bebeğiniz elini emiyor muu?

mavixsxxsxxsxxsxxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2007
822
0
40
selam kızlar ..geçen gün bebeğimi emzirdikten sonra yüz üstü yatırdım gazını çıkatsın diye..bide baktım elini emiyooo..doymadı sandım biraz daha emzireyim dedimm.çokk feci bi şekilde kustu memeyi azına sokuncaakarnı doymuşken tekrar emzirmeye çalıştım sizin bebeklerinizde elini emiyo muu?

canım aclıktan emmıyorlarkı.benım kızımda oyle elını cok emıyor.yalancı memeye alıstırdım bende elını emmesı dıs yabısını bozar dedı dr.ama buna ragmen yınede elını emmesıne engel olamıyorum.bıde oyletatlı emıyorkı :)))

aynen kızlar benim oğlumda son zamanlarda emmeye başladı emzik veriyorum bi bakıyorum emziği atmış elini emiyo şapur şupur:)

ellerini emmesi normaldir.refleks geliştiriyolarmış mideleri büyür derler.şap şap sesi çok tatlı yapıyolar.benim kızım karnımdaykende emiyodu.ama sadece parmağını ağzına aldımı midesi bulanıyo

Benim kuzumda aynı şekilde emzirdikten sonra kucağıma alıp gazını çıkarıyorum o arada elini,kolunu emiyor.Demekki normal birşey:)

Benim oglumda emiyor diye uzulup cekmeye calısıyordum. Doktoruna sordum, sakın engel olmayın dedi. Bu gelişiminin guzel oldugunu gosteriyor dedi. Ben de bu yuzden artık dokunmuyorum. Rahat rahat emiyor. :)))

benim kızımda emiyor ama artık eskisi kadar fazla degil şimdi 6.aya giriyoruz ondan galiba eskisi kadar emmiyo olabilir,eee nede olsa artık büyüyoruz

benim kuzumda emziğini düşüdüğünde elini emioo bide tatlıki şapur şupur emio ...

bu konuyla ilgili geçen gün aldıgım bi maili aktarmak istedm sizinle

KENDİ KENDİNE SAKİNLEŞMEYİ ÖĞRENMEK

Bebekler bazı çok yararlı reflekslerle dünyaya gelir. Emme refleksi bunların en güçlülerinden biridir. Emmenin beslenme için ne kadar önemli olduğu ortadadır. Ayrıca emme yorgun ya da sinirli olduğunda bebeğinizi çok rahatlatan bir reflekstir. Bebeğinizin ellerini ağzına götürme refleksi daha şimdiden son derece güçlüdür; bu nedenle ilk haftalarda parmakları ve küçük yumrukları emmek bebeğinizin sık sık tercih edeceği rahatlama yollarından biridir. Bebeğinizin sizin serçe parmağınızı emdikçe sakinleştiğini fark edebilirsiniz; bu, bebeğinizi sakinleştirmek için hızlı bir yöntem aradığınızda çok işinize yarayabilir.

Benim oglumda parmagini emiyor son zamanlarda bende emzige alistirmak istiyorum yaa...
ama yok olmuyor nasil alistiricam bilemiyorum surekli emziriyorum ve cok emmekten kusuyor emzirmesem agliyor az once yine emzirdim sonra elini emmeye basladi cok soktu agzina galiba fena kustu yeniden banyo yaptirdim diger ogullarim cabuk alismisti emzige....

benımde almıyordu kızım alınca mıdesı bulanıyordu gerı atıyordu bagırıyordu
yavas yavas emzıgı agzına sok cıkar oynatarak boyle ben sekerlı su yabtım alısana kadar ona batırıp batırıp verdım

benim kızımda son zamanlarda elini emmeye başladı bende elini çektirmeye çalısıyodum annem çektirme elini emen çocuk zeki olur dediğinden beri ellemiyorum.ama yavrum tam ememeyince bi sinir oluyo görmelisiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…