Bebekleriniz yüzükoyun yatarken doğrulabiliyor mu?

lili08

BAL KIZIM
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2008
780
0
Kızlar biraz önce 4. ay gelişimini okudum internetten. 4. ayda bebekler yüzükoyun yatarken ellerinin üzerinde kendini kaldırabilir, yüzükoyun pozisyondan sırüstü pozisyona geçebilir diyor ama benim bebeğim 1 dk bile dayanamıyor sıkılıp ağlamaya başlıyor. Nesneleri uzanıp tutabilir diyor ama benimki sadece bakıp sırıtıyor uzanıp almıyor. Birde kahkaha atmaya başlamadı. Şu anda Lina 4 ay 3 haftalık. Sizin bebekleriniz bunları yapabiliyor mu? Eğer başladılarsa ve Linadan büyükse bebeğiniz ne zaman başladılar yazarsanız sevinirim. Niye benimki yapmıyor diye endişeleniyorum çünkü.

bebeğim dediğin durumlar bebekten bebeğe değişebiliyor. mesela abartmıyorum Eylül doğduğunda 2 günlükken kafasını dimdik dakikalarca tutabiliyordu.. yüzüstü koyduğumuzda 1. ayından beri ellerini koyup kafasını dimdik tutuyordu ve hiç yere koymazdı hala daha öyle gören şaşırıyordu. hatta doğum yaptığım günün akşamı hemşire gazını çıkarmaya odaya gelmişti Eylül kafayı dimdik tuttu kadın aynen şöyle dedi ' aman allahım bu çocuk kaç aylık'

ama Eylül hala kendi kendine dönmüyor , oyuncakları tutuyor fakaat uzanmıyordu ama 2 gündür çok olmasada uzanmaya başladı. yani her bebeğin gelişimi farklı nasıl kiloları ve boyları farklıysa buda öyle bişey endişe etme.

Kızlar biraz önce 4. ay gelişimini okudum internetten. 4. ayda bebekler yüzükoyun yatarken ellerinin üzerinde kendini kaldırabilir, yüzükoyun pozisyondan sırüstü pozisyona geçebilir diyor ama benim bebeğim 1 dk bile dayanamıyor sıkılıp ağlamaya başlıyor. Nesneleri uzanıp tutabilir diyor ama benimki sadece bakıp sırıtıyor uzanıp almıyor. Birde kahkaha atmaya başlamadı. Şu anda Lina 4 ay 3 haftalık. Sizin bebekleriniz bunları yapabiliyor mu? Eğer başladılarsa ve Linadan büyükse bebeğiniz ne zaman başladılar yazarsanız sevinirim. Niye benimki yapmıyor diye endişeleniyorum çünkü.

gamzecim öncelikle çok geçmiş olsun.allah bir daha yaşatmasın.benim kızım 19 ağustos doğumlu.dediklerinin hepsini yapıyor.kahkahası 1 aydan fazladır var
diğerlerini de epey zamand ır yapıyor amaher çocuk aynı değildir.telaşlanma.bizimki biraz yaraaz her gördüğünü istiyor.ama dediğim gibi her çocuk farklı lina da yakında yapacaktır hepsini öpüyorum onu

bebeğim dediğin durumlar bebekten bebeğe değişebiliyor. mesela abartmıyorum Eylül doğduğunda 2 günlükken kafasını dimdik dakikalarca tutabiliyordu.. yüzüstü koyduğumuzda 1. ayından beri ellerini koyup kafasını dimdik tutuyordu ve hiç yere koymazdı hala daha öyle gören şaşırıyordu. hatta doğum yaptığım günün akşamı hemşire gazını çıkarmaya odaya gelmişti Eylül kafayı dimdik tuttu kadın aynen şöyle dedi ' aman allahım bu çocuk kaç aylık'

ama Eylül hala kendi kendine dönmüyor , oyuncakları tutuyor fakaat uzanmıyordu ama 2 gündür çok olmasada uzanmaya başladı. yani her bebeğin gelişimi farklı nasıl kiloları ve boyları farklıysa buda öyle bişey endişe etme.

evet canım naz da kafasını doğduğundan beri dik tutyodu dimdik basıyordu ama senin de dediğin gibi her çocuk farklı

Öznurcum Lina da doğduğundan beri başını hiç düşürmedi maşallah. Hatta yattığı yerden hep kalkmak istedi sürekli kafa havalarda duruyordu ama bunları yapmıyor.
Tuğbacım teşekkürler canım. Maşallah yaa inşallah benimkide kahkahaya başlar çok istiyorum.

