bebeğinizi kanguruya koyuyormusunuz

sgselçuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
390
0
kızlar bebeklerinizi kanguruya koymaya başladınızmı.dışarı çıkarken arabayla uğraşmak istemiyorum.kanguru kolayıma geliyo ama erkenmi diye düşünüyorum.bi zararı olurmu acaba.bu konuda bilginiz varmı yada kullanmaya başladınızmı

İki aydan sonra kullanıldığını duymuştum canım daha doğrusu başını tutmaya başlayınca kullanılırmış benimde var bekliyorum üçüncü aya girince deniycem bakalım ......

ben kullanıyorum canım kafasını göğsüme yaslıyor öyle daha rahat oluyor hemde soğuk havalarda sıcacık kalıyor ama bende de tek sorun ayakları onlar dışarda kalıyor üzerine battaniye sarıyorum gene ama bide otururken ayakları sıkışçak gibi geliyor ama uzun çıktığımda takıyorum

Ben de kullanıyorum. doğumdan sonra kulanılan modelden almıştık, kafasını destekliyor, ama gerek kalmıyor ona, gamzeki'nin dediği gibi, benim ece de kafasını göğsüme yaslıyor, çok şirin oluyor.
Ben bazen evde de kullanıyorum, bazen çok huysuz olduğunda, kollarım yorulduğunda koyuveriyorum, hem ortalıyı toparlıyorum-iki elim boş kalıyor çünkü, hem o rahat ediyor hem de ben hihoyyyt

bende bugün evde denedim rahat ettiğine inanıyorum ama bizim ufaklık göğsüme yaslanıp meme aradı hemen.memenin orda olduğu biliyo sanki.ayakları üşür diye düşünüyorum ama onun içinde dışarıda giynilen kalın tulumlardan alıcam
sağolun kızlar

ben daha almadım alacağım, hangisini alayım? ne önerirsiniz kullanan anneler?

Bende daha dün aldım .walla bu kanguru ne rahatlıkmıs.benim kızım 2 aylık ve kanguruyu çok sevdi hiçte içinde rahatsız gözükmüyordu. bir bebek tv kanalında 1 aydan sonra kullanabiir diyordu uzmanlar söylüyordu yabancı bir kanal.
Benimki Espirit marka baş ve boyun desteki kaliteli bir kanguru çift taraflıda kullanılıyor.çok fazlada pahalı değil 65 ytl.daha pahalısı ve daha ucuzlarıda var tabi.
ama ucuzlarından denedim ama bebek oldukça rahatsız duruyordu içinde destekli falan değildi dandikti yani seçim sizin tabi..ama benimki emniyetli ve bebek içinde rahat birşey tavsiye ederim

Kızlar aranızda chicconun kını kullanan var mı memnun mu ? :uhm:
bırde en erken ne zaman kullanılabılır acaba ? bız esımle dısarı cıkarken arabada oto koltugunu kullanıyoruz ama alısverıs merkezı gıbı yerlerde oto koltugu ıle olmaz kanguruyu takıp rahatca dolasmak ıstıyorum..
ama bız daha 2 haftalıgız :ecrin_bebek: acaba cok erken mı olur ne dersınız ? en erken ne zaman baslanabılır acep ?.. fisfisfis

briçok uzman 2 aylıkken başalanacağını söylüyorlar
ama ben 4 aylıtan itibaren kullandım

dilekcim kanguruyu nerden aldın kaça?ben de seninkinden bakıyım diyorum uygunsa????

bende dün okuyunca kullansammı dedim .taktım valla süper oluyo hem eşimle rahat ettik sarıla sarıla gezdik valla ne zamandr öyle gezemiyoduk iyi oldu bizde aşk tazelemiş olduk bu arada.yaşasın kanguruyu icad eden sagolsun.zaten kafasını gögsünüze yaslıyolar o yüzden korkmayın canlarım

ben kraft ın aldım.desteklı cok memnunum kullanıyorum bır aylıkdan ıtibaren .. rahat oluyr çok alışverişte falan uyuyor bide ona koyunca seviyor oğlum. anlıyor sankı dısarı cıkacagımızı ...

kızlar okuyunca dr.umuzu aradım sordum kullanabilirmiyiz dedim 4 ay olmadan önce kesinlikle kullanma dedi sizler sormuşmuydunuz dr.unuza bizimki biraz pimpirikli bi dr.acaba ondanmı öyle dedi bende kullanmak istiyorum ama kafam karıştı şimdi benim

BEN HER UCUNDEDE KULLANDIM DOKTORUMADA SORMUSTUM PROBLEM OLMAZ DEmisti ben hemen kullanmaya baslamistim iki uc haftalikkken mesela...

BEN HER UCUNDEDE KULLANDIM DOKTORUMADA SORMUSTUM PROBLEM OLMAZ DEmisti ben hemen kullanmaya baslamistim iki uc haftalikkken mesela...

Arkadasım doktorun 2-3 haftalıkken kullanmana ızın verdımı benım oğlumda 2 haftyı gectı artık dısarı cıkarken kullanmak ıstıyorum sakıncası olurmu ozellıkle bacakları ıcn merak edıyorum..

çiçek acaba kraftın hangi modelini aldın ve kaça? varsa bana linkini gönderebilir msin?a.s.

dilekcim kanguruyu nerden aldın kaça?ben de seninkinden bakıyım diyorum uygunsa????

Elvinciğim, valla şu sıralar Londra'dayız ve amazon.co.uk'den sipariş ettik, 49 sterlindi galiba.
Burada mothercare'de de gördüm, İstanbul'da mothercare mağazaları var, oralarda var mıdır acaba?

birşey daha eklemek istiyorum: doktorlar doğumdan hemen sonra kanguru kullanım konusunda anlaşamiyorlar. büyük bir çoğunluğu kalça gelişimini engellemediğini düşünüyor az da olsa bazıları engellediğini düşünüyor. Bu konu hala tartışmalı.
benim sorduğum tüm doktorlar rahatlıkla doğumdan sonra onda taşıyabileğemimi söylediler ... aslında böyle modeller de var..:
http://www.mothercare.com/gp/produc...?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=70616031&mcb=core

işin kısası da şu, sonuçta biz de bebeklerimizi 24 saat onun içinde tutmuyoruz.

Ayrıca okuduğum birkaç makaleye göre de kanguru bebeğin sosyaleşmesinde büyük önem taşıyormuş. Araştırmalara göre bebek yukarııda tutulduğu için, çevresindeki insanlarla göz hizasında olduğundan, daha çabuk iletişime geçebiliyor ve özgüven kazanıyormuş
Anne kokusunu ve aneesinin sıcaklığını her daim hissettiği için de dışarıda korkmuyor, daha güvenli hissediyormuş.
bütün bu faktörler bir araya gelince de görülüyormuş ki, kanguruda büyüyen çocuk diğer çocuklara göre konuşmayı daha çabuk öğrenip daha sosyal ve kendine güvenli oluyormuş,

SAOL CNM ben de yolladığın modelden düşünüyordum ama gene de birkaç yerde çeşitlere bakıcam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…