bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz!!!

_eczaneci_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2008
24
2
merhabalar,oğlum 4 aylık oldu,artık bi uyku düzenimiz olsun istiyorum ama bi türlü beceremedik,ya kucağımda sallıyorum ya battaniyeyle sallıyoruz,yatağın üstüne takılan müzikli oyuncaklardan aldık bakarken uyur belki diye,o da fayda etmedi,bana bi akıl verin kızlar sizler nasıl uyutuyorsunuz bebişlerinizi.

merhabalar,oğlum 4 aylık oldu,artık bi uyku düzenimiz olsun istiyorum ama bi türlü beceremedik,ya kucağımda sallıyorum ya battaniyeyle sallıyoruz,yatağın üstüne takılan müzikli oyuncaklardan aldık bakarken uyur belki diye,o da fayda etmedi,bana bi akıl verin kızlar sizler nasıl uyutuyorsunuz bebişlerinizi.

bu dertten en çok ben muzzdariptim heralde bi uyku düzeni olmıyınca uyutana kadaar herşeyi deniyodum neyseki şimdi düzene girdi ayagımda sallıyorum uyuyo bunndan önce sadce battaniyede sallıyarak uyuyodu allah kolaylık versin canım cok zor inş düzene girer heh benim cadı uyandı lafın üstüne:bbo::bbo::bbo:

herkes akıl veriyor ,yok sallamaya alıştırma,yatır uyur filan diye,acaba diyorum bendemi sorun var,,demek normalmişim sağolasınkaydirigubbakcemile5

o akıl verenler çok bilenler bende de var..
hiç takılma bence..he de geç.alakasız oldu ama yazmak istedim..

Benimkisi biraz tontis dolayisiyla kucagimda sallayamiyorum artik.

ayagima koydugum an kapiyor gözlerini.uyusunda nasil oldugu benim icin

hic önemli diil.

bizimde gündüz uykularımız çok düzensiz
gece bir problem yok
beşiğinde sallayarak uyutuyorum ben sadece
başka bişi yapmıyorum

herkes akıl veriyor ,yok sallamaya alıştırma,yatır uyur filan diye,acaba diyorum bendemi sorun var,,demek normalmişim sağolasınkaydirigubbakcemile5
cnm benimkiside battaniyede sallanarak uyuyo ne denediysek olmadı beşik salıncak hiç bişey kar etmiyo battaniye olmadan uyumuyo.banada çok söylüyolar alıştırma diye ama alıştı artık.napalım oğluşum mtulu olsun uyusunda ben razıyım sallamaya.

bencede mutlu olsunlar yeter,zaten laf anlamaya başladıkları zaman konuşarak ikna olurlar,uyumayınca huzursuz oluyor bebeğim,dinlenemiyor bi türlü,,biz bebekken demir beşikler vardı bilmem hiç gördünüzmü,eşim diyor köyden demir beşik bari getirelim diye:)

valla aynı şeyi bizde düşündük hatta duvarı delip salıncak yapmayı bile düşünüyoruz çok tombiş oldu bizimkisi uytucaz diye ellerimiz kopuyo ama küçük beyin keyfini yapıyoruz napalım.

benimki anakucağında sallanarak uyuyodu ama annemlere gidip geldiğimden beri düzeni değişti kızımın daha zor uyuyo, emerken uyursa hemen koyuyorum anakucağına orda biraz sallayıp beşiğine yatırıyorum,hiç uyumazsa battaniyede sallıyoruz

benim oğlanlardan keremi gündüz hep anakucağında sallıyorum kaan beyde ayağımda..:)) iki tane bebek ve tek bakınca öyle alıştık birini anakucağı ile yanıma alıyorum diğerini ayağıma öyle uyutuyorum alıştılar çabuk uyuyorlar.. kerem çoğunlukla gündüz kendi kendine eeeleyip uyuyor onu öğrendi..
gece ise 10,30 da uyumaya alıştılar çok şükür 10 oldumu mızıldanmaya gözleri küçülmeye başlıyor bazen birini eşim birini ben sallayıp tek seferde uyutuyoruz yada eşin birini yorup oylarken tek tek ayağımda sallayıp yataklarına koyuyorum.. çabuk uyuyorlar saatlerce sallamıyorum 5-10dk uyumuş oluyorlar..artık gecede 1 sefer kalkıyorlar..

