Bebek Odalari

şimdilik bebek odası yapmıcaz.6. aydan sonra odasını ayırcaz ve o zaman güzel bi takım almayı düşünüyoruz.şimdilik sallanan karyoladan aldık küçük bişey,odaya sığsın diye.ama 2-3 yaşına kadar bu yatakta yatarmış.

hayatım tabikide olacakların önüne geçemeyiz dualrımız hep onu kucagımıza alıp onunla mutlu günler görmek güzel şeyler yaşamak allahım acılarını göstermesin ama biz de her an risklerle yaşamıoyr muyuz yani kendimize yeni bişeyler almayalım o zaman çünkü giyme kullanma ihjtimalimiz herkes kadar rabbim evlat acısı yaşatmasın soktugu bu yoldan geri çevirmesin allahın dediği olur biz sadece dualr ederiz bence bu sözleri söyleyenlerin hepsi hurafe inanışlara sahip olanla ralınan şeyler yapılan şeyle rugursuzluk getirmez dinimizde ugursuzluk yoktur bizler dua edelim rabbim bebekleirmizi uzun ömürlü eylesin gerisi rabbimize kalmış kübracım

almak istediğin şeyleerden vazgeçme ona bakılırsa annem benim 12 ci haftalarım filandı hastane çıkışı almış daha 7 haftalık hamile degildim annem hamile pantolonu aldı bende sen gibi düşünüyordum banada öyle söylüyorlardı etkileniyordum ama allah herkese başka başka kaderler yazmış ne oalcagını o bilir ona baklırsa benim bebegimin herşeyi tamam annemle beraber aldık herşeyini bir sürü şeyle rörüldü annem ördü komşuları ördü tanıdıklarımız ördü hatta daha geçenelrde bir sürü şeyler almışlar bunla rgüzel v ehoş istekler rabbim artık burdan çevirmesin onların yoklugunu göstermesin ama başklarının söyledikleriyle hareket etme

Hehehehe Kaçmaz benden asla :1shok::1shok::1shok:Bak şu gözlere bak :roflol:

Bence Aşkitonun dediği çok güzel bir fikir.Bi köşe oğluşuna bi köşe kızına ait olur hem daha sevimli ikisi bir arada.Kalabalık aile ne güzel:nazar:

Benimkinin bi bavul örgüsü var.Annem sağolsun.Battaniye felanda yapmış.bebiş için süslü pikede vardı galiba.Adanaya gidince yeniden bi bakayım şöle alıcı gözle :)

Arkadaşlarr ılgı ve de fıkırlerınız ıcın cok tesekkur edıyorumm.. dogru dıyorsunuz bır köşesini kızıma gore ayarlamam gerekecek sanırımmm..

oglu$umun bi cok seyi hazir bu yüzden tarif etmek yerine foto koydum .. ins size bir fikir olur..

1-)
pict0004py8.jpg

2-)
pict0002aw4.jpg

3-)
pict0001hp7.jpg

4-)--
5-)
b3221wu3.jpg

6-)slipper ne?:uhm:
7-)almanyada..
:cool:henüz düsünmedim ..
9-)
pict0005zk8.jpg

f0c21xr2.jpg

bi bebek arabasi kaldi :teytey:
merhaba benim bildiğim sleeper www.sleeperbaby.com adresinde ki bende düşünüyodum almayı ama şuan düşünmüyrum çünkü sleeperin en belirgin özelligi otomatik sallanması bebeğini sallamaya alıştıran anneler için ii olabilir ama benim bebeğim doğmadan böle bi huy edinip edinmeyeceğini bilmediğim için dğumdan sonraki duruma göre düşnecegim

BEN BEBEKLERİN ELEKTRİKLİ, ŞARJLI ÜRÜNLERLE ÇOK İÇ İÇE OLMALARINA KARŞIYIM.
O RESİMDEKİ SLİPPERDEN ( Otomatik sallanan beşik ) ALMAYI DÜŞÜNMÜYORUM.
ALACAK ARKADAŞLAR İÇİNDE BÜYÜK KOLAYLIK OLACAK BELLİ...

9195253_609249.jpg

çok saol yardımların fikrin için rahatlatın beni canım çok çok teşekkürler rabbim herkesin hayırlı sağlıklı bi şekilde kucağımıza almak nasip etsin inş. cümlemize acılarını göstermesin ammiinnn... senin bebiş kaç aylık oldu benimki 15+4 günlük sara_nurcum...

