Bebişi grip olan var mı?

Strawberry_83

Guru
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
5.352
1.396
slm kızlar bebişimin hafif bronşiti varmış doktor söylemişti 20 günlükken burnu tıkanıyordu şuan 3 ocakta 2 aylık olacak malesef bebeğim mevlütte yine rahatsızlandı dış kapı sürekli açılıp kapanınca üşüdü herhalde sürekli hapşırmaya burnunun tıkanınklığından hafifte öksürmeye başladı aynı durumu yaşayanlar var mı ?

canım benim kızımda hafif bir grip geçirdi malesef..ben hasta olmuştum ister istemez o na da bulaştı..ateş öksürük hiçbiri yoktu fakat burun tıkanıklığı artmıştı..tabi dr a götürdüm dr u ufak bir nezle dedi ve bronşite çevirmemesi için peditus şurup ve nefes açıcı bir şurup daha verdi..ayrıca burun damlamızı değiştirdi yerine tonimer verdi..şimdi daha iyi ..burnunu günde 5-6 kez temizliyorum..sizede geçmiş olsun..en kısa sürede atlatırsınız umarım..

merhaba

benim bebeğimde mevlüdünde rahatsızlandı

mevlüüdünü yarıda bırakıp hastaneye götürdüm

dr u hemen yatışını istedi.şok oldum

allahtan drumuza çok güveniyorum

bu aralar hastaneler bu vakalarla doluymuş
oysa bizim öyle çok aman aman bi şikayetimiz yoktu

burun tıkanıklığı hafif öksürme

bronşları dolmuş ve oksijen tedavisi gerekiyormuş

2 gece üç gün kaldık hastanede çok şükür şimdi iyi

pazartesi kontrol var

bu arada arkadaşlar havada çok mikrop varmış

okuyorum bazı arkadaşlar bebişlerini avm lere götürüyomuş

eşim mühendis ve o tür binaların klimalarını ve havalandırma sistemlerinin ölü farelerle ve mikroplarla dolu olduğunu söyledi

bebişlerimizin ciğerleri daha çok küçük lütfen yüzlerce hatta binlerce insanın soluduğu yerlere sokmayalım bebeklerimizi

en azından ben asla buna razı olmam

canım sanırım haklısın ..ben bebişimi avm ye götürdükten sonra hastalandı..artık bu kış anneanne dışında hiç biyere çıkmıycaz ..

elifcim ben sadece avm ye bağlamıyorum tabii,bende nezle olmuştum bununda payı var..ona bakarsan bu havalarda herkes çocuklarını götürüyor avm lere..ama bizim bebekler henüz küçük bağışıklık sistemleri zayıf, kollamak lazım..

canım benimkinin de burnumu genzimi biyeri tıkalı ama anlayamıyorum. korkum biraz da bundan. küçücük bebek uyurken horkuyor nerdeyse. üzülüyorum. doktora sorduk daha küçük ilaç vermeyin, yatarak emziriyorsan ondan olmuştur dedi. yatarak emzirme dedi. hoş pek de güvendiğim bi doktor değildi.
ben yarın tekrar düzgün bi yere göstereyim bebeğimi..

eylülcüm bu arada geçmiş olsun melis e. inşallah daha da iyidir...

canımcım o burun tıkanıklığı yenidoğanda oluyor, ama melisin herzamankinden farklı bir tıkanıklığı oluşunca götürdük dr a..önce ablama sormuştum ilaç kullanabilirmiyim diye o da dr una sormuş bebek henüz küçük demiş kullanmasın fakat ben güvenmedim ve kendi dr umuza götürdüm..4 kilo üzeri bebeklerde peditus ağrı kesici ateş düşürücü kullanılabilirmiş..ayrıca şimdi daha iyi canım sağol ..umarım zehraya bişeycik olmaz..

burun tıkantıklıgı bızde de var. bende rhınomer okyanus suyu kullanıyorum.
bugun avm ye gıdecektık bebısle ılk defa ama yazılanları gorunce vazgectım

merhaba

benim bebeğimde mevlüdünde rahatsızlandı

mevlüüdünü yarıda bırakıp hastaneye götürdüm

dr u hemen yatışını istedi.şok oldum

allahtan drumuza çok güveniyorum

bu aralar hastaneler bu vakalarla doluymuş
oysa bizim öyle çok aman aman bi şikayetimiz yoktu

