Bebek uyku problemi

Bebiszelis

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2024
39
14
32
Merhaba arkadaşlar 75 günlük oğlum ilk başlar da gayet güzel uyurken bir aydır uykuya dalıyor ama yatirinca hemen uyanıyor akşama kadar bu böyle devam ediyor uykusu çok belli gözleri kızarıyor. Gazı var ama çıkarıyor ona rağmen uykuya dalamiyor emerken dalıyor yatırıyorum uyaniyor çok yoruldum artık ne yapacağımı bilemiyorum.

Merhaba arkadaşlar 75 günlük oğlum ilk başlar da gayet güzel uyurken bir aydır uykuya dalıyor ama yatirinca hemen uyanıyor akşama kadar bu böyle devam ediyor uykusu çok belli gözleri kızarıyor. Gazı var ama çıkarıyor ona rağmen uykuya dalamiyor emerken dalıyor yatırıyorum uyaniyor çok yoruldum artık ne yapacağımı bilemiyorum.
Kızımın 24 saat uyumadigini hatırlıyorum hepsi geciyor merak etmeyin 3. Ay bi gecsin bi düzen oturuyor rutinler yapın doktorumuz bize dedi ki bebekler rutinleri cok sever. Mesela her aksam ayni saatte bi rutine baslayin ve uykuya o sekilde geçirin. Doymuyosada uyumaz.

Kundak yapabilirsiniz 40 gün geçince bi hareketleniyor bebekler. Gece uyuyor mu yoksa hep uyanıyor mu gece gündüz ?

Daha çok minik kendi kendine uyumayı zamanla öğrenecek zaman tanı annesi.
Yan yatır sırtına destek koy, elini kolunu kıpırdatıp uyandırmaması için alışıksa çok ince tülbent ile sarabilirsin (hava sıcak olduğu için) dalınca zaten kendi ellerini çıkarır. Yok alışık değilse derin uykuya geçene kadar yatırınca elini ve bacaklarını yan yatırıp bir süre sabitle dalar o.
İyice karnı doyarsa çabuk uyanmaz. Anne sütü sindirimi kolaydır. Mama kadar derin ve uzun uyutmaz. Uyku süresi niye kısa diye kafana takma. Zamanla uzayacak. İlk üç ay düzen diye rutin diye bir şey olmuyor genellikle

X