Bebek mi Kist mi?

deniko34

Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2022
70
20
33
Merhabalar bir konuda anne olmuş yada anne adayı olan sizlerden akıl almam gerekıyor. 5 gün önce gece ınanılmaz bir sancı ıle uykumdan uyandım apandisit olabılır diye bakıldı ama cıkmadı. Sonra jinekolog muaynesi yapıldı adetıme 2 gün kala sol yumurtalıkta Kist dedıler. Ama bebek kesesi olabılırmı o aklıma takıldi. Sonucta bebek yerlesmıs olabılırmı? Yani kist diye ultrason cektıklerı sey bebek kesesınede cok benzıyor karısma ihtımalı sizce varmıdır.

Eklentiler

• 4A4B33B8-7650-404E-9B76-103A0CFAFF1A.jpeg
    4A4B33B8-7650-404E-9B76-103A0CFAFF1A.jpeg
    144,9 KB · Görüntüleme: 726
Merhabalar bir konuda anne olmuş yada anne adayı olan sizlerden akıl almam gerekıyor. 5 gün önce gece ınanılmaz bir sancı ıle uykumdan uyandım apandisit olabılır diye bakıldı ama cıkmadı. Sonra jinekolog muaynesi yapıldı adetıme 2 gün kala sol yumurtalıkta Kist dedıler. Ama bebek kesesi olabılırmı o aklıma takıldi. Sonucta bebek yerlesmıs olabılırmı? Yani kist diye ultrason cektıklerı sey bebek kesesınede cok benzıyor karısma ihtımalı sizce varmıdır.
Gebelik için kan tahlili yapılmadı mı

Yumurtalik gibi gorunuyor,rahim gibi degil,dikkat ederseniz usttede kucuk yumurtalar var.Yuksek ihtimal kist olusmustur,yine de doktorunuz daha dogru bilgi verir.

Doktorun söylediği şeye inanmayıp buraya sorma sebebinizi gerçekten çok merak ettim? Yani yıllarca okumuş insana inanmıyorsunuz sebep?

Adete iki gün kala da kese falan gözükmez
Doktorum kendiside gebelık testı yaptırmak ıstedı sonra 3 gun oncekı testi gorunce vazgectı. Bebek istiyoruz halıyle hersey ınsanın aklına bebeği getırıyor. Farklı tecrubeler yasamıs ınsanlardan da duymak öğrenmek ıstıyorsun

Doktorun söylediği şeye inanmayıp buraya sorma sebebinizi gerçekten çok merak ettim? Yani yıllarca okumuş insana inanmıyorsunuz sebep?
1i doçent 3 doktor benim gebelik kesesini kist sanmıştı... İstanbulda ünlü bir hastanede 2 sene önce... Olabilir yani, her şey olabilir.

Yapılmıstı ama 3 gun oncesınde negatıftı aslında
Belli ki umutlanmışsınız ancak doktor muayene edince zaten kist var demiş buradaki kimse ultrason cihazını yorumlayamaz doktorunuz gerekli açıklamayı yapmış zaten. Yinede içinizde bir şüphe varsa gidip kan tahlili yaptırın

İnsanlar 5 yıl tıp okusun kitapların üzerinde sabahlasın, sonra tus a girsin, sonra pratisyen hekimlikti, doctoraydı uğraşsın , sizde onlara inanmak yerine gelip burada kistmi bebek mi diye sorun. Gerçekten tebrik ederim 😂

Sizce bir doktorun ( kaldıki JİNEKOLOG ) bir doktor yani alanında uzman biri bakmış . Kisti bebekten ayıramaması mümkünmü ? Hadi diyelim oldu ki bence mümkün değil . Kanda idrarda beta bakılmıştır en kolay ihtimalle . Ama buradan biri çıkıp bebek dese onamı inanacaksınız ?
🙄

Konuya ne kadar uzak olduğumu anlamalısınız:) bilmiyorum aslında doktor gebelık testını düşününce aklım orda karıstı. Sonra acildekı testı gorunce gerek yok dedı ama bende suphe kaldı
Kese rahim içinde olur. Yumurtalıkta olursa Allah korusun dış gebelik olur. Beta hcg iki günde iki kat artan bi hormon. 3bin küsür olmadan kese görünmez.

İnsanlar 5 yıl tıp okusun kitapların üzerinde sabahlasın, sonra tus a girsin, sonra pratisyen hekimlikti, doctoraydı uğraşsın , sizde onlara inanmak yerine gelip burada kistmi bebek mi diye sorun. Gerçekten tebrik ederim 😂

Sizce bir doktorun ( kaldıki JİNEKOLOG ) bir doktor yani alanında uzman biri bakmış . Kisti bebekten ayıramaması mümkünmü ? Hadi diyelim oldu ki bence mümkün değil . Kanda idrarda beta bakılmıştır en kolay ihtimalle . Ama buradan biri çıkıp bebek dese onamı inanacaksınız ?
🙄
O doktor kan tahlılınde gebelık bakmak ısterse sizde supheye dusersınız. Kendısı bıle arada kalmısken hıcbır bılgım olmadan benım arada kalmam cok normal. Sonucta diyorsunuz 5 yıl tıp okusun onu yapsın bunu yapsın madem oyle doktor hanım karsımda kan alacaktım hamılelık testı ıcın ama 3 gun once yapılmıs o yuzden yapmayayım derse sizi arada koyar işte. Madem oyle neden kan alacaktım hamılelık testı ıcın dıyor dıye süphede kalırsınız. Hem neden bu kadar komık gelıyorkı ınsanlarda farklı deneyımler var. Bakın yukarıda bayan ne yazmis 3 doktor kist demiş bebek cıkmıs olağan dısı durumlar oluyor demekkı :KK66:

🙄
Hiç öyle demeyin neler oluyor neler, yukarıda da yazdım ben yaşadım bu durumu. Üstelik doktor usg bakarken Allah Allah rahim duvarı ne kadar da kalınlaşmış demişti, ki rahim duvarının kalınlaşması gebelik ihtimalini akla getirir bunu ben bile biliyorken ameliyat olacaksın demişlerdi.

Güzel kardeşim farkındaysan kist yumurtalıkta denmiş ve ultrason fotosunda yumurtalığın içinde kist işaretlenmiş. Rahimde değil yani..

Hiç öyle demeyin neler oluyor neler, yukarıda da yazdım ben yaşadım bu durumu. Üstelik doktor usg bakarken Allah Allah rahim duvarı ne kadar da kalınlaşmış demişti, ki rahim duvarının kalınlaşması gebelik ihtimalini akla getirir bunu ben bile biliyorken ameliyat olacaksın demişlerdi.
Ya artık doktorlarda bi ilginç. Doktoruna düşmezseniz sıkıntı her doktorda malesef ki doktor değil..

X