burun tıkanıklığı hafif öksürme

bronşları dolmuş ve oksijen tedavisi gerekiyormuş

2 gece üç gün kaldık hastanede çok şükür şimdi iyi

pazartesi kontrol var

cnm özel hastanelere güvenmiyorum ben pek banada ilk gittiğimde buhara sokucaz dedi istemedim hastanede binbir türlü mikrop var küçücük yavrumu oraya sokmakmayı içim el vermedi zaten 2 haftada düzeldi ama malesefki mevlütte tekrardan rahatsızlandı yavrum geceleri o nefes alamadıkça fenalaşıyorum bi kaç öneri duydum yatağının baş kısmını yükselt daha rahat nefes alır diye gerçekten gece rahat uyudu ve burnu aktı ilk defa kızlar söylediğini ilac ateş düşürücü ağrı kesici bize faydası olurmu bilemiyorum 3 ocakta kontrolümüz var hem hastalığına hemde aşısını yaptırıcam inşallah ozamana geçer ve 2009 a sağlıklı bir şekilde gireriz hepinize geçmiş olsun kızlar

bebeği grip olanlar çok geçmiş olsun bebişlerinize.geçenlerde eşimde bende griptik allahtan kıza geçmedi şimdi yine grip oldum ben inşallah yine kızıma geçirmeden atlatırım.

Bende Adanada grip oldum,yalnız herkes gripti kardeşim,eşim,ben hep grip olduk tabiki Ceren de :KK43:(

Bende 2 haftadır yeni yeni düzelttim tıkanıklığı.Ama dün yeniden hırıltı vardı.gece serum fizyolajik damlattım.Gündüz hapşırarak çıkardı burnundaki tıkanıklığı.

Doktor birde şurup vermişdi Peditus isimli.5 günden fazla kullanmayın diyordu prospektüsünde.Bende doktor bişey demedi diye sadece 5 gün kullandım.Ne de olsa kiçicük bebek.

Kızlar odayı çok sıcak yapmayın,bir de sürekli nemli olsun odanız.
Ben bu hafta soğuk buhar makinası alcam artık.Sürekli su koymak zor geldi sobanın üzerine.

Bende Adanada grip oldum,yalnız herkes gripti kardeşim,eşim,ben hep grip olduk tabiki Ceren de :KK43:(

Bende 2 haftadır yeni yeni düzelttim tıkanıklığı.Ama dün yeniden hırıltı vardı.gece serum fizyolajik damlattım.Gündüz hapşırarak çıkardı burnundaki tıkanıklığı.

Doktor birde şurup vermişdi Peditus isimli.5 günden fazla kullanmayın diyordu prospektüsünde.Bende doktor bişey demedi diye sadece 5 gün kullandım.Ne de olsa kiçicük bebek.

Kızlar odayı çok sıcak yapmayın,bir de sürekli nemli olsun odanız.
Ben bu hafta soğuk buhar makinası alcam artık.Sürekli su koymak zor geldi sobanın üzerine.

darkçım sağlık bölümünde okudum yazını sinbonun buhar makinasına baktım 69 ytl bende almayı düşünüyorum bu makinayı bebek odadaykenmi çalıştırıcaz bide soğuk buhar yayıyormuş oda soğumazmı bu konuda cahilim :KK70: ben dün yatağının baş kısmını kaldırdım burnu aktı baya ama normalde baktığımda burnunda hiçbirşeyi burun spreyi olarak tonimer baby kullanıyorum serum fizyolojik fayda etmedi tonimerde de biraz daha rahat ediyor ama onu kullandıktan sonrada burnu akmıyor ve rahatlıyamıyor yavrum o kötü oldukça bende fenalaşıyorum allahım bebişlerimizi korusun inşallah herkesde aynı sorun var sanırım ama ben ilk olduğunda doktora gitmiştim ve doktor bronşiti var hafif demişti sizde de böyle birşey varmı doktor kontrolü yaptırdınızmı

bide darkçım bu peditus ağrı kesici ateş düşürücü bizim bununla alakammız varmı yani bebişinizin ateşide mi var burun tıkanıklığıyla ilişki kuramadım bizede doktor ateş ve ağrı düşürücü verdi birde bronşitle ilgili antibiyotik verdi ama herkes ateşi olmadığı için kullanma bağışıklık kazanır daha sonra olursa ilaç etki etmez dedi bende ilaçları kullanmayı bıraktım

cnm özel hastanelere güvenmiyorum ben pek banada ilk gittiğimde buhara sokucaz dedi istemedim hastanede binbir türlü mikrop var küçücük yavrumu oraya sokmakmayı içim el vermedi zaten 2 haftada düzeldi ama malesefki mevlütte tekrardan rahatsızlandı yavrum geceleri o nefes alamadıkça fenalaşıyorum bi kaç öneri duydum yatağının baş kısmını yükselt daha rahat nefes alır diye gerçekten gece rahat uyudu ve burnu aktı ilk defa kızlar söylediğini ilac ateş düşürücü ağrı kesici bize faydası olurmu bilemiyorum 3 ocakta kontrolümüz var hem hastalığına hemde aşısını yaptırıcam inşallah ozamana geçer ve 2009 a sağlıklı bir şekilde gireriz hepinize geçmiş olsun kızlar

tabi her hastaneye güvenmemek lazım canım

bizim gittiğimiz hastane baya iyi bi hastane bide buhar iyi bişey aslında korkacak bişi yok..baksana bi çok arkadaş buhar makinası almış..onun gibi bişi yani

ama içine biraz mentol katıyolar..

