Bebek Odalari

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
Merhaba Arkadaslar.bebişleriniz Yolda.ve Sizler Yavrulariniz Için Neler Aldiz.yada Alicaksiniz-yapacaksiniz.herkes Yazarsa Tüm Hamişler Ilgi Edinmiş Olur Ve Yaparlar.belki Sizdin Yazdiklarinizi Birkac Kişi Unutmus Olabilir.hadi Bakalim Kolay Gelsin..

1-)odasinin Boyasi Ne Renk Oldu-olacak?
2-)mobilyasi Ne Renk Oldu-olacak?
3-)uyku Seti Ne Renk Oldu-olacak?
4-)halisi Deseni Nengi Renk Oldu-olacak?
5-)yatak Odasinada Ufak Beşik-sepetpark Yatak V.s Alicakmisiniz?
6-)slipper Alcakmisiniz?
7-)nerede Hangi Hastanede Doğum Yapacaksiniz?
:cool:doguma Az Kala Ne Gibi Hazirliklar Yapicaksiniz Seker -çikolata-oda Süsleme-ani Defteri-mevlüd-mevlüd Ikramlari Ufak Ayrinti Düşündünüzmü?
9-)ve Baska Neler Aldiniz Bebişinize Giyisi Ufak Tefek Seyler?

1) rengi lila olacak
2) park yatak aldık rengi penbe çok şeker

3) uyku setide lila
4) halısı penbe olacak tuülüde panbe oalcak kapıısnda penbe tullü süs oalcak inşaallah allahımın ziniyle
5) fiyatalara bakacagım ama zaten yatacagı odada koltuk var açılıp yatak olan gerek olmaz heralde
6)
7) valla tam karar vermiş degilim kararsızım çınarlıda da olabilir şifadada ama devlet hastanesindede olabilir izmir de
8) açıkcası ben yarın gidip şekerlere bakacagım kemeraltından buyuk ihtimalle bebekli oalcak badem şekeri olabilir içinde ama gidip görmem lazım izmirdekilere 50 adet yeter :roflol: asıl yer allahımın izniyle annemin orası oraya sanırım 100 yeter zaten en baştan beri defter tutuyorum hatta daha geldiğini bilmeden önc ebaşlamıştım yazmaya senin gelecegine inanıyourm snaki içimdesin zamna seni bana getirmek için yola çıktı yazmaya başlmaıştım ertesi gün hamile olduugmu ögrenmiştim mevlid kıyafetleir var bebekler için onlardan alacagım
9) açıcaksı herşeiy hazır allaha şükür inşaallah rabbim sag saglim kavuşturur gerisine bakacagız

benim oğluşumunda hemen hemen herşeyi hazır....

1-odasının rengi kreme fıstıkyeşili ve ortadan ayıcıklı bordür geçecek....
2-beşiği mobilya beşik ve rengide fıstıkyeşiline krem....
3-uyku seti fıstık yeşili ayıcıklı model....
4-halısı peluş tarzı oda fıstıkyeşili....
5-ek olarak odasında şuan kanepem var oda fıstık yeşilli zaten....ama şimdilik yanımda yatırmak için sepet tarzı beşiği var...
6-slipperden bahsetmişsin eğerki ayakkabı terlik filan demek istiyorsan şimdilik almadık....yani slipper tarzı olanlardan almadık.... :))))
7-ankara gülhane askeri tıp akademisinde nasipse olucak doğumum....
8-bebişim kadar kendime hazırlıklar yaptım sayılır....güzel güzel pijamalar aldım...şeker daha bakmadım ama belki ewe gelenlere ikram etmek için yapabilirm bişeyler...40ım çıknca anneme memlekete gidicem ve orada da mevlidini yapıcaz mevlid içinde pike takımı filan aldık ve daha birsürü hazırlıklar olucak hayırlısıyla....annem mevlidi için oğluşuma damatlık almış zaten...
9-hemen hemen kıyafetleri hazır sayılır çantamızıda ufaktan hazırladık sayılır bile....
hayırlısıyla ben ve bütün hamişleri mevlam hayırlısıyla tak avazda kurtarsın......