1-)odasinin Boyasi zaten pembe renkliydi kızım olunca deiştirmem gerek kalmadı sadece güzel bebekli bir dordür ile tavanına fosforlu yıldızlar döşeyeceğim.
2-)Mobilyası lila renkli olucak
3-)Uyku Seti krem ve lila karışımı bal ayılı olucak
4-)Halısına daha karar vermedim ama sanırım lila ve pembe karışımı bir halı olucak
5-)Bebeğimin odası ile kendi odam arası olduğu için ilk 5-6 ay kullanım iç,in barby yatağı aldım.
6-)Açıkcası slipper elektirikli olduğu için pek uygun görmüyorum çocuklar için riskli olabilir.7-)Nene hatun hastanesinde doğum yapacağım inşallah Allah izin verirse?
:cool:Bebek çikolataları hazırlıyacağım bebeğime misafirlere ikrram etmek için ee bir doğsun ele avuca gelsin kırk mevlütünüde okutucam inşallah

9-)Örgü işini anneannesi tamamladı sayılır şimdiden bir sürü yeleği ve hırkaları var. Bende her gördüğüme dayanamayıp alıyorum Kız olunca alternatifinde fazla olduğundan hele bazı kıyafetler almışlar 3 yaşında bile olmaz :teytey:

Ama olsun yinede en keyifli hazırlığım bu....Allah herkesin kucağına almayı nasip etsin

Merhaba Arkadaslar.bebişleriniz Yolda.ve Sizler Yavrulariniz Için Neler Aldiz.yada Alicaksiniz-yapacaksiniz.herkes Yazarsa Tüm Hamişler Ilgi Edinmiş Olur Ve Yaparlar.belki Sizdin Yazdiklarinizi Birkac Kişi Unutmus Olabilir.hadi Bakalim Kolay Gelsin..

1-)odasinin Boyasi Ne Renk Oldu-olacak
2-)mobilyasi Ne Renk Oldu-olacak?
3-)uyku Seti Ne Renk Oldu-olacak?
4-)halisi Deseni Nengi Renk Oldu-olacak?
5-)yatak Odasinada Ufak Beşik-sepetpark Yatak V.s Alicakmisiniz?
6-)slipper Alcakmisiniz?
7-)nerede Hangi Hastanede Doğum Yapacaksiniz?
:cool:doguma Az Kala Ne Gibi Hazirliklar Yapicaksiniz Seker -çikolata-oda Süsleme-ani Defteri-mevlüd-mevlüd Ikramlari Ufak Ayrinti Düşündünüzmü?
9-)ve Baska Neler Aldiniz Bebişinize Giyisi Ufak Tefek Seyler?

1-odasının rengi pembeydi zaten, 1 ay oldu yeni eve tasınalı, pembe olunca odasının yeri tam isabet oldu
2-mobilyası pembe...bellonadan aldık...genç odası ve bebek odasını birleştirdik...oldukça kapsamlı bir takımı oldu...
3-uyku seti pembe, üzerinde ayıcıklar var, alt açması felan olan çok guzel bir set...
4-oda takımı sindy oldugu için halısıda sindy oldu...haliyle perdeside sindy oldu...
5-ilk 1 yıla yakın bizim yatak odamızda kalacağı için kraftın park yatagından aldık...odasına gecincede oyun parkı olarak kullanmayı dusunuyoruz...rengi pembe ve çok hoş...
6-slipper almayacağım...
7-kayseri özel erciyes hastanesinde dogum yapacağım..
8-ikram edilecek şekerlemeler felan tasarımı kafamda hazır ama izne ayrıldıgımda hazırlayacağım...mevlud takımını aldık çok guzel...
9-dun akşam itibariyle alacaklarımızın hepsi tamamlandı gibi...sonradan neler görup alırız bilememde:dance::dance:
hastane çıkışları,
zıbın setleri,
patikli pantolonları,
battaniyeleri,
tulumları,
önlükleri
eldivenleri,
bornozu,tekli havlusu,
kuveti,masrafası,kovası,filesi,banyo termometresi,lifi
çorapları,patikleri
kirli çamaşır sepeti
oyuncak sepeti
büyotu
sterlizorü
biberon ısıtıcısı
gögüs pompası
biberon,suluk,emzik,emzik kutusu,emzik askısı
ana kucağı, bebek bakım çantası
nivea set:nazar::nazar:

aklıma gelenler bunlar...yeni hazırlıga baslayanlara yardımcı olur belki...
örgu anlamındada annem,ablam ve ben değişik guzel modellerden öruyoruz...dogumdada çevreden epey gelecek gibi...herkez hangi renk örelim diye soruyor...

