Bebek beklerken, bu sefer herşey yolunda gitsin!:(

R2D2

Aklım sukut-u sever benim
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2007
869
3
Az önce doktordan geldim.
Beta hCG değerine göre daha 4 haftalık gebeyim.Ultrasonda görülmediği için haftaya tekrar gitmem gerekiyor.

Doktorun karşısında ağlamaklı oldum. Ona, endişelerimi bir önceki gebeliğimde yaşadığım üzüntülerimi bir daha yaşamak istemediğimi anlattım.senağlama
Beni sabırla dinledi, eğer genetik bir sorun yoksa bu şansızlığı bir daha yaşamanız çok düşük olasılık diye beni teselli etti.

Fakat bu seferde TSH değerim 4,91 çıktı. Gebelikte olması gereken değerin üstünde. Dahiliyeye gitmem ve tedavi olmam gerekiyormuş.
İlaç tedavisiyle 2,50 nin altına düşmesi gerekiyor. Aksi halde, düşüğe, bebekte guatra veya bebeğin zeka geriliğine sebep olabilirmiş.

Bu seferde bunu taktım kafaya. Allah'ım sorun istemiyorum. Ne olur beni bu şekilde sınama.:çok üzgünüm:

İnşallah iyi gider herşey..

Kafaya takma lütfen.Olumlu düşün, olumlu şeyler yaşa tamam mı?

canımm mbenimde tsh değerim 6,71 çıktı ve sonra t3 ve t4 testi yaptırdım ilaçla tedavisi var merak etme

İnşallah iyi gider herşey..

Kafaya takma lütfen.Olumlu düşün, olumlu şeyler yaşa tamam mı?

Bu olay benim psikolojimi bozdu sanırım.
Aslında çıkarıp atsam aklımdan herşeyi akışına bıraksam belki ben de daha çok mutlu olup, bugünlerin tadını en güzel şekilde çıkaracağım.

Çok değerli bir eşim var, bana her zaman çok sabırla yaklaşan, beni çok seven,
o böyle biri olmasaydı ben daha çok yıpranırdım.

Desteğin için çok teşekkürler muck.a.s.

Merhaba, öncelikle tebrikler, allah tamamına erdirsin, sağlık ve mutlulukla.

Ben Pazartesi dr'da idim, henüz 5 haftalıkken bende de bişi gözükmedi, baya bi bakındı hatta ultrason ile. a.s

O yüzden senin daha bişi gözükmemesi normal, canını sıkma. Emin olmak istersen, kan testi yaptır. Çünkü sürekli artarak devam etmesi gerekiyor bhgc oranlarının. yerimseniben

Birde kötü şeyler düşünme, güzel ve iyi olacağını düşün. Ne güzel bak yeniden hamile kalmışsın, keyfini çıkart.
a.s.

canımm mbenimde tsh değerim 6,71 çıktı ve sonra t3 ve t4 testi yaptırdım ilaçla tedavisi var merak etme

T4 değerime de bakıldı o normal değerde 13,20.

İşte benim aklıma da o takılıyor zaten. Gebelikte tedavi bile olsa ilaç kullanmak canımı çok sıkacak. Bu benim ve bebeğimin sağlığı için gerekli. . Doktorun dedikleri olur mu ya off:çok üzgünüm:

Çok teşekkür ederim. Herkesin inşallah..

Canım, kan testi yaptırdım.427 çıktı sonuç. Ultrasonda görünmesi için 1500 olması gerekirmiş en az.Şu anda siyah bir boşluk gibi bişey görünüyor.
Pazartesi tekrar bakacak ultrasonla.

canım benim kafana bişiler takarsan olmayacaksada olur, rahat olmaya çalış biraz, iyi düşünki iyi olsun, birde şunu unutma sağlıksız olması muhtemel bebekler düşermiş onun için rahat ol canım, Allah'ın istediği olur biz ne kadar kafaya takıp zorlasakda, bende hamileyim çok güzel bi duygu, inşallah sağlıklı bi bebektir inşallah herşey yolundadır Allah kucagına sağlıkla almayı nasip etsin canım dua edicem senin için, iyi haberlerini bekliyoruz

Çok teşekkür ederim.
Sizden böyle moral veren sözler duydukça kendimi daha iyi hissediyorum.