2 hafta bi bebişi çok yıpratır bence bana daha kısa sürede hallolması daha mantıklı geldi

çok şükür 3. gün bebeğim eski haline döndü..
onun tıkanıklığına şahit olmak o kadar zorki..
o nefes almakta zorlandıkça ve hırıldadıkça canım acıyo buna çok fazla katlanamazdım ben..

yani tedavi uzun sürüp yıpranacağına 2 gün olsun yoğun olsun istedim..,
bide benim yavrumun bronşları dolmuştu bebklerin kendi kendilerine balgamı atmaları çok zor..ondanda kabul ettim..

allah bebeişlerimizi bize bağışlasın..

bide darkçım bu peditus ağrı kesici ateş düşürücü bizim bununla alakammız varmı yani bebişinizin ateşide mi var burun tıkanıklığıyla ilişki kuramadım bizede doktor ateş ve ağrı düşürücü verdi birde bronşitle ilgili antibiyotik verdi ama herkes ateşi olmadığı için kullanma bağışıklık kazanır daha sonra olursa ilaç etki etmez dedi bende ilaçları kullanmayı bıraktım

canım akıl akıl vermek gibi olmasını istemem ama bence başkalarını dinlersen aklın çok karışır..
herkes bişi der ne yapacağını şaşırırsın..

tabiki başkalarına danışmak ve fikir alışverii yapmak çok güzel ama söz konusu ilaçlarsa çok tartışmamak lazım

sen kendine çok güveneceğin bi dr bul ve onu dinle derim ben çünkü bronşit hafife alınıcak bişey değil..

inşallah kızmadın yazdıklarıma ama insanın çocuğunun doktoruna güvenmemsi çok zor..

benki doktorlara hiç güvenemeyen biri olarak oğlumun doktoruna güvenmeseydim kafayı yerdim heralde..

arkadaşlar burun hırıltısı benimkindede vardı.dr a sorduğumda normal dedi,genzinden geliyor dedi.serum fizyolojik damlattım etki etmedi sadece kızımı ağlattı.ama ben ilk günden beri baş kısmı hafif yukarda yatırıyorum.şimdi ara sıra hafif biş oluyor yine ama tıkanıklık yok.ben buhar makinamı sürekli açık tutuyorum onun çok faydası oluyor.ben kraftın buhar mak. sını almıştım daha hamileyken.elitbebek sitesinden 47 ytl ye.çok memnunum tavsiye ederim

Bu havalarda maalesef grip olmayan kalmadı galiba. bizde bayramda hastalandık. bebeğime geçti. doktora götürdüm hemen . geniz eti büyük dedi bu arada. emerken harıl gürül sesler çıkarıyordu horlar gibi bazen ağlarken de oluyodu falan.geniz eti sorun olmaz inş. ilerde.grip için doktor peditus verdi flubron da geniz akıntılarına iyi geliyo. açmak içinse damla ve tonimer kullandım.ateş düşürücü ağrı kesici ise avil kullanıyorum. Buğra'mın doğduğu hastanede doktoru var. Yenidoğan doktoru zaten çok memnunum. ayrıca küçükken benim gittiiğim doktoruma da bi gösterdim ne de olsa tecrübeli diye o da aynı şeyleri söyledi ve verdi. antibiyotik falan kullanmadan geçti çok şükür ama hasta kimselerle asla görüştürmemeye çalışıyorum hemen geçiyo çünkü .dışarı da bu soğuklarda çıkmanın manası çok bence. bebişler küçücük allah korusun..