1) BOYASI :Soft renkler olacak, pembe, lila gibi
2) MOBİLYASI : Beyaz pembe, krem lila iki renk arasında kararsız kaldık.
3) UYKU SETİ : Oda rengiyle ve mobilyasıyla uyumlu olacak kısmetse.
4) HALISI : Halısı çabuk temizlenebilir olmalı, açık renk üzerine, renkli çiçekler olabilir.
5) YATAK ODASI BEŞİK, YATAK : Anneannesi bambu sepet alacak.
6) SLIPPER : Henüz almadık, belki de almayız.
7) DOĞUM HASTANESİ : Türkiye Gazetesi Hastanesi ( Bu hafta gidip gezeceğiz )
8) İKRAM - MEVLÜD : Hastane için çikolata, evde yapılacak mevlid içinde şeker, lokum ya da çikolata ikramı olacak.
Pratik ikramlıklar hazırlanacak. Kızıma mevlid kıyafeti alınacak ve ikimiz içinde süslü yatak hazırlanacak.
9) GİYİM ve EV TEKSTİLİ :Bazı kıyafetlerimiz tamamlandı, birkaç tekstil ürünümüzde var.
Genel olarak tüm ihtiyaçlarınını henüz almadık.

Herkese nasip olması dileğiyle...

oglu$umun bi cok seyi hazir bu yüzden tarif etmek yerine foto koydum .. ins size bir fikir olur..

1-)
pict0004py8.jpg

2-)
pict0002aw4.jpg

3-)
pict0001hp7.jpg

4-)--
5-)
b3221wu3.jpg

6-)slipper ne?:uhm:
7-)almanyada..
:cool:henüz düsünmedim ..
9-)
pict0005zk8.jpg

f0c21xr2.jpg

bi bebek arabasi kaldi :teytey:

SLIPPER

384487ST32995BR.JPG

Özellikleri:

- Bobux orijinal 'Elastomatik' (Elastomatic) bilek destek sistemi Bobux ayakkabılarının giyimini
kolaylaştırır ve ayakta kalmasını sağlar.
- Süper yumuşak doğal derinin nefes alma özelliği yazın terin emilmesine yardımcı olur ve kışın küçük ayakları sıcak tutar.
- Bobux Eko-deri (Eco-leather ) yumuşaktır ve yenidoğan cildine karşı naziktir,
- bebeğin ayağının şeklini alarak hareketi kısıtlamadan doğal bir şekilde gelişmesine olanak verir.
- Yumuşak, esnek ve kaymaz süet deri tabanlar; bebeğinizin ilk adımlarını güvenle atmasına yardımcı olur.
- Bobux ayakkabılarında kullanılan tüm renkler su bazlıdır.

Hitap Ettiği Yaş Aralığı:0-5 yaş
Kullanım Amacı ve Durumları:
İlk adım ayakkabısı ve oyun ayakkabısı olarak ideal, ayak sağlığı ve kas gelişimine destek veriyor.

1-)odasinin Boyasi Ne Renk Oldu-olacak?--- Odası pembe ortasında bordür var
2-)mobilyasi Ne Renk Oldu-olacak?- krem-pembe
3-)uyku Seti Ne Renk Oldu-olacak?--- pembe/fıstık yeşili
4-)halisi Deseni Nengi Renk Oldu-olacak?---- pembe krem geometrik desenli
5-)yatak Odasinada Ufak Beşik-sepetpark Yatak V.s Alicakmisiniz?-- ufak sepetlerden var
6-)slipper Alcakmisiniz?- düşünmüyorum
7-)nerede Hangi Hastanede Doğum Yapacaksiniz?--- kısmetse yarın belli olacak
:cool:doguma Az Kala Ne Gibi Hazirliklar Yapicaksiniz Seker -çikolata-oda Süsleme-ani Defteri-mevlüd-mevlüd Ikramlari Ufak Ayrinti Düşündünüzmü?---- bebek şekerlerini de bu hafta alacağız kısmetse hem hastanede hem de mevlütte dağıtmak için
9-)ve Baska Neler Aldiniz Bebişinize Giyisi Ufak Tefek Seyler?--- çok şükür bebeğimizin tüm giysileri tamam erken başlayın anca bitiyor kızlar...a.s.

oglu$umun bi cok seyi hazir bu yüzden tarif etmek yerine foto koydum .. ins size bir fikir olur..