Tamam hemen yarın başlayım. Gerçi bol bol gülüyorum ama kahkahayı bollaştırayım bakayım. Lina gülüyor gülmesine ama böyle kahkaha atmıyor yoksa yüzünden gülücük eksik olmuyor minnoşumun.

Gamze kucağına al biraz havaya kaldır gıdışını arka arkaya öp bak nasıl kahkaha atacak dene haber ver hemen

canım ertuğda yapıyo ama kahkahaya gelince öyle bizim gibi degil igggggggggkkk gibi uzun bişeçıkıyo bide ben yazarken kucagıma alıyodum bazen 3 gündürde parmaklarını ayırıp bize vuruyo sağ eliyle kendince yazıyo galiba bidesabah uyanınca yanıma alıyorum bana öyle bi bakıyo inceliyoki anlatamam bide sağ eliyle yanagımı okşuyo seviyo 1 saat filan ay her yaptığında ağlıyorum çokgüzelokşuyo seviyo avucunu açıyo sanki biliyo sevmeyi ya çok güzel şeyler ya bideayagını agzına götürüyo yine ayaklarını tutup baya bi kalkıyo maşallah dönmeler tamamen var bide altını açınca itekleye itekleye gidiyo saçları acıyodur dimi ama acısa yapmaz herhalde iggggggggk diye güle güle şeref turu atıyo valla sıpam maşallah kuzularımıza gamzecim belli olmuyo 1 gün bişe yapmıyo 2 .ci gün bir bakmışın bişe yapıyo çok farklı yani canım bide onun taklidini yap mesala öksürünce bende öksürüyorum nasıl hoşuna gidiyoooo

canım yazılanlar doğru benim kızımda tam 5 aylık ama kahakaya yeni başladı uzanıyo herşeye dönerek te odayı çark ediyo maşallah ama ben kızımı sürekli yerde minderde yatırıyorum bunun çok etkisi var bence

Çok teşekkür ederim kızlar teşekkür butonu yok olmuş basamıyorum nedense. Tuğbacım benimkide gülerken aynı sesi çıkarıyor ama kahkaha yok. altını değiştirirken benimkide ayaklarının üzerine basıp popoyu kaldırıp attırıyor kendini bir türlü altını bağlayamıyorum. Yüzüstü yatırıncada yüzünü kaldıracağına popoyu kaldırıyor sıpa. İncelemeler bizdede başladı bazen ilk kez görmüş gibi saatlerce inceliyor çok hoşuma gidiyor. Valla sizinkilerinde böyle olduğunu duyunca rahatladım demekki bebekten bebeğe değişiyor.

gamzecım hıc uzulme benımkıde aynı yuzu koyun yatmayı hıc sevmıyor surundun dıye koyuyorum anında kıyamet kopuyor ıstemıyoor bende zorlamıyorum ama benımkının sırtıda yere gelmıcek yatıncada bagırıyor sureklı ayakda dıkılcek zıllı zamanı gelınce herseyı yaparlar linamızda yapar bıara agzında baloncukar yapıyordu ust dudagını alt dudagına sıkıstırıp balon yapıyordu gunlerce goren havalar bozcak dıyordu oyle derlermıs bende yenı duydum bıde kucaga alıpda bana artık sarılıyor yavrum o bıle herseye deger gulme kısmına gelınce benımkı kahkahalar aatıyor ama bunu 3 ay oldu belkı gulmeye kahkaha atalı ama heryerde herkeze atması kotu hmm bıdee canım neye kahkaha atcakları hıcbellı olmuyor anıden yaptıgın bısey oynadıgın bazen karsısında cocuksu hareketlere bayılıyor bızımkı linayı op canım benım ıcın ayrıca her cocugun gelısımı ayrı olabılır kıyaslamakda yanlıs aklında bulunsun

