bebek düşünenler,lütfen okuyun.bugünki doktorla görüşmemi aynen aktarıyorum.

evet kızlar arkadaş çok doğru bilgilendirmiş. bende hamileliğimi adetime 3 gün varken öğrendim, adet günümde de doktora koştum. doktorum bu şehirde saygın bir proftur; bana sen nasıl emin oldun da geldin ki buraya kadar dedi, henüz adetin bile gecikmemiş. gebeliğime şüpheyle yaklaştı şimdi git 15 gün sonra gel dedi bana. 15 gün sonra gittiğimde hem keseyi hem de minik kalp atışlarını gördük kuzumun. adet gecikmesinden önce tüm belirtiler ve testler tıbben geçersiz maalesef.sengözlerimebaksanab

evet canım,söylediklerine aynen katılıyorum.umarım diğer arkadaşlar da bu konuştuklarımıza kulak verirler ve kendilerini boşyere üzmezlera.s

Kızlar ben önceki hamileliğimi adetime 10 gün varken idrarda gebelik testi yaparak öğrenmiştim. Yani implantasyon gerçekleştikten hemen sonra. Çok da ucuz bi testti. Halen saklıyorum. Doktorlarımız olaya mantıklı ve objektif bakıyor. Bir anne gözünden bakmaları imkansız. Biz anneler ve adayları , objektif olamıyoruz, OLMAMIZ İMKANSIZ ! Her gün yeni bi umut yeni bi heyecan bizler için. Acaba hamile miyim değil miyim ? Bu duyguyu ancak yaşayanlar anlar. Bu duyguyu, yaşayanlarla paylaşmakta ayrıca çok güzel. Sonuç sevinç de olsa üzüntü de olsa ben bu sitede olmaktan sizlerle duygularımızı paylaşmaktan, çok mutluyum.....

size katılmıyorum arkadaşım.adet günü gelmeden yapılan tüm testler tıbben doğruluğu kanıtlanabilir tanılar değil,sadece tahminler...yani tamamen psikolojinizi bozuyor.madem annelik zor bir zanaat ve sabır gerektiyor,o halde sabredicez.stres altında etkilenen yumurtalarınız bebeğinizi etkiliyor ki bu en son isteyeceğiniz şey olur...

kesinlikle katılıyorum milkabeyaz. yumurtlama günümden 7 gün sonra hafif kanamam oldu. bu kafama takıldı. göğüslerimde büyüyüp ağrımaya başlayınca hamileyim diye şartladım. adet günüm gelmeden başladım testlere. sonuç negatif ve hayal kırıklığı.yarın adet günüm , inanılmaz bir bel ağrım var. bugün eşim ısrar etti yanlış olduğunu bile bile fortelyaptım. yine negatif. yok işte, boşuna geriyorum kendimi.

canını sıkma sea...aynı belirtileri ben de gördüm.yani kendimizi kandırıyoruz biz biraz..tamamen psikolojik.seni ümitlendirmek istemem ama o iş hiç belli olmaz.fortele güvenme.ben de denedim...adetin bikaç gün geçsin bkalım..

arkadaşlar,2-3 haftadır yaşadığım stres bitti..yok göğüslerim büyüdü,yok aşırı yiyorum,yok kasık ağrısı...hepsi boş çıktı.regl oldum bugün.yani stresten adetim de 1 hafta gecikti...demem şu ki bu işin belirtisi filan yok,herşey allahın işi..ol derse oluyor...belirti izlemeyi falan bırakın..bu konuyu düşünmeyin bile..bebek ,kendi gelmek istediğinde geliyor..