1-)
pict0004py8.jpg

2-)
pict0002aw4.jpg

3-)
pict0001hp7.jpg

4-)--
5-)
b3221wu3.jpg

6-)slipper ne?:uhm:
7-)almanyada..
:cool:henüz düsünmedim ..
9-)
pict0005zk8.jpg

f0c21xr2.jpg

bi bebek arabasi kaldi :teytey:

maaşallah cnaım çok güzel allah nazarlardan saklasın harika

Aşkito herşeyi almışsın slipperi unutmuşsun yani pes :pp

Kızlar güle güle kullansın bebişleriniz inşallah.Erkenden başlayalım bari anca bitiyor demişsiniz.

Ama cinsiteye daha çok var belli olsun da .Benimki henüz fındık kurdu:)

Aşkito herşeyi almışsın slipperi unutmuşsun yani pes :pp

Kızlar güle güle kullansın bebişleriniz inşallah.Erkenden başlayalım bari anca bitiyor demişsiniz.

Ama cinsiteye daha çok var belli olsun da .Benimki henüz fındık kurdu:)

kizzz sende beni heryerde yakalionn :roflol: :roflol: :roflol:

Merhaba Arkadaslar.bebişleriniz Yolda.ve Sizler Yavrulariniz Için Neler Aldiz.yada Alicaksiniz-yapacaksiniz.herkes Yazarsa Tüm Hamişler Ilgi Edinmiş Olur Ve Yaparlar.belki Sizdin Yazdiklarinizi Birkac Kişi Unutmus Olabilir.hadi Bakalim Kolay Gelsin..

6-)slipper Alcakmisiniz?
:cool:doguma Az Kala Ne Gibi Hazirliklar Yapicaksiniz Seker -çikolata-oda Süsleme-ani Defteri-mevlüd-mevlüd Ikramlari Ufak Ayrinti Düşündünüzmü?

merhabalaarrr.. çok eğlebceli bu işleri yapmak, en çok eğlendiğim bölüm bunlar:))
1) odasının rengi gardenya çiçeği rengi diye geçiyo, beje yakın bir renk..
2)mobilyası ceviz rengi üzerinde mavi ayıcık var. çilek sevimli erkek bebek odası..
3)uyku seti krem rengi, üzeri ayıcıklı..
4)krem rengi oda takımın üzerindeki ayıcıktan var üzerinde.
5)hasır beşikten alacağım. çok sevimli gözüktü gözüme..
6)acıbadem bakırköy'de doğum yapacağım Allah kısmet ederse.
7)hastaneye ziyarete gelenler için çikolata hazırlatmayı düşünüyorum, bebeğim biraz büyüyüncede mevlüt okutacağım inşallaahh.
8)bebek arabası, ana kucağı ve badyler, tulumlar hazır gibi..
ama her gördüğümü almak istiyorum o ayrı a.s.

Yaaa maşaalllhh ne güzel hemen hemen herseylerını almışsınız
oysa ben daha yenı ogrendım cınsıyetını ve ancak 1 yelek örmeye basladım baska hıcbırsey almaaaddımm..
ve bana bır fıkır verın kızlar yaa
Oğlumun odası var.. ve dogacak kızıma ılk aşamada oda yapmak ıstemıyorum oglumla aynı odada olacak yatagı..
Nasıl bır haızrlık yapacagımı şaşırdım..
Sadece yatagını mı almam gerekır sızce?