kendime daha hiç bişi almadım...ama ne alacağımın listesini yaptım..önumuzdeki ayda onları alıcam...

butun anne adayları inşallah sağlıklı bir şekilde bebeklerimizi kucağımıza alırız ve aldıklarımızı gule gule kullanırız...:teytey::teytey:

onca nu hazırlıklara ne zaman başladın ben 4 aylık hamişim de erken mi acaba bide çevre tepkisi söz konusu ya bişi olursa diye allah korusun bebişimi ve tüm bebişleri rabbim onları bize bağışlasın hayırlı sağlıklı kucağımıza almak nasip etsin aaammmiiinnn....

amin inşaallah evet herşeyi tamamlamış valla zaman geçmeyecek kız senin için onca neys ekübra bana ne kadarlık hamile oldugumu sormuşsun ben son adet tarihim egöre 31+3 üm allahımın izniyle haziranda dogumum bakalım hayırlısı

:sm_confused:
merhaba arkadaşlar
ben aranıza yeni katıldım.Buda ilk mesajım sizlere.İlk önce allah herkezin bebişine sağlık ve uzun ömürler versin.Bende 24 haftalık hamileyim ve henüz bişeyler almaya başlamadım.Yazılarını okurken dikkatimi çekti "kübra83" ün sorusuna bende katılıyorum.Acaba benim yavaş yavaş başlamam gerekirmi ne dersiniz?(Geçmi kaldım)
Birde bebek odalarına halı seçerken hijyen açısından nelere dikkat ettiniz?

valla canım bebekler için aldıgımız herşeye özen göstermeliyiz çünkü onla rçok narin bak sana da söylüyorum bu tarz şeylerle yaşayamayız sonuçda dogudkdan sonr aelimizden gitmeyeceklerini nerden biliyoruz allah korusun söyler misiniz önce allaha sonra da kendimize güvenmek zorundayız kendimizi söylentilere göre hazırlayamayız o şekild edavranamayız herkes herşeyi söyler ama bakın inceleyin mayıs anneleride bebekleirnin eşyalarını düzmüş durumdalar ve biz nisan dayız demi? ayrıca şöyle düşünün her ne kadar kucagımzda olmasada bebeklerimiz içimizdeler bizim yedikleirmiz ile besleniyorlar bizim psikolojimizden etkileniyorlar ...... şu an karnımızdalar ve bir müddet sonra kucagımzda olackalar yani onla rgene bizim ile beraberler..... burda hem fikiriz yani şu an emziremiyor olsakda anne sayılırız onları düşünüyoruz sonuçda demi yerimseniben hım...... ayrıcaşöyle düşünün allah ın bizlere verdiği ömrü bilemiyoruz egr ömür verdiyse rabbim zaten kcuagımzda olackalar yani bebekleirni kaybeden kardeşlerimiz onlara ciciler aldıkları için mi bebişleirni kaybetiler bu sitede 10 aylık bebegiğini kaybeden bir arkadaş var şimdi o herşeyini aldıgı için mi bebegi gitti....rabbim bizlere ve bebekleirmize ve aillelerimize saglık sıhhat hayırlı uzun ömürler versin acılarını göstermesin inşaallah amin ..... rahat olun

onca nu hazırlıklara ne zaman başladın ben 4 aylık hamişim de erken mi acaba bide çevre tepkisi söz konusu ya bişi olursa diye allah korusun bebişimi ve tüm bebişleri rabbim onları bize bağışlasın hayırlı sağlıklı kucağımıza almak nasip etsin aaammmiiinnn....

canım ben ilk hamile oldugum andan itibaren internetteki butun alışveriş sitelerine baktım...kendime listeler yaptım...cinsiyetini ocak ayında ögrendim ama subat ayındaki randevuyuda bekledim..randevuda doktorum kız diyince hemen mobilyasını aldık...diğer kalanların hepsini martta aldım...zaten sayılı bebek magazası var...listede elimde olunca girmişken hepsini aldık...

bide doguma taksitlerin en azından yarısı bitsin diye dusundum çunku ozaman masraflarımız artacak...

bizde adet bebek dogmadan herseyine kadar herşeyi alınıp hazırlanır...canım olacakla öleceğe çare olmazki...hem bu alınanlar ucuz ve hemen olacak şeyler değil...zamanla herseyini bir duzene koyup alacaksınki sonra sıkışmayasınız...hem çogu kişi 7.aydan itibaren hersyein hazır olmasını savunuyor...erken dogum riskine karsı(tabi allah korusunda)

benim kendimle ilğili alacağım seyler kaldı...onları da ya mayısta yada haziranda alacağım...sonrada dogum zamanını bekleyeceğim...

