bebeğinin ağzı pamukçuk olanlara ne öneriyorsunuz

meryemyilmaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
189
5
kızlar ikiz bebişlerim var ve ağızları pamukçuk oldu.karbonatla sildiğim halde gçmiyor.bazen memeyi bile alamıyorlar.kullandığınız bir ilaç varmı varsa adını yazabilirmisiniz.:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

canim eczaneden alinan bir ilac var onu biberonua veya emzigine suruyorsun
en net ve kesin cozum isim sorarsan verebilirim ama turkiyede satiliyormu bilmiyorum..
ama turkiyede de kesin vardir baska markada olsa.

valla ben dogum ebemize sordum öyle bisey olursa doktora git dedi o aslinda mantar oluyomus biz pamukcuk diye biliyoruz agrida yapabilirmis ve tabi ememiyorlarda

Canım bnm bebegiminde dili pamukcuk oldu Banada öle bi ilac oldugunu sölediler..
Hiç bi zararı yokmuş bebeklere Mikostatin die bi ilac ben eczacıyada danıstım yani ben biraz faydasını
gördüm ama sen sor yinede doktoruna ...

canım benım oglumdada olmuştu bana drum karbonat dedi nasıl yapacagını soyluyum ben faydasını gordum bırkere yapmıyacaksın 2 3 kere daha dogrusu hafıfleyene kadar bır temız esarp ve ınce bır bez islat daha sonra karbonat sonra bastırarak parmagınla bebegın agzına sur ben ogluma kıyamadıgım için bana gorumcem yaptı çok sukur gectı bız 2 kere yaptık hafıfledı suan gectı gecmış olsun ..

Bizede doktorumuz mikostatin verdi.ben hiç memnun kalmadım.gargara falan yaptırıyosun zor oluyor.karbonatı denemiştim çok i geldi.birdahada olmadı.çay tabağında karbonatı sulandırdım emzirirken göğsümün ucuna sürdüm 1gün içerisinde geçti

ya kızlar günde iki kere karbonatla siliyoruz dilini damaklarını ağzının yanlarını filan geçmiyo ama ertesi gün dıdaklarına bile yayılmış oluyo.valla ememeyecekler diye çok korkuyorum.çok üzülüyorum bebişlerime.şu biberona damlatılan ilacın adını bilen varsa yazablirmisiniz.bide mikostatin nasıl kullanılıyor?hepinize teşekür ederim.:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

ya kizlar benim kiziminda agzi mantar olmus su karbonat isini nasil yapiyorsunuz bi tam tarif etsenizde bende yapsam

kızlar ben 1 fincan kaynamış suya 1 çay kaşığı karbanat koyuyorum bir bezle serçe parmağımı dolayıp bebğimin ağızını siliyorum. gerçi benim ki diliyle itiyor ama şükür şimdilik bişey yok

mikostatini günde 3defa kullanmıştık biz.ağzına 5bir tarafa yanağına 5bir tarafa damlatıyo.yalnız hemen yutmaması gerekiyor.biraz ağzında bekletecek.sırayla önce bir tarafa onu biraz bekletip yuttuktan sonra daha sonra diğer tarafa uygulanacak.zor bi iş heleki ikizlerle çok zor oluyor

banada halam dedi ki her emzirmeden sonra su içir ki olmasın dedi bende dün başladım içirmeyeçünkü kızımın dili beyaz baya

Mikostatin 4-5 kilo üzeri bebeklerde damlalıgın 1 ml warya ondan biraz fazla sekilde 30 damla
olucak sekilde bi sag yanagına bi sol yanagına bide diline veriosunuz ama önceden karbonatlı suyla temizliosunuz ..Dün sordum doktoruma böle söledi ...

X