Bebek/çocuk yardım taleplerinde yardımcı olabilecek bilgiler...

nestle76

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
4.046
20
arkadaşlar,

buradaki yardım taleplerini gördükçe hepimizin içi parçalanıyor...keşke hepsine yetebilsek diye bir duyguya kapılıyoruz...yalnız bazen çalacağımız kapıları bilmediğimizden çektiğimiz zorluklar 5 e-10 a katlanıyor...bazende hem ihtiyaç sahibi ve maalesef hem de tembel olabiliyoruz...istemek kolay çırpınmak-çabalamak zor geliyor...bu anlamda aşağıdaki bilgileri belki yardımcı olabilir ümidiyle paylaşıyorum...günü kurtarmak değil sorunu çözüme ulaştırmak önemli sonuçta...

* ıstanbuldaki kadın sağlığı merkezlerinde kadın-doğum muayeneleri, osteoporoz taraması, meme taraması, smear testi, bazı kan testleri (hemogram, şeker, kolesterol vb.), psikoloji, çocuk psikolojisi muayeneleri tamamen ücretsiz...gebelik/lohusa takibi de yapılmaktadır...153 den randevu almak yeterlidir...diğer illerle ilgili durumu orada yaşayan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...

*Birçok ilçe belediyesi başvurulduğu ve evraklar ibraz edildiği takdirde bebek bezi/mama yardımı yapmaktadır...üstelik 1 kereye de mahsus değil düzenli olarak...aynı zamanda yeşil kartlı iseniz, fakirlik belgeniz varsa düzenli erzak yardımı da yapılıyor...

*ilçe belediyelerinden yanıt alınamazsa büyükşehir belediyesine başvurulabilir...gelip bölgenizde bir araştırma yapıyorlar ve sonra gerekli yardımları ulaştırıyorlar...vereceğim linkten hangi belgeler lazım, nereye başvuruluyor, adres-tel bilgilerini bulabilirsiniz...Sağlık ve Sosyal Hizmetler

*yine istanbul büyükşehir belediyesinin tıp merkezlerinde birçok alanda sağlık hizmeti verilmektedir...sgk kapsamında muayene fark ücreti alınmamaktadır..ilgili linki inceleyebilirsiniz....Sağlık ve Sosyal Hizmetler

*ilçe kaymakamlıklarına yazılı yapılacak başvurularla yardım talebinde bulunulabilir...

*özel firmalarla yapılacak yazışmalar sonucu uzun süreli yardımlar alınabilir..ülker, hayat holding, numil vb.özellikle ülker bu konuda çok duyarlı....

*istanbuldaki yardım derneği ve vakıflarının tel numaralarına ilgili linkten ulaşabilirsiniz...Sivil Toplum rgtleri - Dernekler - Vakflar - Yardm kurulular

*devlet yardımlarından nasıl faydalanabileneceği ile ilgili bilgi ve yasalar linkte...SOSYAL Yardım Hakkında Tüm Bilgiler - Harbimi.NET

oğlum uyuduktan sonra aklıma gelenleri ekleyeceğim...sizlerde bilgilerinizi paylaşırsanız sanırım epeyce faydalı olabiliriz....

Son düzenleme:
hayatım izmir belediyesini ararsan sana bilgi vereceklerdir..ya da burda izmir li arkadaşlar varsa nerde nasıl yardım sağlanıyor bilgilendirirse çok iyi olur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…