Bebek ismi

srpry

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
6
2
28
İyi geceler. 27 haftalık gebeyim. Oğluma Mehmet ismini koyacağız. Yanına sizce bu isimlerden hangisi daha uygun olur ?
Aras
Kaan
Emir
Meriç
Eren
Poyraz
Uraz
Çağın

Aras yada Emir bence

Sağlıkla gelsin inşallah evinize sans huzur getirsin

ben suna takılıyorum. mesela ilk isim eğer mehmetse diğer isim de aynı kökenden gelmeli. o yüzden hiçbiri.

İyi geceler. 27 haftalık gebeyim. Oğluma Mehmet ismini koyacağız. Yanına sizce bu isimlerden hangisi daha uygun olur ?
Aras
Kaan
Emir
Meriç
Eren
Poyraz
Uraz
Çağın
Meriç ismi ile dalga geçildiğini gördüm.
Aras ya da Uraz olabilir

Büyüklerimizin ismi yani ikisini uyumlu düşünmesek de olur. Bunlar benim beğendiğim isimler tek de düşünebiliriz.

Aras
Kaan
Emir
Meriç
Eren
Poyraz
Uraz
Çağın
Mehmet'in yanına sesli harfle başlayanlar daha kolay telaffuz edilir gibi geldi bana. Diğerlerini söylemek zor oldu bana göre (artik 2 isim kullanmaya üseniyorum zaten o ayrı :)).
Okullarda öğretmenler de 2 isim zor olunca teke düşürüp birini seçip kullanıyorlar benim gördüğüm.
2 koyacaksaniz sesli harfle başlayanları seçerdim ben olsam.
Sağlıcakla gelsin

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Ben de iki isim olunca teke düşürüyorum. O yüzden aslında bu isimlerin hepsi Mehmet ile uyumlu olmasa da beğendiğim isimler. Amin inşallah sağlıkla doğsun oğlum. İsimden ziyade ömrü güzel olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…