Canım endişelerini anlıyorum ama moralini yüksek tutmalısın.Benimde ilk gebeliğim hüzünlü bitti bende ikinciden korkmuyor değilim ama eğer yaşamamız gerekiyorsa tekrar yaşarız.Sen sakın üzülme bence herşey yolunda gidicek sen tedavini aksatma...

Hepinize canı gönülden sevgiler gönderiyorum.a.s.

Mutluluk ve endişelerle dolu karışık duygular içindeyim.
Hepinizi Allah korusun. Bizlere bebeklerimizi içimizde büyütmek için sağlık sıhhat ve mutluluk versin inşallah... (Amin)

şşş sen gel bakim buraya bi öpcem seniiiŞenizŞenizŞeniz
o kadar sevindim ki yemin ederim elim ayağıma dolaştı.yeni geldim daha eve ne olur kızma kuzum bana..:asigim:
öncelikle tüm kötü ihtimalleri bir kenara bırakıyoruz ok mi arkadaşım.
çok bilme herşeyi çok duyma bu sefer olacak Rabbimin izniyle ..
Her şey düzgün gidecek.
tamam seni anlıyorum ben de senin gibi olurdum tüm kötü ihtimalleri düşünürdüm ama herşey bir risk değil mi?lütfen düşünme tatlım ilaç da olsa doktor kontrolünde olduktan sonra sorun yok
neyse ben bu habere seviniyimm sen ilgilendrmiyorsun beniiii:teytey::dance::teytey:

canım benim hayırlısı olsun bitanem....
öncelikle hep olumlu düşün ... her şey bu kez güzel gidecek...
dr dinle tedavi gerekiyorsa tedaviyi ol ve hayırlısınla küçük meleğini kucakla....
tekrar tebrik derim seni ve eşini.. hayırlısı olsun...

Boceqım benim. Manyaksın kızım sen.a.s.
Ben de ilk öğrendiğimde eşimi arayacam diye elim ayağım birbirine dolandı hep başka başka insanları aradım:roflol:
Oysa bu haberi vermek için ne planlar yapmıştım.
İyi dileklerin için çok teşekkürler canımŞeniz

Canımı bu TSH mevzusu sıktı. İlaç verecekler şimdi. Hep aklıma takılacak.
Daha çok minik. Siyak nokta gibi görünüyor. İdrarda çıkınca koştura koştura doktora gittim. Hal böyle oluncada bişey göremedik:1rolleyes:
Haftaya görcez elmakurdumuzu ben elmayı çok sevdiğim için adını böyle koydum:)

Canım inşAllah sağlıkla hamileliğini tamamlayıp bebişini kucağına alacaksın Allah herşeyin hayırlsını versin.. ben de hamişim Allah bebişlerimizi korusun Amin..

Çok sevindim R2D2 , Allah sağlıklı , sıhhatli çocuk sahibi olmayı ve bir nefeste doğurmayı nasib etsin inşallah sana.
Hiç hamile kalmadım ama hamile kalmış yakınlarımdan şunu duydum bol bol , ellerine doğum ile ilgili bir kitap aldıklarında; iyi güzel birşey de çok kafa karıştırıyor bu tür bilgiler diyorlardı. Önlemlerini al ama kafanı karıştırma olur mu. Olumlu düşünmek sağlığı etkiliyor , bebeğini de..

a.s.

senin elma kurdunu yerim ben..
ben böceğim o da benim böceğim olsun tamam mı?
Allahın izniyle bişe yok hadeeee bakim naşşşş sen şimdi bebek kıyafetleri sitesine:tomato:
şaka bir yana ben bile burda bu kadar stres olurken sayendeeeee o böceğimi düşünemiyorum..hadi bakim canımmm uzak tut kendini bundan...herşey yolunda sen 1 aylık hamilesin..
la bana bak doğum ne zamana geliyorrsırnaşık şey

canım benim öncelikle tebrik ederim seni..
inşallah bu gebeliğinde herşey sorunsuz olur ve sende bebişini sağlıkla kucağına alırsın...a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…