allah nasib ettigi zaman canim insaallah... vaktini bekliyor. biraz sabir gerektiriyor tabii.
ben de u konuyla ilgili kaan kocatepenin bir konusmasini dinlemistm ve cok tatmin edici bilgiler verdi sagolsun.
kan testleri hakkinda sadece doktorunuz onerirse yaptirin onun disinda yaptirmayin dedi. kesin sonuc veriyor diye ona kosuyoruz ama negatifse sonu husran oluyor hayal kirikligi... hele adet gunu gecikmeden test yapmayi da hic onaylamiyor. cunku kadinin yapisinda dollenme olsun olmasin gebelik hormonu salgilanirmis. adet zamanindan once. bu yuzden adetten once yapilan butun testler yaniltici oluyor. once hamileyim diye seviniyorsun sonra hicbir sey yok. mahvoluyorsun sonra. sonra idrar testleri yanlis cikiyor diye yakiniliyor. idrar testleri negatif diyorsa belki hatali olabilir ama pozitif ciktiysa pozitiftir. o hormon dolayisiyla pozitiftir. burda testler hatali degil, zamanlama hatali. sabir gerektiriyo biliyorum ama adetinizin gecikmesini bekleyin 1 hafta sonra test yapin.
allah yardimcimiz olsun

haklısın arkadaşım,umarım bu yazılanları okuyan ve dikkate alan arkadaşlar da oluyordur.bilgilendirme için teşekkürler

haklı doktorlarda tabı...kafan rahat olursa hamıle kalmakta o kadar kolay olurmus...

milkabeyaz cok tesekkurler aydınlattıgın ıcın bende 1 senelık evlıyım ve bu ay dusunduk bebek ve kasıklarım agrı var ama bılmıorum umıtlıyım ıns olur bende gecen hafta yaptım ama negatıf cıktı hastalıgım 3 yada 4 gun var ve ıns hamıle olurumda ama beklemedeyım eger hamıleysem senınlepaylasacagım teskurrler

arkadaşlar adetimin bimesine 2 gün var.bende 2 senelik evliyim ve artık bende bebiş istiyorum.bana varmı önerileriniz.konuşcak hiç arkadaşım yok:çok üzgünüm:

kesinlikle kafana takma canım...taktığın sürece olmuyor,beyinden salgıladığın östrojen miktarını etkiliyorsun ve yumurtalıklarının kalitesi düşüyor.dolayısıyla hamile kalamıyorsun..umarım gelecek günlerde birbirimize olumlu haberler veririz..

arkadaşlar doktora regl döneminde mi yoksa bitince mi gitmemiz gerekiyor? her agızdan baska seyler duyuyorum ???

testten teste değişiyor
kan testleri için adetin 3. günü gitmen gerekiyor. smear testi için adetinin bitmesi gerekiyor. progesteron için adetinin 21. günü olması gerekiyor.
sen adetin 3. günü doktora git bebek istediğini söyle o o gün yapılması gereken testleri yapar

Evet sağlıklı bayanlar için beklemek en iyisi tabi.
Sağlıklı olduğunuz için sabır dahilinde ne kadar şükretseniz azdır....
Ben ilk bebeğimde hiç test falan yapmadım 1 hafta sonra olabilirmi diye yaptım ki o zaman aşırı uyku vardı,yatığım gibi çıktı. baya sonra doktora gittim kese göründü. 7.haftanın içinde iken düştü. sonra yine bu şekilde 2 bebek daha düştü.
bende sizin gibi düşünüyordum bekliyordum hep.
Her neyse heterezigot hastalığım varmış ve adet gününden en fazla iki üç gün sonra test yapılacak yoksa tekrar düşer diye tedbir alınacak kan sulandırıcı vs...
Neyse demek istediğim çok başka birşey. bence bebek düşündüğünüz gibi bütün testlerinizi yaptırın benim gibi acı çekmeyin. ve ben yeni yeni bebek istiyorum..
çok stres yapıyorum çünkü hamileysem günümün geçmesi bana zarar.
Dua edin Selametle..

yazdıklarınızla içim rahatladı
bat 25 aralık yumurtlama galiba 8-9 aralıkı meraktan bugün test yaptım negetif cıktı cok üzüldüm adetime 3-4 gün var belim ve kasıklarım ağrıyo aynı adet olucakmışım gibi nasıl beklemediyim anlatamam adet görmek istemiyorum ama belirtilerim var olucam galiba üstüne testimde negatif cıktı

3-4 gün bekle ama üstüne sizin yazdıklarınızı okudum birazda olsa iyi geldi
herkese iyi şanslar

Canım merak ettim ne alemdesin geldımı adetin. inşaallah gelmemiştir :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…