Doğuma Hazırlık BEBEK ARABASI!!!

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

emexit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2010
9
0
Merhaba arkadaşlar :) 23 haftalık hamileyim. Bebek arabası bakmaya başladım yavaştan ve kafam allak bullak oldu. Birkaç model var beğendiğim:
-Mima Xari
-Bugaboo Cameleon 3
-Anex Cross 3ü 1 arada
-Mamas&Papas Ocarro
-Peg Prego Book 51 Elite
-İnglesina Trilogy
Bunlardan kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba? Ya da bunlar dışında kullanıp çok memnun olduğunuz araba markaları varsa onları da alabilirim. Şimdiden çok teşekkürler

Kiloca ağır modelleri tercih etmişsiniz gibi görünüyor, şahsi fikrim böyle ağır, katlanması, bagaja sığması pratik olmayan modeller yerine daha kullanışlı şeyler seçmek yönünde, mesela oturma yeriyle birlikte katlanabilmesi, katlandığında çok yer kaplamaması, ağırlıkça hafif olması vs gibi

Şu an fikir değiştirdim Mamas Papas Armadillo Flip Xt veya Urbo 2 almayı düşünüyorum. Kullanan var mıdır??

Cnm bnde mamas&papas ocarro aldım bnce çok güzel hem en büyük parçası iskeleti ile katlanabiliyor ama daha Doğum yapmadım bakalım kullanışı nasıl olucak ama bnce güzel evin içinde sürekli geziyoruz bebek arabasıyla :KK70: sürüşü filan rahat yani alt bölmeside baya geniş içine çok eşya alır alişverişte filan rahat olucagını düşünüyorum

Cnm bnde mamas&papas ocarro aldım bnce çok güzel hem en büyük parçası iskeleti ile katlanabiliyor ama daha Doğum yapmadım bakalım kullanışı nasıl olucak ama bnce güzel evin içinde sürekli geziyoruz bebek arabasıyla :KK70: sürüşü filan rahat yani alt bölmeside baya geniş içine çok eşya alır alişverişte filan rahat olucagını düşünüyorum
Kaca aldin? Cok pahalilar ya

700 mü yanlış mı yazdınız acaba o fiyataysa nerden aldığınızı sormak isterim doğrusu :-)

Mima xari aldım. Mima xari kullanıyorum diyemeyeceğim ama. Bebeğim 5.5 aylık ve iki hafta önce maclaren techno xt almak durumunda kaldık.

Bebeğim doğmadan bebek arabaları konusunda hiçbir fikrim yoktu. Bebek arabasını bebeğimiz 30 günlükken aldık. Bu sürede araştırdım ve pek çok fikir aldım. Fikrine güvendiğim iki kişi de şimdiki aklım olsa idi sadece bugaboo bee alırdım birden fazla kez bebek arabası aldım demesine rağmen Xari aldım. Bir de araç koltuğu olarak be safe ana kucağını. İlk aldığımda çok akıllıca bir şey yaptığımı düşünmüştüm:)))) Hem kendi puseti içinde idi hem de anakucağı ile kullanılıyordu. Bebek göz hizasında idi. Çok şıktı vs vs:),,,

Bebek arabası çok kolay kapanıyor. Bunun bir önemi yok ama. Zira elinizde iki parça ağır bebek arabası ve bebek ve bebek çantası ile toplu taşıma kullanma şansınız yok. Aracın kolay açılıp kapanma deneyimini ancak jeepinizin bagajının önünde yaşayabilirsiniz. Yolculuğa falan çıkacaksanız bagaja bu bebek arabası dışında da çanta/valiz hiçbir şey sığmaz.

Bebek arabasını bir yaşına gelmeden satanları burada minnetle yad etmek istiyorum. Özellikle bagajınıza sığdırmayı denemeden almayın. Bu bebek arabası araç değiştirmeyi düşünmenize dahi engel. Geniş bagajlı aracınız olmadan da bir yere gidilmesi mümkün değil. Bu araçla tren, uçak vs de pek mümkün değil. İki ağır parça bebek arabası:)

Bu nedenlerle mecburen hızlı trene uçağa binebilmek için tek parça olarak katlanan tam yatan bir maclaren almak durumunda kaldım. Aslında söz dinlemez laf anlamaz bir marka düşkünü olduğumdan:)

Bebeğim maclaren de çok rahat böylece xari yi 4 ay kadar yalnızca 3-5 kez dışarı çıkarken kullandı. Öyleki çoğu zaman üşenip bebeği kucağıma alayım kanguruya koyayım vs diyorsunuz öyle uğraşması zor ve ağır

5 aylıkken yatan bir baston pusete geçebiliyor. Bu nedenle öncesi ana kucağı ve ana kucağına uyan en ucuz şase/ikinci el şase ile atlatılabilir. Ana kucağı aynı zamanda oto koltuğu olur. Travel setler öyle çok akıllıca seçimler değil zira değil bir yaş 4-5 aylıkken yorulmaya başlıyorsunuz.

Maclarenden çok daha uygun fiyatlı baston puset modelleri var. Genel olarak ne kadar hafif/tek parça o kadar iyi.

X