Bebek hareketi bu kadar erken hissedilir mi

Sidelya4121

Kanatlarım Var Ruhumda
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Mart 2017
222
50
33
11. haftalık hamileyim son bir haftadır karnımın sağ tarafında göbek deliğin 3 parmak aşağıda damar atıyor gibi. acaba bebişin hareketi mi? bu kadar erken hissedilir mi?

11. haftalık hamileyim son bir haftadır karnımın sağ tarafında göbek deliğin 3 parmak aşağıda damar atıyor gibi. acaba bebişin hareketi mi? bu kadar erken hissedilir mi?
Bunu bilmem ama göbek deliğinin 3parmak aşağısı bebek icn yukarı gbi geldi bence o bağırsak hareketi . Düsünuyorm da doktor ultrasonda bebeği daha aşağıda buluyor şimdiden o kadr yukarda olmaz bence

Bunu bilmem ama göbek deliğinin 3parmak aşağısı bebek icn yukarı gbi geldi bence o bağırsak hareketi . Düsünuyorm da doktor ultrasonda bebeği daha aşağıda buluyor şimdiden o kadr yukarda olmaz bence
oradan aşağıya kadar seğirme oluyor. Dediğinde olabilir çünkü çok erken ve daha önce 6 hafta gibi düşüklerim oldu şimdi ilk yani.

Canım olabiliyor bence. Bende 11 haftalikken bariz bi şekilde sağımda hissettim. Doktora sordum mümkün değil dedi ama ben çok net hissettim. Yerleşme sırasında olabiliyormus.

Canım olabiliyor bence. Bende 11 haftalikken bariz bi şekilde sağımda hissettim. Doktora sordum mümkün değil dedi ama ben çok net hissettim. Yerleşme sırasında olabiliyormus.
Sırt üstü uzanıp dzlerimi kırdığıda oluyor ilk gebelik miydi günde bi kaç defa bazen hiç olmuyor. İki düşük olduğu için kendimi çok dinliyorum birde bebeğin cinsiyeti ne oldu erkek çok erken hareket edermiş teyzemin erkek çocuğu var erken hissettim dedi o yüzden sordum erken hissedebileceğimi düşünmediğime ragmen.

.

Son düzenleme:
oradan aşağıya kadar seğirme oluyor. Dediğinde olabilir çünkü çok erken ve daha önce 6 hafta gibi düşüklerim oldu şimdi ilk yani.
Bilmiyorum canm segerme halinde oluyor diyorlar bu haftalarda ama bn onuda hissetmiyorm 13 haftaligz inan karnimda bulamıyorum bile. :KK43:

Bilmiyorum canm segerme halinde oluyor diyorlar bu haftalarda ama bn onuda hissetmiyorm 13 haftaligz inan karnimda bulamıyorum bile. :KK43:
Kimi ağrı çok hissediyor kimi hiç hissetmiyor fazla adetleri de ağır geçiyor mesela hisle ilgili fazla küvetli ya da dediğin gibi durum :)

her şeyden önce bir kaç gün sonra doktora gidicem inşallah her şey yolundadır çok dua ediyorum sizde dua edin lütfen. İnşallah hepimiz sağlıklı kucağımıza alırız bebişleri ve her isteyene Rabbim nasip eder.

Son düzenleme:
Benimde iki gundur o damar atmasi oluyor hatta karnim oynuyo titriuodu baktigimde goruyodum bebekmi diye cok sevindim doktorumu aradim ama bagirsak hareketidir dedi

Benimde iki gundur o damar atmasi oluyor hatta karnim oynuyo titriuodu baktigimde goruyodum bebekmi diye cok sevindim doktorumu aradim ama bagirsak hareketidir dedi
Dıştan hiç fark etmedim ama bebek düşününce iyi moral oluyor :)

