bebek sayısını indirenler lütfen bir bakın

canım önce Allahın,sonra senin,valla en son doktorun kararı,sen izin vermediğin sürece kimse kimsenin içinden kimseyi alamaz,ben bua karar verenlerin kararına asla birşey söylemedim,sadece kendi başıma gelse ne olur diye yazdım,bu da benim fikrim değil mi canım..
Herşey yin esadece Allahın taktiri.
Kesinlikle sana katılıyorum canım,Rabbim kaldıramayacağımız yükü yükleyemez.
Sana da hayırla yolunda yürümek tamamına ermek nasip olsun canım..

3 üz gebesi olarak bu yola çıktım.Biri kendini sonlandırdı.11.hafta da.Bu 3 aylık süre içinde ben sadece hamile olduğum haberini aldığımda sevindim.Ta ki ilk muayenemde 3 kese görülene dek.Eğer bana bunun riskleri o denli bahsedilmeseydi,sevincim hala devam ederdi.Ammaaaaaaaa......Duyduğunuz hiç bir şey konuştuğunuz hiç bir doktor,hiç bir prof.size sizi rahatlatacak şeyler söylemiyorsa ve siz vicdanınızla başbaşa kalıyorsanız o zaman sevinç kalmıyor.Bazı şeyler başa gelmeden ne yazık ki anlaşılamaz.Asla bilinmez.Ben 3 ay sadece iç acısıyla uyandım.O dönem benimle aynı haftalarda olan 3 üz anneleriyle paylaştık bunları.Onlar anlar ancak bunu.Yıllarca bir bebek istedim.Rabbim 3 tane verdi.Şimdi bunlar fazla mı oldu diyeceğim? demek en çok sorguladğım soruydu.Birde tıbbın gerçekleri var ve eşim doktor.Hepsini kaybetmekte var,3üz doğanları ve sağlıklı olanları izlemekte var.Bu arada bu konuda kimseden destek görmedim.Herkes sonlandırmam gerektiğini belirtti.Uzaktan davulun sesi hoş gelir tabi...ışin dini boyutunu da çok araştırdık benim için en önemlisi oydu zaten.Eşim kararı tıbba bıraktı,ben Rabbime teslim oldum...Ama sonlandırmak düşüncesi beni hep korkuttu.Yapamam dedim.Allah kimseyi bu durumda bırakmasın.Bazı şeyler asla yaşanmadan bilinmez.Bu iki tarafıda hassas bir keskin bıçak..Hiç bir anne baba (hele ki bizim gibi tedaviyle sahip oluyorsa bu bebeklere)evladından vazgeçmek istemez.Ben sonlandıran arkadaşlarıma da hak veriyorum,Sonlandırmayıp devam edenlere de...Ve gebeliğini devam ettiren tüm 3 üz annelerinin önünde eğiliyorum.. güçleri,inançları,teslimiyetleri ve zorlukları kabullenmelerinde ki sabırları için....

evet bazı şeyler yaşanmadan bilinmiyor.böyle birşeyi yaşamayı hiç istemezdim hala kendi içimde vicdan azabı çekiyorum.Doktarlar birini alalım deyince biri kendini sonlandırsın diye dua ettim ama olmadı.Daha fazla büyümeden alınması gerekiyordu.Ayrıca sorunluydum da daha önce 2 düşük yaşadım bu üçüncü hamileliğim.Bünyem çok zayıf , kısa boyluyum ve kilom da çok az, birde kan pıhtılaşması sorum var.Bütün bunlar bir araya gelince beni gören doktorlar üçünü birden taşıyamayacağımı söylediler.Bu konuyu 3 doktorla görüştüm üçüde aynı şeyleri söyledi.8. ve 9. gebelik haftamda sürekli lekelenmelerim oldu düşük engelleyici iğneyi iki hafta kullandım ve hastanede de yattım.Bütün bunlardan sonra üçünü birden kaybetmeyi göze alamadım.evet ben karar verdim.. Ama Allah kimseyi böyle bir karar vermek zorunda bırakmasın.Rabbim kaldıramayacağımız yükü yüklemez bunu bende çok iyi biliyorum ama anneye ve bebeklere zararı varsa o zaman dini olarak ta bir sakınca olmaz diye düşünüyorum.Allah beni ve benim gibi yapmak zorunda kalanları affetsin ve bütün hamilelerede hayırlı sağlıklı doğumlar versin inşallah.

ınş canım ...........sımdı nasılsın ınş bebışlerını ve hepimizin bebışlerını kucağımıza nasıp ets rabbım.............ınş saglıkla gelırler................

ınş canım ...........sımdı nasılsın ınş bebışlerını ve hepimizin bebışlerını kucağımıza nasıp ets rabbım.............ınş saglıkla gelırler................

sağol canım şimdi iyiyim çok şükür inşallah benim ve hepimizin hamileliği iyi geçer. İnşallah sağlıkla gelirler .. Amin..

ben de mikro ile üçüzlere hamileyim 8 haftalık oldular benim de 9 eylül de indirgeme için randevum var ama doktorum bana alalım mı diye sormadı bile direk randevu verildi ben de çok düşünüyorum yapmayayım diyorum ama ya hepsini kaybedersem diye de korkuyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun ne zor bişey bu

aslında sorması gereklı...............ben kabul etmedım cok zor daha onceden acı tecrubem var bu kez ınş yola devanm dedım...........ınş herkesın gonlune gore ols canım

sana sormadan yapamazlarki. bende şu an 7 haftalık hamileyim. banada söyledi doktorum .
ama ben istemiyorum. redüksiyon da risksiz değilki..ondada risk var. ayrıca üçüz gebelik topiğine girersen birçok doğuran ve son haftalara yaklaşanlar var. hem belkide kendiliğinden sonlanır bilemezsin. benim ilk gebeliğimde öyle olmuştu çünkü. ikisini alacaklardı. izin vermedim. allah aldı ikisini. yine tek kaldı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…