Bebekleri dünyaya gelen veya cinsiyeti net belli olan anneler bakabilir mi acaba? 🌞

Evet canım benim vajinadan bakıldı
Şimdi sağdaysa kız demekmiş ama dediğim gibi asıl önemli olan plasentası. Yabancı kaynaklarda araştırdım biraz. Bebeğin sağ veya solda olmasıyla yapılmıyormuş tahmin… o yüzden işte doğum yapmış hanımlardan rica etmiştim resimleri 😕 ama kimse paylaşmıyor ya…

Şimdi sağdaysa kız demekmiş ama dediğim gibi asıl önemli olan plasentası. Yabancı kaynaklarda araştırdım biraz. Bebeğin sağ veya solda olmasıyla yapılmıyormuş tahmin… o yüzden işte doğum yapmış hanımlardan rica etmiştim resimleri 😕 ama kimse paylaşmıyor ya…
:KK43: evet kimse yaZmıyor ben yeni konu açayım mı sende oraya gel belki görüntü atan olur karşılaştırırız birde ben anlamıyorum görüntülerden nasıl anlıyorlar 😅

:KK43: evet kimse yaZmıyor ben yeni konu açayım mı sende oraya gel belki görüntü atan olur karşılaştırırız birde ben anlamıyorum görüntülerden nasıl anlıyorlar 😅
Aç canım 😂 ama lütfen sonradan cinsiyeti belli olduğunda mutlaka yaz. Çoğu kişi sadece tahmin yaptırıp asla sonucu yazmıyor😕

kese fasülye şeklindeyse erkek demişlerdi kız bebeğim konumunu bilmiyorum karnımın ortasından bakıyor hep ultrason için ama gidince sorarım sağda mı solda mı diye

kese fasülye şeklindeyse erkek demişlerdi kız bebeğim konumunu bilmiyorum karnımın ortasından bakıyor hep ultrason için ama gidince sorarım sağda mı solda mı diye
Canım bebeğin konumu değil plasentanın konumunu sorarsan daha iyi olur. Bir de 7-8 haftalık ultrason resmî varsa paylaşır mısınız lütfen?

Eklentiler

• 1AD875BE-5758-4951-83ED-6B30FEDD49D7.jpeg
    1AD875BE-5758-4951-83ED-6B30FEDD49D7.jpeg
    91,8 KB · Görüntüleme: 83
Bak canım resim ekledim. İlk resimde vajinal bakılmış. Bebek sağ da plasentası solda yani bu aslında bebek solda plasenta da sağ da demek. Yani bu kız bebek diye teyit edilmiş. İkinci resim karından bakılmış yani olduğu gibi bebek solda ve plasentası da solda bu bebek erkek diye teyit edilmiş. O yüzden diyorum ki bebeğin konumu değil, plasentanın konumu lazım bize.

Eklentiler

• 8712DD04-B5CA-4B2D-95F8-A2E227ED32ED.png
    8712DD04-B5CA-4B2D-95F8-A2E227ED32ED.png
    378,3 KB · Görüntüleme: 82
Teşekkür ederim canım 🤍 sağsalim kucağına al inşallah 🤲🏻

Bak canım resim ekledim. İlk resimde vajinal bakılmış. Bebek sağ da plasentası solda yani bu aslında bebek solda plasenta da sağ da demek. Yani bu kız bebek diye teyit edilmiş. İkinci resim karından bakılmış yani olduğu gibi bebek solda ve plasentası da solda bu bebek erkek diye teyit edilmiş. O yüzden diyorum ki bebeğin konumu değil, plasentanın konumu lazım bize.
Benim de vajinadan sağda görünüyor ya o zaman kız mı olur dersin 🫠

Benim de vajinadan sağda görünüyor ya o zaman kız mı olur dersin 🫠
Bak resim vajinadan yapıldığı için aslında bebek solda demek oluyor ama vajinadan sağ da görünmüş. Yani genelde bebek sağdaysa kız diyorlar ama bu doğru değil, plasentası sağdaysa kız. Bunu da biz pek anlayamıyoruz ama parlak bir alan oluyor ona dikkat etmek lazım. O sağdaysa kızmış yani…

Ay hepsi çok tatlı maşallah!

Allahım hepimize sağlıklı mutlu gebelik ve doğum nasip etsin inşallah.

Konu çok hoş ama bence yanlış yere açılmış.

X