Bebek yok kese var

ressammm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2023
17
10
41
Merhaba, ben ultrasona göre 6 buçuk haftalik gebeyim, kese ilk 6 gün önce göründü, bugünde gittim yine kese var 15 mm olmus bebek göremedim dedi,ama bebegi besleyen oluşmus dedi o nedir kizlar yolk kesesi die birseyden bahsetmissiniz bebegi besleyen o mu? İki türlüde muayene etti ama ikisindede aynisini soyledi, haftaya gel dedi. Basina bu durum gelen varmi 1 hafta nasil bekleyecegim, boş gebeliktir diye cok korkuyorum, bebegi besleyen ne o varmis, boş gebeliktede olurnu dedim olur dedi, internette olmaz yaziyor baska doktor yorumlarinda, inanin kafam cok karisti bana akıl verin ne olur.

Önce sakin olun, korkacak birşey yok. Bebek kese boyu yaklaşık 18-20 mm iken görünür normalde. Demek ki henüz erken. Haftaya kadar 3-4 mm daha büyür kesmeniz. İnşallah görürsünüz hatta kalp atışı bile alınır belki o zaman..

Bebeği besleyen dediğiniz şey plasenta oluyor ve evet boş gebelikte de oluşabiliyor. Yani yorum yapmak için erken gibi ama tarifinize göre bos gebeliğe benziyor bir dahaki sefere gittiğinizde net belli olur.

Hadi inşallah sagolun

Bebeği besleyen dediğiniz şey plasenta oluyor ve evet boş gebelikte de oluşabiliyor. Yani yorum yapmak için erken gibi ama tarifinize göre bos gebeliğe benziyor bir dahaki sefere gittiğinizde net belli olur.
Kastettiği şey muhtemelen yolk sac.

Bende aynisini dun yaşadim. 6 haftalk hamileyim. Bebek gorunmuyor bos gebelik dedi. Haftaya tekrar gel bakalm dedi. Yıkıldım resmen

Bebeği besleyen oluşum yolk saç o gorunduyse bebekte illaki görünür diye düşünüyorum ama sakince bekleyin bekleyin bakalım haftaya belki kalp atışıyla beraber görürsunun inşallah..hayırlısı olsun

Ama bunu demesi icin çok erken, kese ne durumda, bana öyle birsey demedi, hatta benden 9 tüp kan istedi gebelerden istenen bütün kanlari. Geç döllenme olabilir, kese 25 mm e kadar normal görüyoruz dedi bana suan benimki 15 mm çıktı, insallah güzel haberler aliriz.

İnşallah, saglikla herkes kucagina alsin

mrb canım seni üzmek istemem ama bende gecen hafta boş gebelikten kürtaj oldum cok zor bir durum benim 8 haftada 25 mm olmuştu kese ama hala bebek yoktu ilk gittiğimde 10 mm o zamanda görünmemişti ama kese boyutu 20 mm olana kadar bebeği görmeneleri normalmış yani senin daha kese o boyutta degil umarım sen haftaya görürsün umudunu kaybetme gec döllenme olabiliyormuş

Tam 9 ay once bunu yasadim salak doktorun teki bos kesenin ici kurtaj olman gerekir dedi baska doktora gittim suan erken kese var evet ama bebek icin erken bekle dedi baska doktora gittim hayir bebekte kesede var dedi sabirla bekledim agladim stresten strese girdim ve sonuc olaral 2 haftaya dogurcam o yuzden tek doktorla kalma baska doktorada git gec dollenme olabiliyor 10. Haftaya kadar bekledim ben kesin sonuc icin bu arada beta hcg kan degerlerimi olcturdum surekli artisi takip ettim kendimce Allah ol der olur icini ferah tut

Bana da doktorum boş gebelikten şüphelendi. 7 haftalık ama hala kese görünmedi. Haftaya tekrar gel bakalım dedi ama ben iki hafta beklemek istiyorum farklı bi doktora görüneceğim. Biraz stresli bi süreç insan üzülüyor tabii ama veren de rabbim vermeyen de. Canınızı sıkmayın hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

Amin inşallah hayırlısı olsun, bende cuma günü gitcem bakalım herşey o gün belli olur

Ayy maşallah sağlıkla kucağına alırısn inşallah, malesef doktor çok önemli, gözden kaçırıyorlar onların bir kelimesi kaç günümüzü mahvediyor şu dönemde i, hayırlısı bakalım

Geçmiş olsun canım, inşallah Allah herkese sağlıklı nasip etsin, belirtiler nasıldı normal gebelikten farklımydı, ablamda geçirmişti o fsrklıydı dıyor kaenım çok şişmişti filan dedi

Geçmiş olsun canım, inşallah Allah herkese sağlıklı nasip etsin, belirtiler nasıldı normal gebelikten farklımydı, ablamda geçirmişti o fsrklıydı dıyor kaenım çok şişmişti filan dedi
canım daha önce hamilelik gecirmedim ilk hamileliğimdi o yüzden karşılaştırma yapamıyorum ama kime sorsam 6 haftadan sonra mide bulantısı tiksinme oluyormuş bende hiç yoktu sadece halsizlik vardı cok halsiz hissediyordum ama hamileliği sağlıklı olup hiç belirti olmayanda varmış o yüzden cok belirtiye takılma bunun boş gebelik teşhisi sadece ultrasonla belli oluyor ne zaman bi dahaki randevun

Canım cuma gitcem, ama dayanamayıp yarında gidebilirim bakalım hayırlısı olsun hepimiz için, bulantım çok benim

Yolk varsa bebek de var diyorlar.
Sıkıntı yapmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…