Bebeğinin cinsiyeti daha kesinleşmeyenler !!

Ay biz de çatladik artik 19. haftamdayim,ama burada bebegin cinsiyetine 22. haftada bakiyorlar. Burada gebelik boyunca sadece 3 defa bebegi görebiliyoruz(ultrasonla). 12.,22., ve 32.da hafta bakiyorlar. Ve 22. haftada belli oluyor. Artik bebegimizle ilgili hayal kurabilmek istiyoruz:çok üzgünüm:

Canim al benden de o kadar.Ama gayet mantikli.

12. haftada ense kalinligi olcumu.

22. haftada genel organlara bakiliyor detayli.

32. haftada ise bebegin donup donmedigi kordonuna vs bakiliyordur. cok ideal aslinda.

ABD dede 19. hafta bitince soyluyorlar. burada da 3 kez ultrason. Tr'den sanirim kazikliyorlar milleti. yani herkes dogal olarak bebegini ve gelisimini merak ediyor ve sik sik gormek istiyor. haftada bir doktor 15 gunde ultrason. anneler de mutlu. doktorlar da...

ama yanlis...

Benim de icime erkek doguyor. onceleri kizdi. simdi erkek. aslind ahep erkekti de bir arkadas yaniltti. cok ilskiye girersen kiz olur demisti. biz de olsund iye cok denedik. bakiciiiz simdi. 4 haftam var ogrenmeye.

Son düzenleme:
kızlar ben şubat 1 de gittim doktora 50 günlük dedi 25 şubatta kesin cinsiyetini veririm dedi.ama sanki erkekden şüphelendi ama bişey demedi

ben daha önce yazmıştım 17 haftalıkken kıza benziyo demişti.ve bugün kesin kızzzzz.inşallah değişmez.

ne diyonuz kızlar ya biz 20+2 olduk hala kesin bir şey yok ne zaman dr.gitsek ya bacakları kapalı ya da sırtını dönüyor.ne çikolata işe yarıyor ne de meyve suyu çok merak ediyorum bir şey alamıyorum.haftaya salı ya kaldı umudum ne olur göster annecim ya bak sana ciciler alcam

bende 15+3 aylık ham,işim....:CüvCüv: 3 hafta önce 2 li test yapılımştı dr. görürsem sölerim demişti...ama bizimkinin bacagının arsından kordon geçiyo..dr böle kesinlikle söleyemem dedi:1no2:...1 hafta içinde tekrar dr gitcez bakalım inşallah gösterir...
bide aklıma geliyo bazen ya korkon bacagının arsından çıkmadıysa ...nasıl öğrencez o zamn.....:1shok::nazar:

benim 15 haftam daha dolmadan öğrendim oğlum olacağınıı çok mutluyum rabbim herkese hayırlısını versin

ben su an 21haftalık 2gün hamıleyım sımdıye kadar doktorum hep kız gözüküor dıyordu bır kac gün önce detaılı ultrasyona gırdık doktor bırden erkek demez mı sok olduk demek ıstedıgım detaılı ultrasyona gırmeden önce doktorun dedıgıne ınanmayın...

slm kızlar, bende 19 haftalık hamileyim, hamileliğim ilk zamanlarında farklı bir dr. gitmiştim. dr daha önceden tanımıyorum ama 11+2 günlükken erkeğe benzediğini söyledi, çok erkendi o yüzden güvenemedim, bi dahada görmek nasip olmadı çünkü ne zaman gittsek, bebişim secde posizyonunda, son iki muyanede gidişimde, kendi dr.uma gidiyorum, ilk doğumumuda onda yapmıştım. bu dr. bir yorum yapsa inanıcam ama buda bu posziyonda birşey göremediğini söylüyor, çünkü cidden inatla secde posizyonunda bidaha 23 haftalıkken gidicem inşallah artık görürürz insan acaip merak ediyor. öptüm hepinizi..

