.ben bi doktora sorayım yazarım size cevabını.

ay benim oğluşum da kepçe de niye bu kadar üzüldün anlamadım canım ben seviyorum kepçelerini hihoyyyt
teyzem de kızlarının kulaklarını selobantla yapıştırmıştı , ben yapmadım yapmam da , Allah nasıl yarattıysa öyle güzel oğlummmmm diye düşünüyorumm kaydirigubbakcemile3

benim kız kepçe değildi, ben yaptım diye üzülüyorum da ondan..bi de tek kulağı öyle yaaa..düzeltmeye çalışayım, olmazsa öbürünü de kepçe yapmaya uğraşırım..olmadı ilerde sezen aksu modeli kestiririz saçları-tatlicadiarzu-

bi sitede buna verilmiş bi cevap buldum

siz elinizden geldiğince kulağının kıvrılmamasına özen gösterirsiniz. çünkü kıvrık kulakla rahat uyuyamayabilir. ama sadece pozisyon nedeni ile kulak kıvrık kalmaz veya baş yamuk olmaz. öyle olsaydı toplumda çok çok fazla böyle insan olurdu değil mi? insanların kulak yapıları ve baş şekilleri en çok genetik nedenlerle ilşkilidir. ailenizde kulak yapısı kıvrık kişiler varsa bebeğinizde de olabilir. bu ona geçen genlerle ilşkilidir. sağlıklı günler dilerim.

bence de uyurken bant takın,saç bantlarından ,nasıl olsa geçer diye düşünmemek gerek bence,yani Allah önce sağlık versin tabi ama ileride sıkıntı duyabileceği kulakları olmasın çocuklarımızın,üzüntüsünü onlar yaşayacaklar,önlem almak varken boşver etmek olmaz,ben böyle düşünüyorum

bizimde aynı oldu
doğduklarında tam yapışıktı
gün geçtikçe açıldı
bende senin gibi çok üzülüyorum
ben yaptım diye
babamızda estetik yaptırırız diyo
ailedede yok öyle
ama doğduklarında çok güzeldi kulakları
sonradan oldu
ben gündüzleri saç bandı takıyorum
oğluma ve kızıma
gece tehlikeli olur diye çıkarıyorum
ağızlarına iniveriyo bazen
oldu artık ya düzelecek yada öyle kalacak

arkadaşlar kafaları büyüdükçe düzelir gibime geliyo benim ya.çünkü ben ne kadar bebek gördüysem kulakları kepçe. yani kepçe olma sa da uçları kıvrık baya.

arkadaşlar kafaları büyüdükçe düzelir gibime geliyo benim ya.çünkü ben ne kadar bebek gördüysem kulakları kepçe. yani kepçe olma sa da uçları kıvrık baya.

canım doğru demişsin
bizde geçen doktora gittik
obebeklerinkilerde öyleydi
ama sanmıyorum düzelsin

kulankarlını eşarppla bağlayabilirsin annem bana öyle yaparmış eskiden ben de kepçe ve büyük kulaklıymışım şimdi Allaha şükür kulaklarım küçük ve kepçe değil (yani minnacık bi kepçelik var bana göre:))

Kızlar, doğduğunda gayet normal olan olan kızımın özellikle bir kulağı iyice kepçe oldu. Şapka giymekten nefret ediyor, herhalde onun da etkisi oldu. Kulak emzirirken, uyurken sürekli kıvrılıyor öne doğru. Mümkün olduğu kadar elimle düzeltmeye çalışıyorum ama her zaman da müdahale edemiyorum. E haliyle de giderek kepçeleşiyor. Baktıkça vicdan azabı çekiyorum ben yaptım kızımın kulağını böyle diye. Gerçi Allah sağlık versin, ileride estetik yaptırırız olmazsa, 15 dakika sürüyomuş. Şu manken kulağını japonla yapıştırdığında doktorlar söylemişti:roflol:
Önerebileceğiniz birşey var mı? Ya da bu saatten sonra yapılabilecek birşey var mı sizce?

Aynı durumu yaşıyoruz bizde. Kızım şimdi 3 aylık, sağ kulağı normal , sol kulağı gittikçe kepçeleşiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. 2 gün bant yapıştırdım kıvrılmasın diye ama daha olumsuz etkilerim diye korkuyorum. genelde o tarafa yatırmaya çalışıyorum. Sizin kızınızın nasıl oldu şimdi zamanla geçiyor mu merak ettim?

Güzelim. Benim oğlumun kulağıda bebekken kepçeydi. Daha kemikleri taze diye kendi kendime bişey denedim. Bi zararını görmedim. Kulaklarıda düzeldi. Eczaneden flaster aldım. Kulaklarını arkaya doğru yapıştırdım. Ara ara çıkarıp -belki ağrımıştır diye- 1-2 saat sonra tekrar taktım. Kızın kaç yaşında bilmiyorum. Benimki o zamanlar daha bebekti. O yüzden ağzı var dili yoktu. Büyüklerde işe yararmı bilmiyorum ama deneyebilirsin...

Aslında eskiden bebekler kundaklanır, başlarıda ince bi tülbentle sıkıca sarılırdı. Kulakları geriye doğru yapışmış olduğundan kepçe kulak bu kadan yaygın değildi. Şimdi aman özgür büyüsünler, aman rahat olsunlar diye bırakıyoruz el ayak her şey hareket halinde... Haliyle bebek sağa sola döndükçe zaten yumuşacık olan kulaklar öne kıvrılıyo, ve bence kemik yapısını etkileyip kepçeleştiriyo. Hatta kafa yamuklaşıyo... Eskiler sanki daha doğru bişey yapıyolarmış...

Aynı durumu yaşıyoruz bizde. Kızım şimdi 3 aylık, sağ kulağı normal , sol kulağı gittikçe kepçeleşiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. 2 gün bant yapıştırdım kıvrılmasın diye ama daha olumsuz etkilerim diye korkuyorum. genelde o tarafa yatırmaya çalışıyorum. Sizin kızınızın nasıl oldu şimdi zamanla geçiyor mu merak ettim?
Özlem hanım ben de aynı durumu yaşıyorum. Kızım 3 aylık ve sol kulağı hafif kepçe. Düzeldi mi ilerleyen zamanda?

X