bebeginize d vitamini veriyormusunuz??

4 günlükken topuk kanı için sağlık ocağına gittiğimizde hemşiremiz vermişti.devlet ücretsiz olarak dağıtıyormuş.hatta en son gittiğimizde de bitti mi diye sordu,yani takip de ediyorlar.çok önemli bir şey.günde 3 damla verilenlerden monovit.ayrıca dr umuzda multi tabs önerdi onuda kullanıyorum günde tek damla.

4 günlükken topuk kanı için sağlık ocağına gittiğimizde hemşiremiz vermişti.devlet ücretsiz olarak dağıtıyormuş.hatta en son gittiğimizde de bitti mi diye sordu,yani takip de ediyorlar.çok önemli bir şey.günde 3 damla verilenlerden monovit.ayrıca dr umuzda multi tabs önerdi onuda kullanıyorum günde tek damla.

nası tek damla 1 ml yani dimi

benim doktorum hic multitabs'tan bahs bile etmedi. bazi arkadaslarin dedigi gibiyse eger genelde kilosu dusuk bebeklerde kullaniliyorsa benimkine o yuzden yazmamis olabilir cunku oglum 2 ay 3 haftalikken yaklasik 8 kiloydu :) su an 3 ay bir haftalik olduk.

Benim arkadaşımın bebeği 3.850gr doğdu
onada dr multitabs vermiş

sadece dvıt verıyorum ben
henuz baska vıtamın falan vermedım ama bugun kontrolde soracagım ınsa allah
uygun gorurse hemen verırım

bizde günbde 4 damla devit veriyoruz.. arada unutuyorum bende ama bu kontrolde doktor tekrarladı unutma ver diye...

benhacettepe tıp fak, doğumumu yaptım çocuk doktorumda oranın doktoru ve bebeğimeyanlızca polivit yazdı 1 yaşına kadar bunu vereceksin dedi başka bir şey vermiyorum günde 1 tatlı kaşığı polivit veriyorumdeviti sorduğumda gerek yok dedi bunun içinde her şey var dedi

dun kı kontrolumuzde doktorumuz dvıt harıcınde herhangı bır sey vermıyoruz
bol bol gunese cıkar 1-2 aya kadar a c vıtamınlerını meyvelerden alabılır dedı
multıtabs alayım mı dedıgımde hıcbır hastasına vermedıgını alkol ıcerdıgını soyledı

dun kı kontrolumuzde doktorumuz dvıt harıcınde herhangı bır sey vermıyoruz
bol bol gunese cıkar 1-2 aya kadar a c vıtamınlerını meyvelerden alabılır dedı
multıtabs alayım mı dedıgımde hıcbır hastasına vermedıgını alkol ıcerdıgını soyledı

Merhabalar, benim oğlum 3,5 aylık 2.ayından itibaren her gün 1 ml multitabs veriyorum. Alkol içermesiyle ilgili endişe ettim şimdi..Şişede Etanol içerir yazıyo ama miktarı yok. Acaba bi zararı olur mu? Ama olsa dokyorlar vermez diye düşündüm ! İçime kurt düştü ...

X