Bebek Beslenmesi Bebeğinize İsim Koyarken Dikkat!...İsimlerin Bebekler Üzerindeki Etkisi!..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Nurgul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2007
269
107
Bebeğinize isim verirken dikkat edin! 0 İsim analizi nedir, isimler hayatımızı nasıl etkiliyor, bebeğe isim vermeden önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bütün bu soruların cevabını, Biyoenerji Uzmanı ve İsim Doktoru Kemal Haluk Cebe veriyor.
Analiz gezegenlerin harfleri nasıl etkilediği anlatan Akrofonoloji adı verilen bir bilimle açıklanmaktadır. Burada harflerin karşılığı olan o gezegenlerin özelliklerini taşıdığı için analizlerde bu şekilde yapılmaktadır. Analiz yapıldığı zaman sizin isminizi taşıyan tüm insanların analizleri aşağı yukarı aynıdır. Bu sizin isimsel özelliklerinizin taşıdığı yapıdır. Bu aynı astrolojideki burçlar gibidir. Aynı burcu taşıyan insanların özellikleri nasıl aşağı yukarı aynı ise bu da o şekildedir.

Yaşamınız isminizde saklı İsimlerin her zaman hem kişilik hem de karakter üzerine etkileri çok yüksektir. Hepimizin günlük çok kullandığı bir ismi ele alırsak bunu çok net olarak görürüz. Örneğin Mehmet ismi buna çok güzel örnektir. Askerlerimize Mehmetçik deriz; bu isim fedakar, emir ve komutalara uyan son derece itaatkar bir özellik taşımaktadır. Kendini vatanı için fedakarca mücadeleyi sembolize eden bu ismin karakter yapısında bunu net olarak bize göstermiştir. Çok ünlü insanların isimlerini koyarken, bunlar dini isimlerde olabilir, yanına muhakkak bir isim daha koysunlar. Bebeğe isim verirken dikkat edilmesi gereken harfler

A- 2 den fazla olmamalı.

B- Konabilir, sezgiler güçlü olur.

C- Şart değil

D- Olabilir, hırsı getirir.

E- Olmasa daha iyi olur, en fazla 1 adet olmalı ve soyadında varsa hiç olmasın.

F- Uygundur

G- 1 tane iyi olur.

H- Olmasa da olur.

I- İ- olmasa da olur.

J- Çok uygun değil.

K- Olursa en az 1 tane çok iyi olur.

L- Olabilir

M- 1 adet olması iyi ama sağ veya solunda “a” harfi muhakkak olsun.

N- Fena değil.

O- Olabilir.

Ö- Olmazsa daha iyi.

P- Olabilir.

R- Olmasa da olur.

S-Ş- Olursa iyi olur

T- Tercih edilmez.

U- 1 tane geçmemek kaydıyla olabilir.

Ü- Konmasa daha iyi olur.

V- Çok elzem değil.

Y- Duruma göre konabilir ama olmazsa daha iyi olur.

Z- 1 tane olursa iyi.

Ne tarz isimler, ne tür meslekler için uygun? Bunları isim olarak değerlendiremeyiz zira 1000 ismi yazmamız gerekir. Ama içindeki harflerin titreşimi çok önemli. Ama kariyer konusunda K harfinin önemi belirtmeden geçemeyeceğim. Özellikle A ile başlayan isimlerde, bu enerji konusunda en yüksek harftir. Bu arada S harfi de çok iyi proje ürettiği için onu da unutmamak lazım.

Bilimsel temeli 1945 yılında Shirley adlı Astrolog 10 bin ismin doğum haritasını çıkartmıştır. Bugün benim yaptığım araştırmalarda o da 1980 den bu yana 87 bin ismin doğum haritası çıkartılarak bilimsel istatistikî verilere dayanılarak yelpaze ortaya çıkartılmıştır.

Borsa ve finans mesleği için uygun olan isimler

İsim olarak 458 isim mevcut. İçinde A-K-S-M-U-Y bu harfleri olanlar bu konuda biraz daha şanslılar.

Hangi harf hangi mesleği çağrıştırıyor?

S: Mimar, mühendis, yazar, gazeteci

M: Finans, pazarlama, serbest ticaret

K: Şirket üst düzey yöneticisi

L: Sanatın tüm dalları

C: Özellikle güzel sanatlar

B: Personel müdürlüğü

P: Tüm meslekler

Erkek Bebek İsimleri 2015 için tıklayınız
2015 Popüler Kız Bebek İsimleri ve Anlamları için tıklayınız
erkek_bebek_isimleri_ve_anlamlari_2015.jpg

Günümüzde, kendisinin kendi adını kazanması için birşeyler yapmasını beklememiz olanaksız olduğundan, bebeğin adını koyarken daraltıcı bir süreç bekler bizi. Hele ki bebek ana-baba ortak yapım ve üzerinde eşit hak sahibi olunan varlık iken (?), beğeniler birleştirilemez bir türlü.