arkadaslar ben daha hamile kalmadan hep ilk cocugum erkek olcak derdim ,ve hamile kaldim icmden bi his erkek diye bastirdi durdu 16 haftaliken drum emin deyilim ama erkek gibi dedi ,ve 19 haftaliken baktinda ise kiz dedi, kuzum pek görmemise müsade etmedi ama dr erkek olsa bi cikinti olurdu kesin kiz dedi.ya ama benim icimdeki his hala inatla erkek diyo sadece benim deyil esimde, ailelerimizde, ve dr kiz diyene kadar ilginc olan beni gören kezin oglan diyordu, simdi yeni görenlerde kiz diyor ben anlamadim ki .ya neolursa olsun saglikli olsunda.ben kizim olcak diye hayallere kapilamiyorum kiz elbisellerine ellim gitmyio pek.anneennesi bataniye falan ögrmek istiyo beyaz veya sari yap diyorum . ofofof buda kötü ya dr yanilma payi nekadar avaba ,hisllermi , teknolojimi arada kaldigim vallaha

regl sonrasi ilk uc gun icinde iliski olursa
erkek olurmus kizlarr deneyeminiz varmi bu konuda
3. gunden 7. gune kadarsa kizz bunlar kesinn miss
haa digerini sorarsaniz yari yariyaymiss
belli olanlarr bunada bi cevap yazarlarsa sevinirim:)))

12+4 günlük hamileyim. cuma günü kontrole gidicem belki söyler doktorum bişeyler. ama nedense bana kız gibi geliyo.

benim de en son 22 haftalıkken baktılar.hatta ayrıntılı ultrasona girdim ama hala hiçbir şey belli değil.doktor bacaklarıyla kapatıyo diyo.ayın 28inde tekrar gidicem.bakalım belli olacak mı?:uhm:

benımdeee 20.haftam ve %80 kız dediii sinir oluyooo insan yaaa begınpte hıç bişe alamıyosunnn,zaten ult 10 dk tutuyo ok kalk dio,:kızgın:sinir oluyommmmmmm 1 ay bekle dunya para dök sonuç yok,neye saglıklı olsunlardaaa:teselli:

off cok var desenize benim ögrenmeme 13 + 1 benim daha 31de doktora gidicem 3lü test için
gelmez ogün şimdi
allah saglıklı bebişler nasip etsin hepimize

merhaba arkadalar bende 16 haftalıkken gittim doktorum göremediğini söledi bacak arasına giremedi sölemicekti ama ben sorunca ağız ucuyla kıza benziye dedi ama görmeden söledi bun herhalde tahmin etti 26 martta tekrar gidicem bu arada benim 2li tarama testimde free beta hcg 176.90 yazıyo bu nasıl oluyo lütfen yorum yapın şuan 17+2 günlük hamileyim:CüvCüv:

2li tarama testimde free beta hcg 176.90 yazıyo bu nasıl oluyo
2 hafta falan sonra bende gidicem. kızlar cahilliğime verin lütfen bu tarama testleri nasıl yapılıyo. neyle bakılıyo. karından mı kan mı alıyolar . rahimden mi . nasıl yapılır nedir hiç bilmiyorum. ilk hamileliğim ve çok şaşkınım. bir çok şeyi yeni yeni kavrıyorum. bana bir anlatsanız şu test olaylarını :ecrin_bebek:

2 hafta falan sonra bende gidicem. kızlar cahilliğime verin lütfen bu tarama testleri nasıl yapılıyo. neyle bakılıyo. karından mı kan mı alıyolar . rahimden mi . nasıl yapılır nedir hiç bilmiyorum. ilk hamileliğim ve çok şaşkınım. bir çok şeyi yeni yeni kavrıyorum. bana bir anlatsanız şu test olaylarını :ecrin_bebek:

canım ikili test gebeliğin 12. haftasıda falan yapılıyor normal kan alıp bebeğin zekasın bakıyorlar birde ultrasonda ense kalınlığını ölçüyorlar eğer bir sorun yoksa 3 lü test yapmıyorlar zaten test içinde aç olmak gerekmiyor

selan kızlar 12 haftalıkken gitmiştim doktora bir şey söylemedi bu gittigimde söyliyecekmi bakalım 19 unda gidicem çin takvimine göre erkek çıkıyor saglıklı olsunda ...

normal kan alıp bebeğin zekasın bakıyorlar
benden kan alıyorlar değilmi mirmirmirmir
yoksa bebekten olamaz herhalde. 12 hatfa dolunca 3-4 günde geçince gideyim diyorum bende zaten. doktor 1 ay sonra dedi ama 1 ay sonrasında 12. hafta dolmamış oluyor çünkü . ben doldurupta gideyim bari garanti olsun. boşu boşuna 2 kere hem para vermiyim hemde fazladan ultrasona girip zarar vermiyim bebişime. bu arada fazla ultrasona girmenin zararı oluyormu arkadaşlar . kulaktan duyma zararlı diye biliyorum ama ne kadar doğru bilemem tabi benneyaptımki

X