yeşil
fıstık yeşili ve krem rengi
fıstık yeşili ağırlıklı krem ve turuncu pembe de var
halısı kendi kullandığım bir halı ...
sepet almayı düşünüyoruz ...
eskişehir zübeyde hanım hastanesi ..
mevlüt yapılacak kızımıza süslü kü.çük bir gelinliği anımsatan kıyafet aldık hastanede ve evde gelenlere çikolata mevlütde de yemek ikramedilece.süsleme pek bişey yok fazla odamız olmadığı için beşiği elimizden geldiğice süsleyeceğiz...
hasatane çıkışı zıbınlar takımlar aldık annemde örgüler ördü hepsi çok tatlı kıyafet felan aldı daha dabakıyor bakalım ... bebek arabası aldık kırmızı griyli,banyo küveti banyo malzemelerini aldık ... 5 li takım aldık ...
inşallah sağlıcakla kucağımıza lırız hepimiz hemen hemen jher şey tamam kızımızın maşallah inşallah kullandırmak nasipeyler ALLAH IM CÜMLEMİZE ... a.s.:nazar::nazar:

6-)slipper Alcakmisiniz?

-)odasinin Boyasi Ne Renk Oldu-olacak? açık pembe
2-)mobilyasi Ne Renk Oldu-olacak? beyaz-pembe ayıcıklı
3-)uyku Seti Ne Renk Oldu-olacak? beyaz pembe ayıcıklı mobilyası ile takım
4-)halisi Deseni Nengi Renk Oldu-olacak? açık pembe
5-)yatak Odasinada Ufak Beşik-sepetpark Yatak V.s Alicakmisiniz? ufak süslü bir bambu beşiğimiz var
6-)slipper Alcakmisiniz? hayır
7-)nerede Hangi Hastanede Doğum Yapacaksiniz? Acıbadem hastanesi
:cool:doguma Az Kala Ne Gibi Hazirliklar Yapicaksiniz Seker -çikolata-oda Süsleme-ani Defteri-mevlüd-mevlüd Ikramlari Ufak Ayrinti Düşündünüzmü? evet bütün bu ayrıntılarımız hazır zaten doğuma 1 haftamız kaldı :))
9-)ve Baska Neler Aldiniz Bebişinize Giyisi Ufak Tefek Seyler?kızımın herşeyi hazır sadece onun gelmesini bekliyoruz sağlıkla gelsin işallahhh

oysa ben daha yenı ogrendım cınsıyetını ve ancak 1 yelek örmeye basladım baska hıcbırsey almaaaddımm..
Oğlumun odası var.. ve dogacak kızıma ılk aşamada oda yapmak ıstemıyorum oglumla aynı odada olacak yatagı..

canim bence $öyle güzel cibinlikli bir bebek yatagi al yaninada bebisinin kiyafetleri sigacak kadar güzel bir komidin ve ya dolap al oglusunun odasina yerlestir.. eger oglunun odasinin rengi mavi ise kizinin yatagini koyacagin duvari krem ve ya tatli acik pembeye boya böylelikle kizinin köseside prenseslere yarasir sekilde olur.. ha bir de yataginin etrafina güzel duvar yapiskanlari var cicekli felan onlardan yaparsin cok güzel olur..

kizzz sende beni heryerde yakalionn :roflol: :roflol: :roflol:

Hehehehe Kaçmaz benden asla :1shok::1shok::1shok:Bak şu gözlere bak :roflol:

Bence Aşkitonun dediği çok güzel bir fikir.Bi köşe oğluşuna bi köşe kızına ait olur hem daha sevimli ikisi bir arada.Kalabalık aile ne güzel:nazar:

Benimkinin bi bavul örgüsü var.Annem sağolsun.Battaniye felanda yapmış.bebiş için süslü pikede vardı galiba.Adanaya gidince yeniden bi bakayım şöle alıcı gözle :)

slm arkadaşalar herkeze ayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin rabbim. sonrada ban inş. bişi sorcam size kaç aylık hamişken hazırlıklara başladınız ben 15+4 günlük hamişim ve daha hiç bişey almadım
daha doğrusu çevremdeki tepkiler yüzünden işte bişeyler alırsan ya bebişene bişey olur allah korusun tabiki eşyalrı kalır daha çok üzülürsün diyolar ve kafamı karıştırıyolar vr o yüzden daha hiç bişi almadım sadece mobilyasını ararştırdım şimdilik
sizler ne zaman hazırlıklara başladınız cevaplarınız için şimdiden teşekkürler hoşçakalın...

X