nazlımelek senin işin daha zor tabi:) Allah kolaylığını veriyordur gerçi,,benimki gece 1 den önce uyumuyor malesef,bilmiyorum napacaz,

gündüz uykumuz pek yok zaten ama geceleri
ben de kızımın yanına yatıyorum
ellerinden tutuyorum hem böylece elleriyle yüzünü ya da başka bi yerleri tutmamış uykusu dağılmamış oluyor
biraz mıkırdanıyor ama sonra uyuyoruz biraz dalınca emziriyorum hemen sonra da yerine yatırıyorum
tabi ben de iyice sersemlemiş olduğumddan bu işlemler sırasında ben de yatıyorum hemen
işe başlayınca da böyle olur heralde
beraber erkenden yatarız

benimki memede uyuyor , yada babasının kucağında mümkünatı yok başka şekilde uyumuyor...
bakıcı da dondolinoda uyutabiliyor ama ben bi türlü beceremiyorum onda uyutmayı :1no2:

gece emerek uyuyor genelde.karnı toksa koynuma alıyorum yakamı çekiştirerek uyuyor.çok nadirde kendi kendine uyuyor.gündüz kucağımda sallıyorum.çok zor uyuyyor ama.

kızlar benimki de gündüz ana kucağında uyuyor, öyle battaniyede alıştırmadım, ama yavrum ana kucağındada iki büklüm oluyor sanki uyanınca bi çıkarıyorum gerin gerin bi hal oluyor, valla ana kucağı küçülünce nasıl uyuyacak hiç bilmiyorum, yatağında gündüz uyumuyor, ama sallanan beşik oluyor yatağı ayaklarını taktırıcam eşime bi de onda deniycem gündüz inş uyur onda geniş ve rahat bi şekilde, ana kucağında kafası çok terliyor yavrumun, çok şükür gece yatağında uyuyor, gecede bikaç kara kalkıyor kızım akşam 9 gibi de uyuyor,kızlar ben bi dergide bebeklerin 2 saatten fazla uyanık olduğunda çok yorulduklarını okudum, o yüzden gündüz saatle uyutuyorum, 2 saat uyanık kaldıktan sonra uyutuyorum ve uyuyor sizde bi deneyin isterseniz.çok uzun oldu yazım ya.

benim oğlan çok az uyuyor,sabah 9 gibi kalkıyor gece 1 gibi uyur.gündüz 3-4 saat anca uyuyor,,9 la 1 arası yani..sizinkiler nasıl.

benim oğlan çok az uyuyor,sabah 9 gibi kalkıyor gece 1 gibi uyur.gündüz 3-4 saat anca uyuyor,,9 la 1 arası yani..sizinkiler nasıl.

vallahi benim oğluş o kadarda uyumuyor gündüz saat 7 de kalktığı gece 1e kadar toplam 1 yada 2 saat anca uyuyordr 2 saatte bir uykusu geliyor ama anakucağında ,ayakta yada gezerek zorlla uyuttuğum oğlum 15 bilemedin 20 dakka sonra uyanıyor akşam 6 dan sonrada gece 12 -1 e kadar hiç uyumuyor çok yoruluyorum hala düzene girmedi gece ise derin uykuya daldıktan sonra 2-3 kere emeye kalkıyor emip yatıyor ama hiç ses yada ışık olmamalı en ufak ışık sızıntısında bile cin kesiliyor sağlıklı olsunlarda bunlarda geçer inşallah

X