bebek isimleri

daisy84

Guru
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2008
677
9
herkes en sevdiği isimleri ve anlamlarını yazsın isim arayanlarada yardımcı olmuş oluruz

benim

kaydirigubbakcemile3ecrin:Allah ın hediyesi

CERENisi ceylan yavrusu ya da
AYÇA:Ay'ın yarım daireden daha küçük görünüşü.

canımcım bu konu açılmıştı yanlış anlamazsan yakında yönetici kapatır... yinede yazayım kız isim belli bizim eşimin rahmetli ablasının ismini koyucaz oyüzden erkek ismi yazayım ben
TAKİ; GÜNAHTAN KAÇINAN DİNİNE BAGLI
AYBARS; AY GİBİ GÜZEL PARS GİBİ YIRTICI
ENSAR; H.Z MUHAMMEDİN MEDİNEYE DAVET EDENLERE VERİLEN İSİM ERKEK EVLADIM OLURSA ENSAR SANIRIM OLUCAK NİYEDE NASİP ALLAHIM GÖNDERSİNDE...

ecrin ismi cok guzel anlamıdaha guzel
Ravza cennet bahcesi cimeni bol olan yeşil bahçe Ravzayı mutahara peygamber efendimizin kabrinde hutbe verdigi yer ile mimberi arasında namaz kılanan yerin ismi
BERRU Alahın 99isminden biri
ceylin
erkek içinde yafes nuh peygamberin oglulnun ismi

Son düzenleme:
kızlar banada yardımcı olun lütfen yaa.... benim oğlum olacak Allah nasip ederse eşim buğrahan olsun dedi ama Kur'an da geçiyo mu bilmiyorum:1no2: birde buğrahan ismi Kur'an da geçmiyorsa bebeğin kulağına ezanla beraber ismi söylenirken Kur'an da geçen bi isim daha koysak olur mu acaba (örneğin enes ismi)??? yoksa mahşerde mesela Buğrahan olarak mı çağırılacak yoksa kulağına okutulan ezanla beraber söylenen isimlede çağırılacak mı?? bu konularda bilgisi olan varsa yardımcı olun lütfen

BUĞRA: (Fars.) Er. 1. Büyük erkek deve, iki hörgüçlü deve. 2. Turna kuşu, turna sürüsünün önünde uçan turna horozu. 3. Harizm hükümdarlarından birinin lakabı.

BUĞRAHAN: (f.t.i.) Er. 1. X. yy.'ın başlarında Orta Asya'daki yağma boyundan çıkan ve ilk İslam devletinin Türk hükümdarlarının birçoğuna verilen ünvan. 2. İliğ ve Karahanlı sülalesinden birçok hükümdarların unvanıdır. - Tarık Buğra, Saltuk Buğra.

İsim sözlüğünde böyle geçiyo anlamları, ama Buğra peygamberimizin devesinin adı olduğu için kuranda da geçtiği söyleniyo, bence kulağına okunan isimle çağırılacaktır, o yüzden her ihtimale karşı Enes iyi fikir

canım çok teşekkür ederim yardımın içina.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…