bebeginize d vitamini veriyormusunuz??

gulsen_23

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2008
384
15
arkadaslar doktorum d vitaminin bebeklerde kemik gelisimi icin cok gerekli oldugunu aksi takdirde kemiklerde gelisim bozuklugunun meydana gelme riskinin cok buyuk oldugunu soyledi. mutlaka sizlerde veriyorsunuzdur sakin ihmal etmeyelim olurmu. aranizda vermeyenleriniz varmi?? a.s.

Son düzenleme:
ben vermiyorum
biz multı tabs kullandığımız için
bu vitaminin bütün ihtiyaçları karşıladığını söyledi doktorumuz
o sıradan ucuz bir damla dedi kendileri

ddm dokdotrdan doktora degisiyor demek ben hicbir mamanin yeterli sekilde d vitaminini icerdigini dusunmuyormki dkorumda bunun altini defalarca cizdi canim

Ben veriyorum doğduğundan beri günde 3 damla. Bıngıldak bile kapanmayabilirmiş. Ayrıca anne sütünde olmayan tek şeymiş.yani vermek şart.iki doktora gittim şimdiye kadar ikisinde özellikle söyledi ve sordular.

Ben veriyorum doğduğundan beri günde 3 damla. Bıngıldak bile kapanmayabilirmiş. Ayrıca anne sütünde olmayan tek şeymiş.yani vermek şart.iki doktora gittim şimdiye kadar ikisinde özellikle söyledi ve sordular.

evet canim bir cok yarari var ozellikle kemikleri icin olmazsa olmaz diye dusunuyorum

bende 1 aylıktan itibaren veriyorum 1 yıl vermemiz gerekiyor.vermeyi unutan arkadaşlar sonraki gün 2 kere verin ben öyle yapıyorum ama yine doktorunuza bi sorun

benim bebegimin bıngıldagı erken kapanmaya başladığı için dr muz veremeyiz dedi.o yuzden ben bebeğime veremiyorum.inş.eksikliğini yaşamayıs

Aktif D vitaminin temel görevi barsaklardan kalsiyum ve fosfor emilimini sağlayarak vücudun kalsiyum/fosfor dengesini korumaktır. D Vitamini yetersizliği çocuklarda raşitizme erişkinlerde ise osteomalaziye yol açmaktadır. Raşitizme yol açacak kadar şiddetli olmayan D vitamini yetersizliğinde aktif raşitizm bulguları olmasa bile bu yetersizliğin olumsuz sonuçları oluşmaktadır. Bu durumda kemik yapım-yıkım hızında artma, osteoporoz, hafif osteomalazi ve kalça veya diğer kemiklerdeki kırık olasılığında artma gibi bulgular gözlenebilmektedir. Bütün bunların yanı sıra, son yıllarda D vitamini yetersizliğinin şeker hastalığı, koroner kalp hastalığı ve tüberküloz için hazırlayıcı risk faktörü olabileceği ileri sürülmektedir

bende multitabs veriyorum 2.5 aylığa kadr devitamini ve mulittabsı kullandık sonra drumuz deviti kesti multitabs la devam ediyoruz

arkadaşlar d vitamininin vücutta kullanılması için güneş ışığına ihtiyaç var unutmayın lütfen, bebekleri kışta olsa mutlaka her gün en azından 10 dakika doğrudan güneşe çıkarmalıyız, cam vs gibi aracılar olmamalı

ddm dokdotrdan doktora degisiyor demek ben hicbir mamanin yeterli sekilde d vitaminini icerdigini dusunmuyormki dkorumda bunun altini defalarca cizdi canim

multi tabs mama değil kiiiiii
birçok vitaminleri içeren bir damla

bende multitabs kullanıyorum. genelde bebeklerin çoğuna d vitamini veriyolar. ama genellikle doğum kilosu düşük olan çocuklara multitabs öneriyolar. birde bu ilacı sgk karşılamadığı için sağlık ocaklarnda tavsiye edilmiyor.

multitabs saglık ocaklarında verilmiyor özel doktorlar veriyor sadece...devit vitaminide multitabsda aynı,sadece multitabsda A ve C vitaminleride var.

bende multitabs kullanıyorum. genelde bebeklerin çoğuna d vitamini veriyolar. ama genellikle doğum kilosu düşük olan çocuklara multitabs öneriyolar. birde bu ilacı sgk karşılamadığı için sağlık ocaklarnda tavsiye edilmiyor.

doğum kilosu düşük olduğunla alakalı olduğunu sanmıyorum
biz doğduklarından beri özele gidiyoruz
doktorumuz bunu verdi

benim kızım 2500 gr doğdu bi dr devit vermişti daha sonra gittiğimiz doğum kilosu düşük o yüzden multitabs kullanın dedi.

X