Dıştan hiç fark etmedim ama bebek düşününce iyi moral oluyor :)
Ben gordum canim bildigin oynuyodu gobegim 14. Haftamfayim ama erkenmiss doktor oyle diyor bide dun oldu ama bugun daha hissetmedim bende arastiriyorum acaba neden oluyo bu

Kimi ağrı çok hissediyor kimi hiç hissetmiyor fazla adetleri de ağır geçiyor mesela hisle ilgili fazla küvetli ya da dediğin gibi durum :)

her şeyden önce bir kaç gün sonra doktora gidicem inşallah her şey yolundadır çok dua ediyorum sizde dua edin lütfen. İnşallah hepimiz sağlıklı kucağımıza alırız bebişleri ve her isteyene Rabbim nasip eder.
Amiiinnn. Rabbim guzl haberler almayı nasip etsn. Belkide dediğin gbi hareket ediyor ama bnm acı eşiği yüksek dikkat etmiyorum o yüzden. Brde şöyle brsey varmis kesesi geniş olursa hissedilmezms. Yani doktorum öyle dedi suan çok hareketli ama hissedemezsn kesenin içine br bebek daha sığar çünkü dedi yani dönse bile anlamazsn dedi bazı görüntülere bakıyorum kese inse uzun onla alakalı da olabilir yani. Umarm bnde hissederm çok istiyorum ama yok daha :)

Segerme oluyor canım o bebek hareketleri değil :) ve segeren bebek erkek derler bende ilk zamanlar aynı seyleri yasadım :)

Sırt üstü uzanıp dzlerimi kırdığıda oluyor ilk gebelik miydi günde bi kaç defa bazen hiç olmuyor. İki düşük olduğu için kendimi çok dinliyorum birde bebeğin cinsiyeti ne oldu erkek çok erken hareket edermiş teyzemin erkek çocuğu var erken hissettim dedi o yüzden sordum erken hissedebileceğimi düşünmediğime ragmen.

.
Canim benimki 2.ci gebeligim. Aynen sırt üstü uzandımda çok net hissedebiliyordum 11.ci haftada. Hatta konu da açtım burda benim gibi hisseden erkenden varmış. Benim geçen hafta kontrolum vardı 15+2 de doktor erkek gibi dedi haftaya gidecem o zaman netleşecek. Dediğin gibi bende öyle duymuştum erkek çabuk hissettirirmis. Benim ilk gebeligimde de erken hissetmistim ve oğlum var bitane.

Oradaki damardan geçen kan. Karın gerilip kan miktarı artınca atar damarlarda hissediliyor böyle şeyler. 16. Haftamdayım bebeğimin hareketlerini ara sıra hissediyorum tarif ettiğiniz bölgede o atışı sürekli hissedebilirsiniz ama bebek hareketini sürekli hissedemezsiniz. Ayrıca ikisi birbirinden oldukça farklı.

Hissetmemeniz normal. Özellikle ilk gebelikte 20. Haftaya kadar hissetmeyebilir anne deniliyor hep. Belki biraz kilo ile de alakalı olabilir. Sanırım zayıf ya da hamilelikte az kilo alanlar daha kolay hissediyor. Tabi bu gözlem sadece.

Ben 13.haftamda gece yatakta tam uyuyacaktım o zaman hissettim hatta çok hoşuma gitmişti gündüzleri hiiiiiç hissetmiyordum sadece geceleri oda her gece değil 2 günde 1 sonra her gece :)

Hissetmemeniz normal. Özellikle ilk gebelikte 20. Haftaya kadar hissetmeyebilir anne deniliyor hep. Belki biraz kilo ile de alakalı olabilir. Sanırım zayıf ya da hamilelikte az kilo alanlar daha kolay hissediyor. Tabi bu gözlem sadece.
:) 45 kilocugum ya brde onu diyorlar sen zayfsin nasl bulamiyon diye belki buluyorum ama bn anlamıyorum yani. Zaten hareket vs.onlari hc hissetmiyorum bakalm 16.haftadn sonra hissederm diye umuyorum:KK66:

X