amin inşaallah evet herşeyi tamamlamış valla zaman geçmeyecek kız senin için onca neys ekübra bana ne kadarlık hamile oldugumu sormuşsun ben son adet tarihim egöre 31+3 üm allahımın izniyle haziranda dogumum bakalım hayırlısı

canım zaman bir anlamda daha çabuk geiyor...her gun akşam iş çıkısı bebişimin odasına girip bakmak aldıklarımı çıkarıp çıkarıp yerine koymak çok zevkli oluyor...
rabbim isteyen herkeze yasatsın bu duyguları...

buarada bizim temmuz anneleri bölumune bakarsanız sadece benim değil çogu kişinin hazırlıkları bitirdiğini görebilirsiniz...:teytey::teytey:

valla canım bebekler için aldıgımız herşeye özen göstermeliyiz çünkü onla rçok narin bak sana da söylüyorum bu tarz şeylerle yaşayamayız sonuçda dogudkdan sonr aelimizden gitmeyeceklerini nerden biliyoruz allah korusun söyler misiniz önce allaha sonra da kendimize güvenmek zorundayız kendimizi söylentilere göre hazırlayamayız o şekild edavranamayız herkes herşeyi söyler ama bakın inceleyin mayıs anneleride bebekleirnin eşyalarını düzmüş durumdalar ve biz nisan dayız demi? ayrıca şöyle düşünün her ne kadar kucagımzda olmasada bebeklerimiz içimizdeler bizim yedikleirmiz ile besleniyorlar bizim psikolojimizden etkileniyorlar ...... şu an karnımızdalar ve bir müddet sonra kucagımzda olackalar yani onla rgene bizim ile beraberler..... burda hem fikiriz yani şu an emziremiyor olsakda anne sayılırız onları düşünüyoruz sonuçda demi yerimseniben hım...... ayrıcaşöyle düşünün allah ın bizlere verdiği ömrü bilemiyoruz egr ömür verdiyse rabbim zaten kcuagımzda olackalar yani bebekleirni kaybeden kardeşlerimiz onlara ciciler aldıkları için mi bebişleirni kaybetiler bu sitede 10 aylık bebegiğini kaybeden bir arkadaş var şimdi o herşeyini aldıgı için mi bebegi gitti....rabbim bizlere ve bebekleirmize ve aillelerimize saglık sıhhat hayırlı uzun ömürler versin acılarını göstermesin inşaallah amin ..... rahat olun

kesinlikle sana katılıyorum...1dk sonra ne olacağımız belli değil ama hayattan hiç ayrılmayacakmısız gibi yasamaya ve çalışmaya devam ediyoruz...insan nasıl dusunurse o şekilde olur bence...biz iyi dusunmeliyizki bebeklerimizde iyi olsun...hem surec oldukça uzun...şimdiden aceba şöylemi olacak, aceba böylemi olacak dersek zaman gecmek bilmez vede olmayacaksada bu stresten olur...inançlı insanlarız...rabbim herşeyin hayırlısını versin...

bebek sahibi olmakta evlenmek gibi...evlenirken hiç hazırlık yapmadan mı evleniyoruz...a dan z ye evimizi yasanacak hale getirip evleniyoruz...ozaman evimizede hiç bişi almayalım ya ayrılırsak diye...

rabbim hepimize herşeyin hayırlısını versin...

çok sevdim bu konuyu çok güsel bizim daha tam hazır değil odamız falan ben ist nerden aldınız mobilyaları arkdşl banada fikir verirseniz maskoya falan baktım bende kafam çok karıştı tabi hepsi çok güsel birde resimlerini koysaydınız neler aldınız bebek odası nasıl çok merak edttim

valla arkadaslar sanirim cogunuz bebegi oldu bile
ama odalar sahane ve resmini görmedigim odalarinda muhtesem olduguna eminim
heeke su östtekiler varya bayildim
bidaha dogurasim geldi :))))
icimde uhte kalmistir zaten. Kayinvaldemlerle oturuyorum ve oglumun birtek besigi var ama nasipse evimi ayirdigim zaman ogluma cok güzel bir oda hazirlamak istiyorum nasip kismet bakamlim
hadi sizi bebeklerinizle mutluluklar diliyorum

X