canım benim mertimde 5 aylık ve bu saydıklarınızın hiçbirini yapmıyor çocuktan çocuğa fark ediyor mesela benimkinin ayakları çok kuvvetli bıraksam nerdeyse taytay duracak sürekli ayaklarının üstünde durutmamı istiyor adım atıyor ama ellerde faliyet yok ellerini keşfedemedi henüz ne yapsam boş sürekli uğraşıyorum oyuncakları tutsun diye

benimki sırtüstüyken yüzüstü dönüyor.hatta artık sırtüstü yatıramıyoruz girek yüzüstü dönüyor.bacaklarını topluyo popoyu kaldırıyor.gövde yere çöküyor çok az ilerliyor.gövdeyide kaldırsa süper olacak.ama daha kaldıramıyor.bazende gövdeyi kaldırıyo popo aşağıda kalıyor.2 gümdürde yüz üstüyken sırtüstü dönmeye çalışıyor.onuda yakında becerecek galiba.uzattığım herşeyi tutuyor.emziğini ağzıma koyduğuğumda yüzüme 2 tokat atıp ağzımdan alıyor.kendi ağzına sokuyor.oyuncak telefonunun tuşlarına basıp müzik öttürüyor.ötmezse tuşlara vuruyor.yine ötmezse fırlatıyor.başıma geliyor çoğu zaman.:çok üzgünüm: ellerimi uzatıp ÇAK yapınca çakıyo elime...hemde çok hızlı ve defalarca...

ama herbebeğin gelişimi ayrıdır.bi arkadaş geçenlerde hala ayaklarına basamıyor yazmıştı.diyorum ya
kimisi emekler kimi emeklemeden yürür.kıyaslamak çok yanlış.benim bebeğim biraz tombul olmasaydı belki emeklerdi.ama geçen bi arkadaş yazmış.emekliyor diye.benimki henüz emeklemiyor.ama ben üzülmüyorum.kıyaslamıyorum.çünkü hepsi farklı gelişim gösteriyor.hee bide saçımı çok çekiyo zilli.... :dilcikar:

Son düzenleyen: Moderatör:
ay o saç çekme yokmu resmen ağlıyorum benim bütün canım saçımda sanki ya bir telini dahi az çekse canım çıkıyo başım agrıyo gözleimden yaşlar akıyo valla emzik olayını ertuğda yapıyo üzikli kutusu var üzerinde hayvanlar davul kemen falan sesleride var çalmayınca kıracak gibi vuruyo oyuncaklarını elinde tutup benim kafama VURUYOOOOO SIPA ŞİMDİ BİLE KUCAGIMDA KOLU HEP DÖVÜYO Bİ TARAFLARIMI BİDE ÖPÜCÜK ATMASINI ÖĞRETTİM DURMADAN ATIYO BİDE BAY BAY ÖGRENSEYDİ ERAYA EYAY DİYOOO BABASI İSTEDİ ERAY DESİN DİYE VALLA BENDE ÖGRETTİM Dİİİİİ ANEEEEEE DE DİYO

kız tugba daha dur kız ne cabuk konusturcan oglusunu ne erayı ne annesı kız dahaaaaaaa

öylenilcim çabuk konuşacakbenim sıpa ee malum ilkleri hep bizde yaşıyonuz teyzesiiii olsun o kadar babasına dedikce gülüyo çok hoşoluyo ee çocuğa akşama kadar eyay işte eyay ı anlatırsan olacagı bu

Kızlar her bebeğin işte huyuna göre farklılıklar gösterebiliyor hareketleri.Sonuçta nette yazanlarda genelleme..hepsinii kocccaamannnn öpüyorummkaydirigubbakcemile3(ama gıdılarından=) )
Almina 3.ayından beri zaten kahkaha ile gülüyordu acaip hareketli bir çocuk.Nesnelere 1.5 aydır uzanıyor tutuyor sırt üstü yatarken yüz üstü dönüyor.Hatta bir treni var raylı rayların ortasına koyuyoruz onu etrafında sürekli gidip gelen treni dönerek takip ediyor.geçen gün alışveriş merkezine gittik oradada gördüğü herşeye saldırdı resmen kucağımdan fırlayacak gibiydi habire çığlık atıyordu.delikafaduldendelikafadulden Ben o doğduğundan beri hiç iş yapamıyorum sürekli oyun istiyor bende onunla mecburen oynuyorum e tabi babanesi amcası felanda sürekli yanında.Kalabalık hastası kuzucuğum..:nazar:

X