Bebeğiöin hareketlerinde azalma hissediyorum yardımcı olur musunuz?

ilknurcelik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2014
278
67
Hayırlı geceler, hayırlı ramazanlar arkadaşlar.
28 haftalık hamileyim bebeğimi 19. haftadan beri hissediyorum çok hareketli maşAllah günün her saati sırt üstü yattığımda kıpır kıpır oluyordu akşam, gece hep aynı durdurabilene aşk olsun.
Fakat 2 gündür çok dikkat ediyorum hareketleri azaldı. Hatta pazartesi gecesi misafirlerim vardı iftara yemekti cartı curtuydu derken çok yorulmuşum tüm gün bebeğimi hissetmemiştim ama işten güçten aklıma yatıpta takip etmek gelmedi ayaktada olsam tekme attığını hareket ettiğini her şekilde hissedebiliyorum o gün hiç hareket etmedi misafirlerim gittikten sonra gece 1 gibi uzandım sırt üstü karnımı sevdim konuştum okşadım ama ne hareket nede bi kıpırtı olmadı.
Tedirgin olmaya başladım aradan 1 saat geçti hala birşey yok 2 saat geçti yok. Sabah 5'e kadar uyuyamadım hastaneye gitmek için erken mi değil mi gidilmesi gerekir mi bilemedim bekledim neler neler yaptım tatlı yedim sağa yattım sola yattım müzikler mi dinletmedim ama saatlerce tek bir hareket yoktu. Sabah 5'te bir tekme yedim o an nasıl ağladım nasıl mutlu oldum anlatamam size.
İçim rahatlamıştı. Sabah kalktığımda da birkaç hareket etti.
Ama 1 hafta öncesine göre hareketleri çok daha az ve yavaş.
Sizce normal mi yoksa her halükarda doktoruma gözükmeli miyim?
Korkuyorum heran birşey olacak diye.
Birde benim bel ve sırt ağrım çok arttı yorgun düştüm gelen gidenden ötürü dinlenemedim. Bundan da kaynaklanabilir mi?
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden çok sağolsun

Canım iki saatte bir 10 hareket hissedlmeynce doktorlar kontrol gerektiğini söylüyorlar sen de brlirgin azalma görüyosun madem muhakkak git,için rahat etsin ve Allah korusun problem varsa geç kalmamış olursun.bebek hareketleti mühim bi durum

Hayırlı geceler, hayırlı ramazanlar arkadaşlar.
28 haftalık hamileyim bebeğimi 19. haftadan beri hissediyorum çok hareketli maşAllah günün her saati sırt üstü yattığımda kıpır kıpır oluyordu akşam, gece hep aynı durdurabilene aşk olsun.
Fakat 2 gündür çok dikkat ediyorum hareketleri azaldı. Hatta pazartesi gecesi misafirlerim vardı iftara yemekti cartı curtuydu derken çok yorulmuşum tüm gün bebeğimi hissetmemiştim ama işten güçten aklıma yatıpta takip etmek gelmedi ayaktada olsam tekme attığını hareket ettiğini her şekilde hissedebiliyorum o gün hiç hareket etmedi misafirlerim gittikten sonra gece 1 gibi uzandım sırt üstü karnımı sevdim konuştum okşadım ama ne hareket nede bi kıpırtı olmadı.
Tedirgin olmaya başladım aradan 1 saat geçti hala birşey yok 2 saat geçti yok. Sabah 5'e kadar uyuyamadım hastaneye gitmek için erken mi değil mi gidilmesi gerekir mi bilemedim bekledim neler neler yaptım tatlı yedim sağa yattım sola yattım müzikler mi dinletmedim ama saatlerce tek bir hareket yoktu. Sabah 5'te bir tekme yedim o an nasıl ağladım nasıl mutlu oldum anlatamam size.
İçim rahatlamıştı. Sabah kalktığımda da birkaç hareket etti.
Ama 1 hafta öncesine göre hareketleri çok daha az ve yavaş.
Sizce normal mi yoksa her halükarda doktoruma gözükmeli miyim?
Korkuyorum heran birşey olacak diye.
Birde benim bel ve sırt ağrım çok arttı yorgun düştüm gelen gidenden ötürü dinlenemedim. Bundan da kaynaklanabilir mi?
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden çok sağolsun
yorgunsan hissetmemen cok normal o haftslarda benimde öyleydi

Son düzenleme:
Ayni sorun bendede var yaa kipir kipir olan bebegim dunden beri hareketleri cok az geliyo pek hissedemiyorum bende korktum acikcasi :KK43:

En ufak bi hareketi bile harekettr her zaman büyük ataklar beklemeyin bebişlerinizden.Ayrıca test edin,ılık bi süt için bir bardak çok az da çikolata türü birşey yiyin uzanın ve bi saat bilemedin iki saat bekleyin.tavsiye edilen bu.Yine hareket yoksa gidin kesinlikle.Çünkü hareket amniyon sıvısının da iyi oranda olduğunu gösterir

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Şuan Allah'a şükür bebeğim hareketli bir gün boyunca hareket etmeyince korkmuştum ama ben yorgunum diyeymiş çok şükğr☺️

X