Bebek reflüsü

Damlacik

Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2023
157
39
31
Herkese merhabalar, 2 aylık bebeğimde reflü var arkadaşlar nasıl yapacağımı şaşırdım kilo alımı ayda 1 kg nin altında beslendikten sonra gazını çıkartırken kusuyor çok huzursuz nasıl yapacağımı bilmiyorum artık 😔 bebeğinde reflüsü olan anneler gaz çıkarma işini nasıl yapıyorsunuz

Herkese merhabalar, 2 aylık bebeğimde reflü var arkadaşlar nasıl yapacağımı şaşırdım kilo alımı ayda 1 kg nin altında beslendikten sonra gazını çıkartırken kusuyor çok huzursuz nasıl yapacağımı bilmiyorum artık 😔 bebeğinde reflüsü olan anneler gaz çıkarma işini nasıl yapıyorsunuz
Oğlum da öyleydi. Günde 20 kere kusardı. Bizim çözümümüz, zaman oldu. 4 ay bitince ek gıdaya geçtik ve bitti kusmaları

Bu süreçte kilo alımı nasıldı bebeğinizin ilaç kullandınız mı ve gazını beslenmeden hemen sonra mı çıkartıyordunuz
İlk ay güzel kilo almıştı. Sonra kilo alımı düştü. O yüzden ek gıdaya erken başladık. Ek gıdadan sonra kusması azalınca kilosu da arttı. Bazı bebekler böyle oluyor.

Benim oğlumda reflü yok kilo alımı normal ama içtiği sütü geri kustugu icin doktora gittik bebelac thickener aldık. Sütüne 1 ölçek atıyorum ve artik eskisi kadar kusmuyor cok şükür ama bu sefer süt koyulastigi icin kabızlık sorunu yaşıyoruz 😢 reflü icin aptamil ar kullanıyorlar ama biz kullanmadık pek bilgim yok

X