darkçım sağlık bölümünde okudum yazını sinbonun buhar makinasına baktım 69 ytl bende almayı düşünüyorum bu makinayı bebek odadaykenmi çalıştırıcaz bide soğuk buhar yayıyormuş oda soğumazmı bu konuda cahilim :KK70: ben dün yatağının baş kısmını kaldırdım burnu aktı baya ama normalde baktığımda burnunda hiçbirşeyi burun spreyi olarak tonimer baby kullanıyorum serum fizyolojik fayda etmedi tonimerde de biraz daha rahat ediyor ama onu kullandıktan sonrada burnu akmıyor ve rahatlıyamıyor yavrum o kötü oldukça bende fenalaşıyorum allahım bebişlerimizi korusun inşallah herkesde aynı sorun var sanırım ama ben ilk olduğunda doktora gitmiştim ve doktor bronşiti var hafif demişti sizde de böyle birşey varmı doktor kontrolü yaptırdınızmı
Ben heralde arçelik yada arzum alacağım canım.Ama iyiler mi tam bilemiyorum.Burda ikisini buldum.Biraz daha araştırayımda ile gidince alacağız.
Buharın çok faydası oldu,ilacın yanında.
Bebeğin olduğu odada olacak canım.Daha rahat nefes almasını sağlarken havayı,bebeğin burnunu kurutmaycak.İçerisi soğumaz :) Serum fizyolojiği ben gece 1 damla yapıyorum ya kızım ancak gündüz hapşırıyor ve burnundakini çıkarıyor.Hemen anında çıkmıyor.Ama anında hırıltısı geçip rahat nefes alıyor.
Doktora geçen hafta gittik,dikkat edilmezse bronşite çevirebilir demişti.
Bu hafta tekrar kontrole gidemedik.İlçeden ile gitmeyi gözümüz yemedi bu soğukta,yollar buzken.
Kızımda iyileşti çok şükür.Son günlerde yapmıyorum damlasını.Bi geçen gece yapmıştım.
Şurubu da 5 gün kullandım.İçinde öyle bi yazı vardı.
bende ateş düşürüccccü ağrı kesici ilacın kızımla ne alakası var demiştim.Ama prospektüsünü okuyunca iyi geldiğini kullanım alanının daha geniş olduğunu gördüm.Üst solunum yolları enfeksiyonlarında da kullanılyo.
Ben çok az veriyordum.Silikon kaşığa birazcık koyarak.
İlacı mecbur kellandım tıkanıklık geçsin diye.Tıkanıklık olunca ağızdan nefes alıyo.Bu seferde boğazı kuruyup,tahriş oluyo ve öksrüyordu.Öksürük beni çok korkutu açıkcası.Ondan kullandım.Sende kullan canım şurubu.
Sadece şurup ve damlayla düzelebilir.Antibiyotiği kullanma bencede.Daha minicik ya.Çok kötü değilse kullanma.Ama çok hastaysa bebeğin kullan.

arkadaşlar burun hırıltısı benimkindede vardı.dr a sorduğumda normal dedi,genzinden geliyor dedi.serum fizyolojik damlattım etki etmedi sadece kızımı ağlattı.ama ben ilk günden beri baş kısmı hafif yukarda yatırıyorum.şimdi ara sıra hafif biş oluyor yine ama tıkanıklık yok.ben buhar makinamı sürekli açık tutuyorum onun çok faydası oluyor.ben kraftın buhar mak. sını almıştım daha hamileyken.elitbebek sitesinden 47 ytl ye.çok memnunum tavsiye ederim
benim kızda ağlayı bi de kusuyor.Mecbur gece uyurken yapıyorum.
Yada ağzında mesi damlanın tadı varken .
Buharın çok faydası varmış canım.
Birde odayı çok sıcak tutmamak lazımmış.

Bu havalarda maalesef grip olmayan kalmadı galiba. bizde bayramda hastalandık. bebeğime geçti. doktora götürdüm hemen . geniz eti büyük dedi bu arada. emerken harıl gürül sesler çıkarıyordu horlar gibi bazen ağlarken de oluyodu falan.geniz eti sorun olmaz inş. ilerde.grip için doktor peditus verdi flubron da geniz akıntılarına iyi geliyo. açmak içinse damla ve tonimer kullandım.ateş düşürücü ağrı kesici ise avil kullanıyorum. Buğra'mın doğduğu hastanede doktoru var. Yenidoğan doktoru zaten çok memnunum. ayrıca küçükken benim gittiiğim doktoruma da bi gösterdim ne de olsa tecrübeli diye o da aynı şeyleri söyledi ve verdi. antibiyotik falan kullanmadan geçti çok şükür ama hasta kimselerle asla görüştürmemeye çalışıyorum hemen geçiyo çünkü .dışarı da bu soğuklarda çıkmanın manası çok bence. bebişler küçücük allah korusun..
Geçmiş olsun canım.
Ne kadar ilaç kullanmışsın öyle.Peditus aynı zamanda ağrı kesici ateş düşürücü.Eksradan avili niye verdi ki doktorun?

X