Hayatta şanslı şanssız kişiler üzerine odaklandığım günlerde, bunun bir sebebi olmalı, bu insanların neleri ortak diye kafa patlatmaya başladım, doğuştan şerbetli olmayan şanslı insanlar olduğunu saptadıktan sonra. Yarın birgün bebek sahibi olunca şerbetlendirecektim onu ama bu da garanti değilmiş, onu gördüm.

Sürekli dört ayak üstüne düşen bugüne kadar tanıma fırsatına sahip olduğum kişileri bir kenara yazdım; bir de çölde kutup ayısıyla karşılaşanları.

Bir müddet düşündüm, burçlar, doğum yerleri, kardeş sayıları, ten renkleri v.b. değişkenleri de ortak bir özellikte sabitlenemedim.

Sevgili internet yardımıma koştu; Numeroloji ve Ebcet hesabı kavramlarıyla tanıştım.

Sonunda bahtlı bahtsız kategorimdeki isimlerdeki ortak noktayı numerolojiyle buldum.

Numeroloji; insan ismiyle yaşar özlü sözünün de özüdür; herkes ismindeki seslerin doğada yaptığı titreşimle bazı konularda diğerlerine göre bir adım önde veya geridedirler saptamasını yapan ve harflerin enerjisini çıkış noktası alan bir kozmik alandır. Bilim diyesi geliyor insanın loji bitişli kelimeyi görünce ama kanıtlanmış gerçekler yok en basitinden.

Numerolojiye göre bir insanın bahtsızlığında katalizör etkisi gösteren harfler; Ö,Ü,İ.
Yani, noktaların kısmet kapatıcı etkisi saptanmış. Bir de baktım listeme ne göreyim, özellikle isminin baş harfi bu 3 sesli harfle başlayan arkadaşlarla dolu bahtsız listem. Hele ki, isim hecesinde bir tane daha bunlardan bulunanlar emsalsiz traji-komik bahtsızlar. Şok oldum. Alt tarafı harfler derken, bu kadar yoğun güven aralıklı istatistiğe kendi listemde rastlamak şaşırttı beni.

Bunun yanı sıra şanslılar için de isim analizim var. İsminde E, A , U sesli harflerine sahip olanlar şanslılar. Hele hele isim bol heceli ve bunlardan oluşuyorsa, şans dominosu oluyor resmen. Bu çerçevede sizlere benden kara ve beyaz isim listesi geliyor. Bu kıyağımı da sakın unutmayın!

BAHTLILAR: Ahmet, Arda , Cansu, Gamze, Zeynep (Bknz: Global şanslı adam Frane Selak)

BEDBAHTLAR: Özgür, Gönül, Ülkü , içinde gül kelimesiyle birleşik/türemiş tüm isimler

Aman baş harfe dikkat! Bu hayati önem arz ediyor evren enerjisinde, ö, ü ve i harflerinden uzak duralım, durmayanları uyaralım.

Ben numerolojideki detaylı harf analizine girmeyeceğim çünkü o tespitlere ilişkin çevremdeki isimlerde ciddi bir istatistik yakalanamadım henüz.

Bir de Ebcet hesabına değineyim. Muhafazakar çevrede kabul görmüş bir hesap türüdür ve Erzurumlu İbrahim Hakkı'nın Yıldızname eseri bilinen en kıdemli güvenilir kaynaktır bu hesap için. Hani bolca duyarız ya "Allah akıl fikir versin" söylemini. İşte bu aslında bebeğe isim konduğu anda verilmiş oluyor EBCET Hesabına göre. Son dönemde bilim dünyasında bebek zekasının önemli ölçüde anneden geçtiği bulguları tartışılıyor. Genetik bilimciler bizim ülkede erkeklerin çok bozulacağı bir konuyu ispata kastırıyorlar da denebilir ki, bu bilgiyi aldığımda eşimle durumu paylaştığımda ki tepkisi " Üzülme canım, benden alacağı kırıntı da yeter ona" ben de kaldım, nasıl yani diye. Kendi kendine aşk bu olsa gerek.

Bebeğe isim koyarken, numerolojideki benim altın kurala dikkat ettikten sonra, bebeğin akıl-fikir katsayısını yüksek tutacak isim seçimine özen göstermek lazım. Bu hesapla kaybedecek birşey olmadığına göre aklınızda bulundurun derim. Bu hesapta;

AKIL KATSAYISI: (anne adı+bebek adı)/9
FİKİR KATSAYISI: (baba adı+bebek adı)/9

Anne, baba ve potansiyel bebek adlarının EBCET hesabındaki alfabetik puan değerlerine ulaşırken, bunun mümkünse arapça bilen biri tarafından yapılması, güvenilirliği arttıracaktır. Her ne kadar web.de basit hesaplayıcılar varsa da, işin ehli yaşlı amcalardan destek almakta fayda var.

Benim favori isimlerimi paylaşıp sonlandırıyorum yazımı.

Erkek bebeğe Egemen (akıllı fikirli, zaten egeli olacak)
kız bebeğe ise; esmer olursa Gece (akıllı ama fikirsiz çıkıyor hesapta ama kıtlık rantı yeter ona)

önceden inanırdım artık hiç inanmıyorum
aynı isim ve soyada sahip ama bambaşka hayat yaşayan bir sürü insan ve karakter gördüm

X